مدیر سابق ریپل بیش از ۶۰ میلیون واحد XRP را منتقل کرد

مدیر سابق ریپل بیش از ۶۰ میلیون واحد XRP را منتقل کرد

روز گذشته، حساب توئیتری ویل آلرت (Whale Alert) اعلام کرد جد مک‌کالب (Jed McCaleb)، مدیر سابق ریپل که هم‌اکنون روی استلار کار می‌کند، حجم عظیمی XRP را از توافق تسویه خود به کیف شخصی‌اش منتقل کرده است. این حجم عظیم XRP به ارزش بیش از ۱۲ میلیون دلار، می‌تواند سبب ریزش قیمت این ارز دیجیتال شود. توافق تسویه جد مک‌کالب در واقع کیف پولی است که داخل آن مقدار زیادی XRP قفل شده و طبق توافق مک‌کالب با ریپل، او می‌تواند به تدریج آن‌ها را خارج کند.

به گزارش بیت کوینیست، ویل آلرت، این ردیاب تراکنش‌های ارزهای دیجیتال، همچنین در صفحه توئیترش اضافه کرده که این انتقال تنها بخشی از توافق تسویه میان مک‌کالب و ریپل است:

این انتقال بخشی از توافق تسویه میان ریپل و جد مک‌کالب است. XRP به طور دوره‌ای از حساب تاکواستند (Tacostand) او به کیف پول rLkM…Q1A ارسال می‌شود و از طریق آن به فروش می‌رسد.

جد مک‌کالب درست زمانی دست به عرضه مازاد XRP زده است که ظاهراً اوضاع توکن ریپل رو به بهبود است و این شرکت خبر از اضافه شدن XRP به یک صرافی جدید را داده است. با این اقدام او، دارندگان XRP دوباره با مشکل مداوم عرضه مازاد و خطر سقوط قیمت مواجه می‌شوند.

انتشار این خبر با واکنش مورد انتظار دارندگان و مخالفان XRP همراه شد. دارندگان و طرفداران این ارز دیجیتال خشم خود را به این اقدام نشان دادند و از آن طرف، مخالفان XRP به نقد و تحقیر آن پرداختند. با وجود این، حاصل این جدال‌ها را می‌توان در دو کلمه خلاصه کرد: ریزش بازار.

مک‌کالب در سال ۲۰۱۴ به ریپل پیوست و نقش اصلی را در خلق XRP ایفا کرد. با این حال، او پس از اختلاف با مدیران ریپل این شرکت را ترک کرد تا پروژه استلار را آغاز کند. او پس از خروجش از ریپل، برای دریافت سهامش، بر سر مقدار قابل توجهی XRP برای تسویه حساب با این شرکت به توافق رسید که باید به مرور پرداخت شود.

همانطور که ویل آلرت نیز اشاره کرده است، عرضه این حجم XRP در بازار معمولاً به ناامیدی دارندگان XRP منجر می‌شود. با این همه، مک‌کالب با توجه به شرایط قرارداد می‌تواند تنها مبلغ مشخصی را بفروشد و موظف است این کار را با احتیاط و با قیمت میانگین بازار انجام دهد. بر این اساس، آیا ادامه فروش توکن‌های او بر قیمت XRP تأثیر می‌گذارد؟

طبق پستی که در وبلاگ ویل آلرت منتشر شده است:

مبلغی که مک‌کالب می‌فروشد، در مقایسه با کل حجم معاملات در روز، ناچیز است. برای مثال، او از اول تا هفتم ژوئن ۲۰۱۷ (چهارم تا دهم تیر ۹۶) در مجموع ۲.۵ میلیون XRP را به مبلغ ۷۴۱هزار دلار فروخت. این در حالی است که حجم کل معاملات در آن هفته در جفت‌ارز XRP/USD تنها در بیت‌استمپ (Bitstamp) حدود ۱۲۷ میلیون XRP بود. البته باید در نظر داشت که حجم معاملات شاخص مناسبی برای میزان جذب بازار نیست.

برای تأیید اینكه عرضه معمول مقدار زیاد XRP توسط مک‌کالب بر قیمت تأثیرگذار می‌گذارد، اطلاعات کافی وجود ندارد. با این وجود، به علت آنکه او به طور انحصاری در حال فروش XRP است، ویل آلرت اشاره کرده است:

مک‌کالب با این اقدام به میزان خالص XRP موجود اضافه می‌کند. البته نباید فراموش کرد ظاهراً سود حاصل از فروش آن از طریق بیت‌استمپ نقد شده و از صرافی خارج می‌شود و به همین دلیل رسانه‌ها هیچ مدرکی دال بر سرمایه‌گذاری مجدد آن در بازار کریپتو نیافته‌اند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه