هاوینگ ۲۰۲۴؛ آیا افزایش قیمت بیت کوین پس از هاوینگ قطعی است؟

هاوینگ ۲۰۲۴؛ آیا افزایش قیمت بیت کوین پس از هاوینگ قطعی است؟

با توجه به رویدادهای اخیر در بازار بیت کوین، علاقمندان به ارزهای دیجیتال نسبت به رشد این دارایی دیجیتال در دوران پیش از هاوینگ بیت کوین بدبین شده‌اند. بیت کوین پس از بهبود قابل توجهی که چند روز پیش داشت و در روز ۸ آوریل (۲۰ فروردین) تا محدوده ۷۲,۵۰۰ دلاری پیشروی کرد، در روزهای گذشته حول محدوده ۷۰ هزار دلاری نوسان داشت.

با این حال، از شب گذشته قیمت بیت کوین شاهد افت قابل توجهی بود و تا ۶۵ هزار دلار عقب نشینی کرد، هرچند که بهای این ارز دیجیتال حالا به سطح ۶۷ هزار دلاری بازگشته است.

حالا این سوال برای بسیاری پیش آمده که آیا افزایش قیمت این ارز دیجیتال پس از رویداد هاوینگ بیت کوین قطعی است؟ بیت کوین می‌تواند روند تاریخی قیمتی خود در دوران پس از هاوینگ را تکرار کند یا این بار شرایط متفاوت خواهد بود؟

برای پاسخ به این سوالات به پیش‌بینی‌های ۲ تحلیلگر برجسته ارزهای دیجیتال درباره روندهای پس از دوران هاوینگ بیت کوین و شرایط این دارایی در زمان‌های مختلف نگاهی خواهیم داشت.

بیشتر بخوانید: پیش بینی قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ ۲۰۲۴

هاوینگ بیت کوین و ۳ فاز پویایی بازار

با نزدیک‌شدن به رویداد هاوینگ بیت کوین، رکت کپیتال (Rekt Capital)، تحلیلگر معروف و محبوب ارزهای دیجیتال دیدگاه خود نسبت به آینده بازار این دارایی دیجیتال را ارائه کرده است. رکت کپیتال ۳ فاز متمایز در رابطه با رویداد هاوینگ بیت کوین برای سرمایه‌گذاران ترسیم کرده است.

رکت کپیتال در تحلیل خود به حرکت قیمت بیت کوین در دوره قبل و بعد از رویداد هاوینگ بیت کوین می‌پردازد که انتظار می‌رود در روز ۲۰ آوریل (۱ اردیبهشت ماه) انجام شود. در ۷ روز منتهی به وقوع رویداد هاوینگ بیت کوین، این تحلیلگر ارزهای دیجیتال ۳ مرحله را برای زیرنظر گرفتن در راستای مشاهده نتیجه موفقیت آمیز این رویداد مورد تأکید قرار داد.

تحلیل قیمت بیت کوین هاوینگ
فازهای مختلف بازار در دوران هاوینگ بیت کوین از نگاه رکت کپیتال

این ۳ فاز شامل اصلاح پیش از هاوینگ بیت کوین، مرحله انباشت مجدد و فاز روند صعودی پارابولیک است. رکت کپیتال با تأکید بر جنبه اول خاطرنشان کرد که در گذشته درباره اصلاح پیش از رویداد هاوینگ بیت کوین تحلیل خود را ارائه کرده‌ و این مرحله اصلاح نیز انجام شده است.

طی دوره پیش از هاوینگ بیت کوین، این ارز دیجیتال ۱۸ درصد اصلاح قیمت را تجربه کرد. گفتنی است که در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰، میزان اصلاح قیمت پیش از هاوینگ بیت کوین به ترتیب ۳۸ درصد و ۱۹ درصد بوده است. رکت کپیتال معتقد است که این اصلاح ۱۸ درصدی، آخرین فرصت مناسب برای خرید بیت کوین در کف قیمت در مرحله پیش از هاوینگ بوده است.

بیشتر بدانید: هاوینگ ۲۰۲۴؛ آیا اصلاح قبل از هاوینگ بیت کوین تمام شده است؟

سرمایه‌گذاران در فاز دوم بازار هاوینگ بیت کوین صبور باشند!

رکت کپیتال می‌گوید که پس از پایان روند اصلاح، زمینه مثبتی برای انباشت مجدد ایجاد شده است. توجه به این نکته حائز اهمیت است که محدوده فوق برای انباشت مجدد، چند هفته پیش از هاوینگ بیت کوین آغاز می‌شود و چند هفته پس از انجام هاوینگ بیت کوین به پایان می‌رسد. از نگاه رکت کپیتال، در حال حاضر بازار بیت کوین در این فاز به سر می‌برد.

به طور مشخص، این دوره می‌تواند چندین هفته طول بکشد و به ۱۵۰ روز (۵ ماه) نیز برسد. رکت کپیتال می‌گوید که هدف اصلی این فاز، حرکت به سمت قیمت‌های بالاتر در زمان هاوینگ بیت کوین و دوران پس از آن است.

در چنین شرایطی، این تحلیلگر تأکید دارد که سرمایه‌گذاران باید در این مرحله صبور باشند. بسیاری از سرمایه‌گذاران در مرحله دوم ناامید و بی‌حوصله می‌شوند و ممکن است سرمایه‌گذاری بیت کوین خود را بی نتیجه بدانند؛ چراکه سرمایه‌گذاری‌های آنان در این دوره بازدهی قابل توجهی ندارد. در چنین شرایطی، این دسته از سرمایه‌گذاران اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهند و قبل از رویداد هاوینگ بیت کوین از بازار خارج می‌شوند.

