جامعه ارزهای دیجیتال، تعیین‌کننده سرنوشت انتخابات آمریکا؟

جامعه ارزهای دیجیتال، تعیین‌کننده سرنوشت انتخابات آمریکا؟

مارک کوبان (Mark Cuban)، میلیاردر و کارآفرین، در بیانیه‌ای به پتانسیل دنیای ارز دیجیتال برای تأثیرگذاری بر انتخابات ایالات متحده آمریکا پرداخت.

به گزارش بیت کوین سیستمی (Bitcoin Sistemi)، در حالی که به انتخابات ۲۰۲۴ ایالات متحده آمریکا نزدیک می‌شویم، بحث‌ها پیرامون نقش ارزهای دیجیتال در این فرآیند به‌طور فزاینده‌ای هر روز داغ‌تر می‌شود. اظهارات اخیر کوبان که به نقش مهم ارزهای دیجیتال در انتخابات آینده اشاره می‌کند، این بحث‌ها را بیش از پیش برجسته کرده است.

میلیاردر و کارآفرین، مارک کوبان اخیراً درباره تأثیر احتمال ارزهای دیجیتال بر انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ ایالات متحده آمریکا اظهار نظر کرده و گفته است که دونالد ترامپ (Donald Trump)، رئیس جمهور سابق، ممکن است به دلیل موضع‌گیری‌اش در مورد مقررات ارزهای دیجیتال نسبت به رئیس جمهور فعلی، جو بایدن (Joe Biden) گزینه بهتر و سودمندتری برای جامعه ارزهای دیجیتال باشد.

کوبان به نقش مهم ارزهای دیجیتال در انتخابات آینده اشاره کرد، به‌ویژه با توجه به وفاداری رئیس جمهور بایدن به رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، گری گنسلر (Gary Gensler). گنسلر دیدگاهی بر ضد ارز دیجیتال دارد و احتمالاً از مقررات سختگیرانه‌تری برای این صنعت حمایت خواهد کرد. این امر بدون شک روی رای نهایی جامعه حامیان و طرفداران ارزهای دیجیتال تاثیر زیادی خواهد گذاشت، زیرا بدون شک پیروز انتخابات ۲۰۲۴ می‌تواند باعث رشد بزرگ این صنعت یا محدودتر شدن آن شود.

در همین حین کوبان نسبت به این موضوع که بایدن یا ترامپ به‌طور کامل ارزهای دیجیتال را درک می‌کنند، حتی با وجود تلاش‌های ترامپ برای جمع‌آوری کمک‌های مالی از طریق توکن‌های غیرمثلی (NFT)، ابزار تردید کرد. او همچنین گفت که آرای طرفداران ارزهای دیجیتال می‌تواند عاملی تعیین‌کننده در تفاوت بین نامزدها باشد. با افزایش محبوبیت ارزهای دیجیتال، جامعه طرفداران این فناوری نیز به‌طور فزاینده‌ای قدرتمند شده است. این موضوع توجه سیاستمداران را به خود جلب کرده است، زیرا آن‌ها به دنبال جلب حمایت این گروه از رأی‌دهندگان هستند.

کوبان در بیانیه خود که از طریق شبکه اجتماعی ایکس منتشر کرد، گفت:

من بارها گفته‌ام که بایدن باید بین گنسلر و رای‌دهندگان طرفدار ارزهای دیجیتال یکی را انتخاب کند، وگرنه ممکن است کاخ سفید را از دست بدهد. در مورد این که چه کسی در نهایت انتخاب خواهد شد، هیچ چیز قطعی نیست، من این موضوع را به این شکل نمی‌بینم.

کوبان همچنین دوره تصدی گنسلر را مورد انتقاد قرار داد و ادعا کرد که رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار نتوانسته است از سرمایه‌گذاران در برابر کلاهبرداری محافظت کند و حتی انجام فعالیت‌های شرکت‌های ارزهای دیجیتال را تقریباً غیرممکن کرده است. کوبان در این رابطه گفت:

رأی‌دهندگان طرفدار ارزهای دیجیتال در این انتخابات صدای خود را به گوش همه خواهند رساند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه