استیک نات کوین چیست؟‌ آموزش کامل Stake توکن NOT

استیک نات کوین چیست؟‌ آموزش کامل Stake توکن NOT

ربات تلگرامی نات کوین قابلیت جدیدی را به کاربران ارائه داده که به آن‌ها امکان می‌دهد توکن‌های NOT خود را استیک کنند. استیک کردن به معنای قفل کردن ارز دیجیتال برای مدت معینی است که در این مدت، کاربر با مشارکت در شبکه یا برنامه‌های بلاک چینی پاداش دریافت می‌کند. در این مطلب به آموزش کامل استیک نات کوین می‌پردازیم. با ما همراه باشید. 

چطور نات کوین را استیک کنیم؟

شما می‌توانید از طریق قابلیت استیک در ربات، توکن‌های NOT را به مدت ۳۰ روز قفل کرده و در برنامه‌های پروژه مشارکت کنید.

بیشتر بخوانید: نات کوین چیست؟

این برنامه تحت عنوان «Explore & Earn» در چهار سطح برنز، نقره‌ای، طلایی و ویژه ارائه شده است. کاربرانی که اقدام به استیک کردن موجودی خود کنند، به سطوح بالاتر ارتقا یافته و پاداش بیشتری کسب خواهند کرد. منبع این پاداش‌ها، توکن‌هایی است که پروژه‌های گوناگون برای تبلیغ محصولاتشان در ربات نات کوین خریداری کرده‌اند.

مراحل استیک نات کوین:

  • ابتدا باید کیف پول خود را به ربات تلگرام متصل کنید.
استیک نات کوین ۱
  • تون کیپر (Tonkeeper) به‌عنوان بهترین کیف پول نات کوین برای کاربران ایرانی محسوب می‌شود. این کیف پول را به ربات نات کوین متصل کنید.
استیک نات کوین ۲
  • وارد ربات شوید و از بخش بالانس روی علامت «فلش» کلیک کنید.
استیک نات کوین ۳
  • در صفحه مربوط به عملیات موجودی (Balance Actions)، روی گزینه «Level up to earn more» کلیک کنید و گزینه «Continue» را بزنید.
استیک نات کوین ۴
  • توجه داشته باشید که پس از اتمام فرایند استیکینگ، توکن‌های NOT شما به‌مدت ۳۰ روز قفل می‌شوند و امکان برداشت توکن‌ها تا پایان این مدت وجود ندارد. برای ادامه فرایند، روی گزینه «Stake for ۳۰ days» کلیک کنید.
استیک نات کوین ۵
  • در مرحله آخر، با انتخاب گزینه «I confirm»، فرآیند استیک کردن توکن‌ها به مدت ۳۰ روز نهایی می‌شود.
استیک نات کوین ۶

پس از انجام این مراحل، موجودی اصلی شما صفر شده و موجودی استیک شده نمایش داده می‌شود. توکن‌های NOT جدیدی که دریافت می‌کنید نیز در بخش استیکینگ قفل خواهند شد.

فاز سوم نات کوین چیست؟

استیک کردن نات کوین در کنار انجام یک سری تسک، به‌عنوان فاز سوم نات کوین شناخته می‌شود. این فاز که هنوز در حالت بتا قرار دارد، سودهای چشم‌گیری برای کاربران به‌همراه دارد. 

برای شرکت در این فاز کافیست به بخش Explore and Earn‌ ربات نات کوین بروید و تسک‌های مشخص شده را انجام بدهید. در هر تسک، می‌توانید توضیحات و نحوه انجام آن را مشاهده کنید.

تسک‌های نات کوین

پاداش استیک نات کوین

تیم نات کوین با انتشار پیامی در کانال تلگرامی و حساب توییتر رسمی خود، از کاربران به خاطر مشارکت در فرآیند استیکینگ قدردانی کرد. آن‌ها همچنین برنامه‌های آینده خود را برای این کاربران اعلام کردند. بر اساس اطلاعات منتشر شده، به زودی اولین کمپین‌ها، محصولات و پیشنهادات نات کوین برای پاداش استیکینگ اعلام خواهد شد. ذکر این نکته مهم است که هرچه کاربران بیشتر استیک کنند و به سطوح کاربری بالاتری مانند Gold و Platinum برسند، به کمپین‌های بیشتری دسترسی خواهند داشت.

توییت تیم نات کوین

چطور نات کوین را آن استیک (Unstake) کنیم؟

به‌تازگی، امکان برداشت دارایی‌های استیک شده نیز فراهم شده است. کاربران می‌توانند با انتخاب مقدار استیک شده در ربات و انتخاب گزینه Unstake از منوی بازشده، دارایی خود را از حالت استیک خارج کنند. برای آن استیک کردن توکن‌های خود کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

  • از صفحه اصلی بات روی توکن‌های استیک‌شده خود کلیک کنید و در ادامه گزینه «Unstake & withdraw» را بزنید.
آن استیک کردن نات کوین ۱
  • در صفحه بعدی به شما یادآوری می‌شود که فراید برداشت توکن‌های استیک شده به صف انتظار بستگی دارد. روی گزینه «Continue» کلیک کنید.
آن استیک کردن نات کوین ۲
  • در پایان میزان توکن‌هایی که برداشت می‌کنید را به شما نشان می‌دهد. همچنین توجه داشته باشید که کارمزد برداشت یا همان آن استیک کردن توکن‌ها ۳۰۰ واحد توکن NOT است. در پایان روی گزینه «Confirm and Send» کلیک کنید تا توکن‌های شما آن استیک شود.
آن استیک کردن نات کوین ۳

در پایان باید به این نکته اشاره کنیم که ارتقا و حفظ سطح کاربری به استیکینگ بستگی دارد و در صورت متوقف کردن استیک یا برداشت توکن‌ها، مزایای سطح کاربری و دسترسی به استخر جوایز از دست خواهد رفت.

جمع بندی

هرچند جزئیات دقیق نرخ پاداش و مزایای استیکینگ نات کوین هنوز اعلام نشده، این برنامه بخشی از استراتژی تیم توسعه نات کوین برای درگیر نگه‌داشتن کاربران و حفظ قیمت توکن NOT محسوب می‌شود. به نظر می‌رسد در روزهای آینده اطلاعات بیشتری در مورد کمپین استیکینگ منتشر شود. به محض منتشر شدن اطلاعات بیشتر درباره استیکینگ نات کوین، ارز دیجیتال مطالب تکمیلی را منتشر خواهد کرد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
safemoon
safemoon
6 روز قبل

سلام وقت بخیر ،سوالی داشتم،وقتی آن استیک کنیم آیا برای این سی روزی که سکه هامون استیک بودن پاداشی به ما تعلق میگیره یانه فقط همون مقدار ارز خودمونو دریافت میکنیم؟