بیشتر بدانید: هاوینگ بعدی بیت کوین؛ پاسخی به تمام سوالات درباره هاوینگ ۲۰۲۴

فاز صعودی پس از هاوینگ بیت کوین

در مورد روند صعودی پارابولیک، رکت کپیتال مدعی است که این فاز زمانی آغاز خواهد شد که بیت کوین از محدوده انباشت مجدد خارج شود. او همچنین اظهار داشت که قیمت بیت کوین در این مرحله با سرعت بیشتری رشد می‌کند و وارد یک روند صعودی پارابولیک می‌شود.

به گفته این تحلیلگر، به صورت تاریخی، حضور بیت کوین در این منطقه به‌طور معمول حدود یک سال یا بیشتر طول کشیده است. او می‌گوید که این دوره در گذشته، به‌طور مشخص همواره حدود ۳۸۵ روز طول کشیده است. با این حال، با چرخه تسریع شده احتمالی که در حال حاضر در حال پیشرفت است، این دوره زمانی می‌تواند در بازار صعودی کنونی به نصف کاهش یابد.

با این حال، باید توجه داشت که این دیدگاه‌های رکت کپیتال در زمانی مطرح شد که بیت کوین قدرت خود برای بازیابی سطح اوج تاریخی خود در ۷۳ هزار دلار را نشان می‌داد.

چارت قیمت بیت کوین
چارت قیمت روزانه بیت کوین

اما در حال حاضر قیمت بیت کوین با اصلاح شدیدی که شب گذشته و ساعت نخستین روز جاری تجربه کرده است، در شرایط متفاوتی قرار دارد و در محدوده ۶۷,۰۰۰ دلاری است. با این حال، دیدگاه رکت کپیتال با توجه به روند کلی فعلی در بازار این دارایی دیجیتال همچنان معتبر به نظر می‌رسد و بیت کوین می‌تواند در ماه‌های آینده شاهد سودهای قابل توجه‌تر و بزرگ‌تری باشد.

افزایش قیمت سریعاً پس از هاوینگ بیت کوین اتفاق نمی‌افتد!

هانا فانگ (Hannah Phung)، تحلیلگر ارشد پلتفرم تحلیلی اسپات آن‌چین (SpotOnChain)  اخیراً نظر خود را در مورد تأثیری که هاوینگ بیت کوین می‌تواند بر قیمت ارز دیجیتال برتر بازار داشته باشد، ارائه کرده است. فانگ در مصاحبه‌ای که با BeInCrypto داشته، اشاره کرد که ممکن است بهای این ارز دیجیتال فوراً پس از هاوینگ بیت کوین افزایش پیدا نکند. این تحلیلگر انتظار دارد که افزایش قیمت مورد انتظار بیت کوین در محدوده ۶ تا ۱۲ ماه پس از هاوینگ بیت کوین رخ خواهد داد.

این دیدگاه فانگ، تا حد زیادی با تحلیل رکت کپیتال و فازبندی او از روند مورد انتظار بیت کوین همخوانی دارد. در واقع، هر ۲ این تحلیلگران تا حد زیادی به روند تاریخی این ارز دیجیتال در دوران هاوینگ بیت کوین در گذشته استناد کرده‌اند.

یک سال پس از نخستین هاوینگ بیت کوین، این ارز دیجیتال شاهد افزایش ۸,۰۰۰ درصدی قیمت بود. در همین حال، یک سال پس از هاوینگ بیت کوین دوم و سوم، به ترتیب ۲۸۴ درصد و ۵۵۹ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده‌اند.

هاوینگ بیت کوین

فانگ همچنین خاطرنشان کرد که افزایش قیمت بیت کوین ناشی از کاهش عرضه استخراج‌کنندگان بیت کوین است، به ویژه در زمانی که تقاضا ثابت یا در حال افزایش باشد این روند صعودی تقویت می‌شود.

روندهای تاریخی مرتبط با هاوینگ بیت کوین تکرار می‌شوند؟

البته با وجود اینکه بازار ارزهای دیجیتال غالباً از الگوهای تاریخی پیروی می‌کند، فانگ تأکید داشته است که بازار می‌تواند غیرقابل پیش‌بینی باشد و این امکان را ایجاد کند که هاوینگ بیت کوین پیش‌رو نسبت به گذشته متفاوت باشد. همچنین باید توجه داشت، که چرخه پیرامون هاوینگ بیت کوین پیش‌رو تا همین جای کار هم شاهد اتفاقات جدیدی بوده و بیت کوین برای نخستین بار در تاریخ، قبل از رویداد هاوینگ به رکورد قیمتی جدیدی دست یافت.

همچنین این تحلیلگر اذعان داشت که بازار بیت کوین در مقایسه با رویدادهای هاوینگ بیت کوین قبلی بسیار بزرگ‌تر و تثبیت‌شده‌تر است. با این حال، فانگ همچنان انتظار افزایش قیمت پس از هاوینگ بیت کوین را دارد که در راستای تکرار روند تاریخی قیمت پس از هاوینگ بیت کوین است.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
محمد زاده
محمد زاده
1 ماه قبل

وااله همیشه قبلش هاوینگ اتفاق افتاد رو شش دس شروع شش دش الان چ طی ور بعد چند ماه روشدش شروع میشه