بازار کل ریپل بعد از بیت کوین، دومین ارزی که از مرز صد میلیارد دلار گذشت

بازار کل ریپل بعد از بیت کوین، دومین ارزی که از مرز صد میلیارد دلار گذشت

ریپل در سوم ژانویه به موفقیتی بزرگ در تاریخ خود دست‌یافت. این ارز دیجیتالی توانست بعد از بیت کوین، دومین ارزی شود که به بهای صد میلیارد دلار می‌رسد. در هنگام نگارش این خبر بهای ریپل ۱۲۱ میلیارد دلار است. در ادامه با ارز دیجیتال همراه باشید.

نوزده میلیون رشد در بیست‌وچهار ساعت

در بیست‌وچهار ساعت گذشته قیمت XRP، توکن اصلی ریپل، با افزایشی بیش از ۲۴ درصد مواجه شده است و به رقم سه میلیون دلار رسیده. بهای بازار ریپل نیز با جهشی بزرگ، از ۹۵ میلیارد دلار به ۱۱۶ میلیارد دلار رسید. به‌این‌ترتیب ریپل توانست فاصله خود را با سومین ارزش ارزشمند کل بازارهای جهانی، یعنی اتریوم، بیش‌ازپیش کند.

همان‌طور که انتظار می‌رفت همچنان حجم گسترده‌ای از معاملات ریپل در کره جنوبی صورت می‌گیرد.Bithumb و Korbit دو صرافی بزرگ در کره هستند که چیزی در حدود چهل درصد معاملات ریپل در دنیا از طریق این دو صرافی صورت می‌گیرد. حجم این معاملات روزانه چیزی بالغ‌بر ۲٫۲ میلیارد دلار است.

به‌علاوه در Birhumb که دومین پلتفرم تبادل ارزهای دیجیتالی به‌حساب می‌آید، ریپل بالاترین میزان تبادلات را دارد تا حدی که میزان تبادلات روزانه آن سه برابر بیت کوین است. 

همچنین در هر دو صرافی ریپل با نرخ ۳٫۵ دلار برای هر عدد، بالاترین سود را با رقم درصد از آن خود دارد که از این حیث در بازارهای کره جنوبی در صدر فهرست قرارگرفته است.

ریپل همچنین با جلب نظر جریان‌های اصلی و رسانه‌ها توانسته آموزش‌های مناسبی را در رابطه خرید، نگه‌داری و ارسال آسان ریپل ارائه کند. «برد گارلینگ هاوس»، مدیرعامل شرکت، و مدیر بخش توسعه بلاک چین شبکه ریپل، در آخرین اظهارنظر خود دلیل برتری و تمایز ریپل نسبت به سایر ارزهای دیجیتالی را، کاربرد آسان آن عنوان کرده است. او در ادامه افزود به همین دلیل، ریپل کارآمدترین راه‌حل برای انتقال و پرداخت وجوه مالی در خارج از مرزهاست.

اما درست به‌مانند دیگر ارزهای دیجیتالی، ریپل نیز با انتقادهایی همراه بوده. در سوم ژانویه، P۴man اعلام کرد که پیوستن ریپل به سوئیفت ۲٫۰ شدنی نیست چراکه این کار مستلزم نظارت بانک‌ها بر این ارز دیجیتالی و کنترل شدن آن توسط آنهاست.

اول از همه شک دارم که یک وفاق جهانی رویکرد مناسبی باشد. بانک‌ها در حال حاضر کنترل سوئیفت را بر عهده‌دارند. چطور آنها اجازه خواهند داد تا یک استارت آپ کنترل بخشی از آنها بر عهده بگیرد؟

سوئیفت ۲٫۰

قرار دادن ارزش بازار روی شبکه سوئیفت امکان‌پذیر نیست چراکه بانک‌ها مالک سوئیفت هستند و سوئیفت رشته اصلی در بانکداری جهانی است. اما اگر مانند بازار سهام نیویورک، به‌عنوان یک شرکت یا پروژه ارزش‌گذاری شود، بهای آن می‌تواند به میلیاردها دلار برسد. 

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
مانی
مانی
۶ سال قبل

سلام. به نظرم یک سری آدم دارن اینجا بازار سازی میکنند. از بیت کوین میرن ریپل فردا میرن سراغ بیت کوین کش و با خرید و فروش سوری قیمت را بالا میبرند. از طرفی یک سری دیگه از طریق ماینینگ از این قضیه سود میبرن.