غول پرداخت ارزهای دیجیتال ریپل را اضافه می‌کند

غول پرداخت ارزهای دیجیتال ریپل را اضافه می‌کند

سرویس پرداخت «بیت‌پی» (BitPay)، پلتفرمی است که با استفاده از آن کاربران می‌توانند در فروشگاه‌های مختلفی که ارزهای دیجیتال را به شکل مستقیم قبول نمی‌کنند، مبلغ خرید را با استفاده از این ارزها پرداخت کنند. حالا این پلتفرم اعلام کرده است که ریپل را نیز به جمع ارزهای پشتیبانی‌شده خود اضافه می‌کند.

به گزارش اف‌ایکس‌استریت، این کوین همزمان با روند کلی ارزهای دیجیتال، پس از یک روند صعودی بزرگ، در چند روز اخیر با یک موج نزولی چشمگیر همراه شده است و اضافه شدن آن به پلتفرم بیت پی امکان رشد بیشتری را برای آن فراهم خواهد کرد.

توکن XRP که با ارزش بازار ۱۰.۲ میلیارد دلاری، سومین ارز دیجیتال بزرگ است، در سه روز گذشته حدود ۸ درصد افت قیمت داشته است. این در حالی است قیمت ریپل ۱۸ ژانویه (۲۸ دی) به ۰.۲۵۴۰ دلار رسیده بود. این عدد، بالاترین قیمت ثبت شده برای ریپل در سال ۲۰۲۰ است. اما بعد از این اوج قیمتی، دوباره شاهد ریزش ۸ درصدی قیمت ریپل بودیم. در زمان نگارش این خبر، هر واحد XRP با قیمت ۰.۲۳۵۲ دلار معامله می‌شود.

اما از اوایل این هفته، همکاری ریپل با سرویس پرداخت بیت‌پی، این امکان را برای کاربران آمازون فراهم خواهد کرد که با پرداخت XRP، کارت‌های هدیه (گیفت کارت) خریداری کنند.

«تونی گالیپی» (Tony Gallippi)، بنیان‌گذار بیت‌پی این خبر را که ابتدا توسط علاقه‌مندان ریپل منتشر شده بود و بعداً توسط خود او ریتوییت شد، تایید کرد. در این توییت آمده است:

ریپل با بیت‌پی همکاری خواهد کرد! از هفته بعد می‌توانید با XRP گیفت کارت بخرید، حتی برای آمازون! نرم‌افزار را نصب و خودتان را راحت کنید و از فروشگاه‌های مورد علاقه خود بخواهید این قابلیت را به خدمات خود اضافه نمایند.

در همین حال، «شان رولند» (Sean Rolland) مدیر محصول بیت‌پی، سرعت و مقیاس‌پذیری ریپل را ستود و گفت این ویژگی‌ها، ریپل را از سایر ارزهای دیجیتال متمایز می‌کند. او در این خصوص افزود:

مشتریان بیت‌پی می‌توانند به گسترش فناوری‌های بلاک چین در زمینه پرداخت امیدوار باشند. در این زمینه XRP می‌تواند روش پرداختی را به کاربران ارائه دهد که سریع، مقرون به صرفه و مقیاس‌پذیر باشد. اضافه شدن XRP به عنوان دارایی بلاک چینی جدیدی که توسط بیت‌پی پشتیبانی می‌شود، گزینه‌های بلاک چینی را در فضای پرداخت گسترش خواهد داد.

قیمت XRP و وضعیت تکنیکال آن

روز یکشنبه، ۱۹ ژانویه (۲۹ دی) قیمت XRP بعد از رسیدن به ۰.۲۲۶۶ دلار، دوباره روند صعودی در پیش گرفت و به رقمی بالاتر از ۰.۲۳۰۰ دلار بازگشت. اما هنوز نتوانسته است مقاومت شدید ۰.۲۴۰۰ دلاری را که توسط میانگین متحرک ۱۰۰ روزه ایجاد شده است، بشکند. برای حرکت‌های صعودی بعدی تا قیمت‌های ۰.۲۵ و ۰.۲۵۴۰ دلار، شکسته شدن این مقاومت ضروری است.

چارت تکنیکال ریپل
چارت تکنیکال ریپل

از دید نزولی نیز، حمایت اولیه که توسط میانگین متحرک در تایم‌فریم ۴ ساعته ایجاد شده، ۰.۲۲۸۵ دلار است که توسط روند صعودی که از سوم ژانویه (۱۳ دی) شروع شد، تقویت شده است. پس از عبور از این قیمت، حمایت روانی بعدی در قمیت ۰.۲۲۰۰ دلار خواهد بود و بلافاصله بعد از شکست این حمایت نیز، XRP در قیمت ۰.۲۱۷۱ دلار که توسط میانگین متحرک در تایم‌فریم ۴ ساعته ایجاد شده است، حمایت می‌شود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
جواد
جواد
۲ سال قبل

ریپل به زودی استارت میزنه و اون موقع دیگه بیت کوین هم جلودارش نخواهد بود