تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال محبوب؛ از بیت کوین و سولانا تا دوج و تون کوین

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال محبوب؛ از بیت کوین و سولانا تا دوج و تون کوین

در هفته گذشته نوسانات قیمت بیت کوین افزایش یافت. قیمت این ارز دیجیتال از کف هفتگی حدود ۵۶,۵۰۰ دلار بهبود یافت و در بالای ۶۴,۰۰۰ دلار بسته شد که رشد اندک تقریباً ۱.۵ درصدی نسبت به هفته قبل داشت. این نشان می‌دهد که احساسات بازار همچنان مثبت است و خریداران (گاوها) در سطوح قیمتی پایین‌تر دست به خریداری می‌زنند.

طبق داده‌های فارساید اینوستورز (Farside Investors)، صندوق‌های قابل معامله بورسی (ETF) معاملات اسپات بیت کوین در تاریخ ۳ مه (۱۴ اردیبهشت) جریان ورودی سرمایه خالص ۳۷۸ میلیون دلاری را ثبت کردند. به ویژه، ورود ۶۳ میلیون دلار به صندوق  قابل معامله بورسی گری‌اسکیل بیت کوین تراست (GBTC) که اولین مورد از زمان تبدیل آن به ETF بیت کوین در ژانویه بود، نشانه‌ای امیدوارکننده است. اگرچه هنوز خیلی زود است، اما نشانه‌های اولیه حاکی از آن است که فروش بی‌وقفه در صندوق گری‌اسکیل ممکن است پایان یابد.

تحلیل تکنیکال ارزهای محبوب؛ از بیت کوین و اتر تا دوج و تون کوین

بهبود بیت کوین در سال ۲۰۲۴، به جذب بیش از یک میلیارد دلار سرمایه از سوی سرمایه‌گذاران خطرپذیر در ۲ ماه متوالی در مارس و آوریل کمک کرده است. طبق داده‌های روت دیتا (RootData)، این نخستین باری بود که از اکتبر تا نوامبر 2022 به این سو، چنین اتفاقی رخ می‌داد. سطوح مقاومت مهمی که باید در بیت کوین و آلت کوین‌ها مدنظر داشت کدامند؟ بیایید چارت‌ها را بررسی و تحلیل کوین تلگراف (Cointelegraph) در این‌باره را بخوانیم.

تحلیل قیمت بیت کوین (BTC)

قیمت بیت کوین پس از اندکی تردید، به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20) در سطح ۶۳,۵۵۶ دلار جهش کرد، اما خریداران نتوانستند از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA-50) در ۶۵,۹۳۷ دلار عبور کنند.

شیب هر ۲ میانگین متحرک ذکر شده به حالت مسطح درآمده‌ است و شاخص قدرت نسبی (RSI) نزدیک به نقطه میانی است که نشان‌دهنده نوسانات محدود قیمت در کوتاه‌مدت است. بهای خرید بیت کوین احتمالاً برای مدت بیشتری بین محدوده ۵۶,۵۰۰ دلار تا ۷۳,۷۷۷ دلار باقی خواهد ماند.

عبور قیمت به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه و بسته‌شدن در بالای این سطح می‌تواند خریداران بیشتری را جذب کند که می‌تواند قیمت بیت کوین را به سطح نقطه چرخش ۷۳,۷۷۷ دلار برساند. انتظار می‌رود خریداران در این سطح با مقاومت سرسختانه‌ای روبه‌رو شوند، زیرا اگر قیمت از این سطح عبور کند، بیت کوین ممکن است موج بعدی روند صعودی خود به سمت ۸۰,۰۰۰ دلار را آغاز کند.

بیشتر بدانید: برای مشاهده تحلیل‌های بیشتر از بیت کوین روی این لینک کلیک کنید

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)

قیمت اتریوم در تاریخ دوشنبه ۶ مه (۱۷ اردیبهشت) به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۳,۱۴۳ دلار رسید و شادو بلند کندل، نشان‌دهنده فروش قدرتمند توسط فروشندگان است.

فروشندگان تلاش خواهند کرد بر قدرت خود بیافزایند و قیمت را تا سطح حمایت حیاتی ۲,۸۵۰ دلار کاهش دهند. این سطحی مهم برای زیر نظر داشتن است، زیرا کاهش قیمت به زیر آن می‌تواند منجر به ریزش تا خط حمایت کانال نزولی شود.

