پیش‌بینی جهش ۵ برابری تقاضا به عرضه بیت کوین پس از هاوینگ ۲۰۲۴

پیش‌بینی جهش ۵ برابری تقاضا به عرضه بیت کوین پس از هاوینگ ۲۰۲۴

رویداد هاوینگ بیت کوین در سال ۲۰۲۴، نقطه عطفی در تاریخ این ارز دیجیتال محسوب می‌شود. کارشناسان و تحلیل‌گران بازار، پیش‌بینی می‌کنند که این رویداد سرنوشت‌ساز، منجر به افزایش قابل توجه تقاضا برای بیت کوین خواهد شد. برخی از پیش‌بینی‌ها حتی از احتمال رشد تقاضا تا ۵ برابر میزان عرضه جدید خبر می‌دهند.

به گزارش کوین‌دسک (CoinDesk) وقوع رویداد اخیر هاوینگ بیت کوین، شوک عظیمی را به بازار ارزهای دیجیتال وارد کرده است. تحلیل‌گران انتظار یک دگرگونی اساسی در موازنه عرضه و تقاضای بیت کوین را دارند. صرافی شناخته‌شده بیت‌فینکس (Bitfinex) برای پیش‌بینی قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ، تخمین می‌زند که تقاضای بیت کوین می‌تواند ۵ برابر بیشتر از عرضه آن باشد.

در هاوینگ اخیر که در روز شنبه رخ داد، پاداش استخراج هر بلاک بیت کوین از ۶.۲۵ به ۳.۱۲۵ واحد کاهش پیدا کرد. این کاهش قابل توجه در تعداد بیت کوین‌های تازه استخراج‌شده، از قبل فشار زیادی را بر بازار وارد کرده بود. آمارها نشان می‌دهند که انتشار روزانه بیت کوین‌های جدید از میانگین ۹۰۰ واحد قبل از هاوینگ، به تنها ۴۵۰ واحد رسیده است. این رقم به لحاظ ارزش دلاری، معادل کاهشی در حدود ۳۰ میلیون دلار در روز است.

به باور تحلیل‌گران بیت‌فینکس، کمبود عرضه در ماه‌های پیش رو تشدید خواهد شد. عملیات استخراج کوچک‌تر به دلیل دشواری در کسب سود، مجبور به تعطیلی خواهند شد. در عین حال، به‌نظر نمی‌رسد که تقاضا کاهش پیدا کند. میانگین ورودی خالص روزانه از صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) بیت کوین که از ۱۱ ژانویه در ایالات متحده آمریکا آغاز به کار کرده‌اند، حتی از میزان عرضه جدید نیز فراتر رفته است.

نرخ صدور بیت کوین

سرمایه‌گذارانی که در تلاش برای کسب سهمی از بزرگترین ارز دیجیتال جهان هستند، بیش از پیش تمایل دارند تا خودشان به‌طور مستقیم بیت کوین‌هایشان را نگه دارند. داده‌های درون شبکه، حاکی از آن است که میزان خروج بیت کوین از صرافی‌ها به بالاترین حد خود از ژانویه ۲۰۲۳ رسیده که نشان‌دهنده گرایش روزافزون به ذخیره‌سازی بلندمدت است.

نکته جالب توجه اینجاست که بر خلاف انتظارات، هنوز شاهد کاهش قیمت بیت کوین در آستانه هاوینگ نبوده‌ایم. این امر نشان می‌دهد که تازه‌واردان بازار با اشتیاق، هرگونه فشار فروش از سوی دارندگان بلندمدت را جذب می‌کنند. در نتیجه این تقاضای قدرتمند، قیمت بیت کوین در زمان نگارش این گزارش به ۶۶,۶۶۰ دلار رسیده که بیانگر رشدی ۵ درصدی از زمان هاوینگ است.

با فرونشستن تب و تاب این رخداد تاریخی در مسیر تکاملی بیت کوین، یک حقیقت آشکار است: صحنه برای نبردی سخت میان عرضه‌ای که به‌سرعت کمیاب‌تر می‌شود و تقاضایی که سیری‌ناپذیر به نظر می‌رسد، آماده شده است. در حالی که هاوینگ ۲۰۲۴ بیت کوین، جایگاه ویژه خود را در تاریخ ارزهای دیجیتال پیدا می‌کند، جامعه ارزهای دیجیتال با کنجکاوی و هیجان، منتظر است تا سرنوشت این رویارویی دیدنی را از نزدیک دنبال کند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
Mehdi Askari99
Mehdi Askari99
3 هفته قبل

بیتکوین تا ۲۰ هزار دلار میریزه مطمئنم