آیا بیت کوین به ۸۰,۰۰۰ دلار می‌رسد؟ جدیدترین تحلیل بیت کوین را بخوانید

آیا بیت کوین به ۸۰,۰۰۰ دلار می‌رسد؟ جدیدترین تحلیل بیت کوین را بخوانید

قیمت بیت کوین در چند هفته گذشته نوسانات قابل توجهی را تجربه کرده است. خریداران (گاوها) تلاش می‌کنند تا دوباره برتری خود را در بازار تثبیت کنند و موفق شدند یک بازیابی قدرتمند را بالای سطح ۶۰ هزار دلار رقم بزنند. این بازیابی پس از یک ریزش کوتاه‌مدت به زیر کانال نزولی اتفاق افتاد که بیت کوین را تا محدوده ۵۷ هزار دلار پایین کشید. اما خریداران با قدرت وارد عمل شدند و توانستند قیمت را دوباره به بالای ۶۰ هزار دلار برسانند. حال سؤال اینجاست که آیا گاوها می‌توانند این روند صعودی را حفظ کنند و قیمت را به سطوح بالاتر هدایت کنند؟

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

برای درک بهتر وضعیت فعلی بازار و چشم‌انداز آتی قیمت بیت کوین، که می‌تواند در تصمیم‌گیری برای خرید بیت کوین مؤثر باشد، لازم است نگاهی دقیق‌تر به نمودارهای تکنیکال داشته باشیم. در ادامه، با بررسی نمودارهای روزانه و ۴ ساعته، به تحلیل جزئیات بیشتر روند قیمت می‌پردازیم تا بتوانیم سناریوهای محتمل پیش رو را شناسایی کنیم.

اپلیکیشن ارزدیجیتال

نمودار روزانه قیمت بیت کوین

قیمت طی ۲ ماه گذشته در داخل یک کانال نزولی در نمودار روزانه در نوسان بوده است. چند روز پیش، کف این کانال نزولی به‌طور موقت از پایین شکسته شد. با این حال، قیمت بیت کوین به سرعت جهش کرد و دوباره به داخل کانال بازگشت. این موضوع نشان داد که شکست کف کانال یک شکست کاذب (Fake Breakout) بوده است.

تحلیل قیمت بیت کوین در نمودار روزانه

اکنون با تبدیل‌شدن سطح ۶۰ هزار دلار به حمایت، قیمت احتمالاً در کوتاه‌مدت هدف خود را سطح مقاومت ۶۸ هزار دلار قرار خواهد داد. لازم به ذکر است که قیمت در حال حاضر به خط میانی کانال و میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (EMA50) در محدوده قیمتی ۶۳,۸۰۰ دلار رسیده است که به‌عنوان مقاومت فعلی بیت کوین محسوب می‌شود.

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین

با نگاهی به نمودار ۴ ساعته، مشخص است که قیمت به سرعت از زیر کانال و سطح ۶۰ هزار دلار بازیابی شده و به خط میانی کانال رسیده است.

تحلیل قیمت بیت کوین در نمودار ۴ ساعته

در همین حال، با نزدیک‌شدن شاخص قدرت نسبی (RSI) به منطقه اشباع خرید و برخورد قیمت با خط میانی کانال، ممکن است به‌زودی شاهد یک اصلاح قیمت باشیم. ادامه روند صعودی به این بستگی دارد که آیا قیمت می‌تواند سرانجام کانال را به سمت بالا بشکند یا خیر.

تحلیل آنچین بیت کوین

علاوه بر تحلیل تکنیکال، بررسی داده‌های درون‌زنجیره‌ای (On-Chain) هم می‌تواند بینش ارزشمندی در مورد وضعیت بازار و رفتار فعالان شبکه به ما بدهد. در ادامه، به بررسی یکی از شاخص‌های مهم آن‌چین یعنی شاخص موقعیت ماینرها (Miners Position Index) می‌پردازیم تا تأثیر آن بر قیمت بیت کوین را ارزیابی کنیم.

شاخص موقعیت ماینرهای بیت کوین

در حالی که قیمت بیت کوین زیر سطح ۷۵ هزار دلار معامله می‌شود، بسیاری از فعالان بازار با این فرض که ممکن است بازار صعودی به پایان رسیده باشد یا احتمال یک اصلاح عمیق‌تر وجود دارد، بیت کوین‌های خود را می‌فروشند. با این حال، ماینرها در این گروه قرار ندارند.

شاخص موقعیت ماینرهای بیت کوین

این نمودار، شاخص موقعیت ماینرها (MPI) را نشان می‌دهد. این شاخص فشار فروش ماینرها را اندازه‌گیری می‌کند. مقادیر بالای ۲ در این شاخص را می‌توان هشدار دهنده تلقی کرد، زیرا نشان می‌دهد ماینرها حجم قابل توجهی از بیت کوین‌های استخراج شده خود را با فروش گسترده وارد بازار کرده‌اند.

همان‌طور که نمودار نشان می‌دهد، شاخص MPI در چند ماه گذشته به سرعت کاهش یافته است. این یک نشانه مثبت است، زیرا فشار فروش ماینرها در حال کاهش است. بنابراین، با تقاضای کافی، قیمت بیت کوین می‌تواند بار دیگر یک رالی صعودی را به سمت ۸۰ هزار دلار و حتی قیمت‌های بالاتر آغاز کند.

اگر به‌دنبال تحلیل‌های بیشتر از بیت کوین هستید می‌توانید به بخش «تحلیل ارزهای دیجیتال» در وب‌سایت ارزدیجیتال مراجعه کنید. در این بخش، تحلیلگران مختلف به‌طور مستمر آخرین روندها، الگوها و نقاط کلیدی را در بازارهای مختلف بررسی کرده و به اشتراک می‌گذارند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
alink alink
alink alink
2 هفته قبل

سلام_ یک سوال داشتم ایا میشه روی یک ادرس ولت ترون TRX هم ترون دریافت کرد و هم تتر USDT TRC20 ؟