اگر قیمت از سطح فعلی به سمت بالا چرخش کرده و به بالای خط مقاومت صعود کند، این دیدگاه منفی در کوتاه‌مدت نقض خواهد شد. چنین حرکتی، نشان‌دهنده تغییر احتمالی روند خواهد بود. در این صورت، بهای خرید اتریوم ممکن است تا ۳,۷۳۰ دلار افزایش یابد.

بیشتر بدانید: برای مشاهده تحلیل‌های بیشتر از اتریوم روی این لینک کلیک کنید

تحلیل قیمت سولانا (SOL)

قیمت سولانا برای چند روز بین محدوده ۱۲۶ دلار تا ۱۶۲ دلار معامله شده است که نشان‌دهنده عدم قطعیت در مورد جهت حرکت بعدی قیمت است.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه مسطح در سطح ۱۴۶ دلاری قرار دارد و شاخص قدرت نسبی نیز بالاتر از نقطه میانی است و این اندیکاتورها نشان می‌دهند که نوسانات محدود قیمت ممکن است برای مدتی ادامه یابد. اگر قیمت در بالای سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حفظ شود، بهای سولانا می‌تواند تا مقاومت بالاتر در سطح ۱۶۲ دلاری صعود کند. خریداران ممکن است برای غلبه بر این مقاومت دچار مشکل شوند.

با این حال، اگر خریداران با قدرت به بالای ۱۶۲ دلار برسند، قیمت خرید سولانا ممکن است به سمت ۲۰۵ دلار شتاب بگیرد. این سطح احتمالاً به عنوان یک مقاومت قدرتمند عمل خواهد کرد. در سمت نزولی، کاهش قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه می‌تواند سولانا را به ۱۲۶ دلار برساند.

بیشتر بدانید: برای مشاهده تحلیل‌های بیشتر از سولانا روی این لینک کلیک کنید

تحلیل قیمت تون کوین (TON)

قیمت تون کوین در تاریخ ۳ ماه مه (۱۴ اردیبهشت) به بالای هر ۲ میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه صعود کرد که نشان می‌دهد سطوح پایین‌تر قیمت با خرید قدرتمند از سوی خریداران روبرو شده است.

احتمالاً رالی بازیابی قیمت در محدوده بین سطح اصلاحی فیبوناچی ۵۰ درصدی یعنی ۶.۱۳ دلار و سطح اصلاحی فیبوناچی ۶۱.۸ درصدی یعنی ۶.۴۹ دلار با فشار فروش مواجه خواهد شد. اگر قیمت از محدوده بالایی پایین‌تر بیاید، فروشندگان تلاش خواهند کرد با پایین کشیدن بهای خرید تون کوین به زیر میانگین متحرک‌ها، موقعیت خود را تقویت کنند. این امر می‌تواند قیمت را به سطح حمایتی کلیدی ۴.۷۲ دلار برساند.

در مقابل، اگر قیمت از ۶.۴۹ دلار عبور کند، نشانه‌ای از خرید پایدار در سطوح بالاتر خواهد بود. این می‌تواند راه را برای صعود احتمالی تون کوین به ۷.۲۴ دلار و پس از آن به ۷.۶۷ دلار هموار کند.

بیشتر بدانید: برای مشاهده تحلیل‌های بیشتر از تون کوین روی این لینک کلیک کنید

تحلیل قیمت دوج کوین (DOGE)

روند بازیابی قیمت دوج کوین با فشار فروش در محدوده میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۰.۱۷ دلار مواجه است، اما یک مزیت جزئی به نفع خریداران وجود دارد که آنها اجازه نداده‌اند قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۰.۱۵ دلار سقوط کند.

اگر قیمت در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حفظ شود، خریداران بار دیگر تلاش خواهند کرد تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه را آزمایش کنند. آزمایش مکرر یک سطح مقاومتی، می‌تواند به تضعیف این سطح مقاومتی منجر شود. اگر این سطح مقاومتی شکسته شود، قیمت خرید دوج کوین می‌تواند یک رالی صعودی به سمت ۰.۲۱ دلار را آغاز کند.

اگر فروشندگان بخواهند از حرکت صعودی جلوگیری کنند، باید به سرعت قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بازگردانند. در صورتی که آنها بتوانند چنین کاری کنند، نشان خواهد داد که فروشندگان در سطوح بالاتر همچنان فعال هستند. در این صورت، ممکن است دوج کوین تا سطح ۰.۱۲ دلاری سقوط کند.

بیشتر بدانید: برای مشاهده تحلیل‌های بیشتر از دوج کوین روی این لینک کلیک کنید

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه