00: 00: 00
ارز دیجیتال > اخبار > گزارش ویژه: ریپل در سال ۲۰۱۸ حدود ۵۳۵ میلیون دلار واحد XRP به فروش رسانده است !
اخبار

گزارش ویژه: ریپل در سال ۲۰۱۸ حدود ۵۳۵ میلیون دلار واحد XRP به فروش رسانده است !

بنا به گزارش سه ماهه آخر سال ۲۰۱۸ میلادی از وضعیت ریپل که در ۲۴ ژانویه (۴ بهمن) منتشر شد، ۵۳۵.۵۶ میلیون دلار توکن ریپل (XRP) در سال ۲۰۱۸ فروخته شده است.

در ادامه گزارش به این نکته اشاره شده که فروش توکن‌های ریپل در سه ماهه چهارم (Q4) سال ۲۰۱۸، نزدیک به ۱۲۹.۰۳ میلیون دلار بوده که تقریبا با ۰.۲۴ درصد حجم کل مبادلات توکن‌های ریپل در بازه زمانی مشابه برابری کرده است.

میانگین حجم مبادلات روزانه ریپل نیز در ۳ ماهه آخر سال قبل ۵۸۵.۷ میلیون دلار بود که بالاترین میزان گزارش شده از میانگین حجم مبادلات روزانه از ابتدای ۳ ماهه اول سال ۲۰۱۸ است.

طبق گزارش طی سه ماهه انتهایی سال قبل، ۳ میلیارد دلار از سند امانی رمزنگاری شده آزاد شد؛ این در حالی بود که ۲.۴ میلیارد دلار به این سند امانی برگشت یافته است.

طبق متن منتشر شده، ۶۰۰ میلیون دلاری که به سند امانی برنگشته، به گونه‌های مختلفی برای کمک به اکوسیستم ریپل از جمله برنامه شتاب‌دهنده ریپل‌نت (RippleNet) و سرمایه‌گذاری‌های اکسپرینگ (Xpring) مانند سکوریتایز (Securitize) مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

در این گزارش آمده است که بازگشت سرمایه روزانه از نوسان‌های ریپل در سه ماهه نهایی سال، ۵ درصد بوده است؛ این کمترین میزان ثبت شده از سه ماهه انتهایی سال ۲۰۱۶ است.

همچنین میزان همبستگی حرکات قیمتی ریپل نسبت به ارزهای دیجیتال شاخص (بیت کوین و اتریوم) در بازه زمانی مشابه به سطوح بالاتری در مقایسه با سه ماهه ابتدایی سال و سه ماهه سوم ۲۰۱۸ دست پیدا کرده است.

گزارش ویژه: ریپل در سال 2018 حدود 535 میلیون دلار واحد XRP به فروش رسانده است !

میزان همبستگی قیمت ریپل با قیمت بیت کوین و اتریوم در سال ۲۰۱۸

پیش از انتشار این گزارش، شرکت تحلیل داده‌های آماری ارزهای دیجیتال مِساری (Messari) گزارشی را منتشر کرد که در آن با بیان دلیل مدعی شد که حجم کل بازار ریپل نزدیک به ۶ میلیارد دلار بیش از حد ارزش‌گذاری شده است

در این گزارش عنوان شده که موجودی در گردش با قابلیت نقدشوندگی ریپل می‌تواند تا ۴۸ درصد بیش از حد تخمین زده شده باشد. این فرضیه می‌تواند حجم بازار واقعی ریپل را از مقدار فعلی آن یعنی ۱۳ میلیارد دلار به ۶.۹ میلیارد دلار کاهش دهد.

مساری همچنین به این نکته اشاره کرد که بدون شفاف‌سازی از سوی ریپل، امکان تخمین دقیق وجود ندارد و این امر تا زمان انتشار گزارش از جانب ریپل انجام نشده است.

اوایل هفته جاری موسسه تحقیقاتی فین‌تک واقع دانشگاه چینهوا پکن، یک کمک هزینه دانشجویی با کمک ریپل برای پژوهش‌های بلاک چینی راه‌اندازی کرد.

گزارش‌های حاکی از آن است که برنامه مدنظر، بهترین دانشجویان مقاطع عالی چین را در سال ۲۰۱۹ برای مطالعه بر روی قانون‌گذاری‌های جهانی بلاک چین و توسعه صنایع گرد هم خواهد آورد.

منبع: cointelegraph
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

گزارش ویژه: ریپل در سال ۲۰۱۸ حدود ۵۳۵ میلیون دلار واحد XRP به فروش رسانده است !

درباره نویسنده

نیما ملک پور

نیما ملک پور

دانش‌آموخته مهندسی نفت هستم و یادگیری شغل من است
علاقه‌مند به بیت کوین و اقتصاد

دیدگاه کاربران

avatar
  اشتراک  
اطلاع از