ورودی بیت کوین به صندوق شرکت‌های سرمایه‌گذاری ۹۷ درصد کاهش پیدا کرده است

ورودی بیت کوین به صندوق شرکت‌های سرمایه‌گذاری ۹۷ درصد کاهش پیدا کرده است

داده‌های کوین شیرز (CoinShares) نشان می‌دهد که نرخ ورود سرمایه هفتگی به محصولات سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال در هفته گذشته ۹۷ درصد کاهش یافته است. کوین شیرز این کاهش را مدرکی دال بر برداشت احتمالی سود توسط سرمایه‌گذاران حرفه‌ای می‌داند.

به گزارش کوین تلگراف، جریان سرمایه ورودی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری و محصولات مشتقه سرمایه‌گذاری در هفته اول ژانویه با کاهشی محسوس همراه شده است. این در حالی است که اواخر دسامبر، شاهد ثبت اوج تاریخی حجم سرمایه ورودی به بازار بودیم.

کوین شیرز در گزارش «جریان ورودی دارایی‌های دیجیتال» خود که به‌تازگی منتشر کرده است، عنوان می‌کند که در هفته معاملاتی اول ژانویه، تنها ۲۹ میلیون دلار سرمایه وارد بازارهایی شده است که مخصوص سرمایه‌گذاران نهادی است. از سوی دیگر، هفته پیش از کریسمس حجم سرمایه ورودی ۱.۰۹ میلیارد دلار بوده است؛ این یعنی کاهشی ۹۷ درصدی در حجم سرمایه ورودی. حجم معاملات هم در طول تعطیلات سال نوی میلادی به‌واسطه فعالیت کم معامله‌گران و رفتن آنها به تعطیلات کاهش یافت.

داده‌های کوین شیرز نشان می‌دهد که پس از افزایش حجم سرمایه‌های ورودی در هفته پایانی ماه دسامبر، این میزان کاهش چشم‌گیری داشت که نشانه‌ای از برداشت سود احتمالی سرمایه‌گذاران است؛ چراکه سرمایه‌های خروجی در بسیاری از محصولات سرمایه‌گذاری با روندی افزایشی در ابتدای ژانویه مواجه شد.

طبق برآورد کوین شیرز، ۳۴.۴ میلیارد دلار سرمایه در محصولات سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال قرار دارد. از این مقدار، ۸۰ درصد آنها (۲۷.۵ میلیارد دلار) در صندوق‌های سرمایه‌گذاری بیت کوین است. ۴.۷ میلیارد دلار دیگر (معادل ۱۳.۵ درصد) هم در محصولات سرمایه‌گذاری اتریوم سرمایه‌گذاری شده است.

در بخش دیگری از گزارش آمده است که حجم معاملات در صندوق‌های سرمایه‌گذاری بیت کوین طی چرخه صعودی اخیر به نسبت چرخه صعودی دسامبر ۲۰۱۷، بیشتر بوده است. در این گزارش می‌خوانیم:

شاهد مشارکت بسیار بیشتر سرمایه‌گذاران در چرخه صعودی فعلی هستیم. دارایی‌های خالص واردشده تازه ۸.۲ میلیارد دلار است. در دسامبر ۲۰۱۷ این میزان ۵۳۴ میلیون دلار بوده است.

جریان سرمایه به محصولات مشتقه مالی
جریان سرمایه به محصولات مشتقه مالی

با تکیه بر افزایش مداوم سرمایه‌های ورودی از ماه مه سال ۲۰۱۹، این گزارش ادعا می‌کند که این اتفاق نشان‌دهنده افزایش استفاده از ارزهای دیجیتال به‌عنوان یک «ذخیره ارزش» است. جین ماری موگنتی (Jean-Marie Mognetti)، مدیرعامل کوین شیرز در اظهارنظری می‌گوید:

تغییر استفاده از بیت کوین در ۶ ماه گذشته ملموس‌تر شده است. سرمایه‌گذاران پیش‌تر فکر می‌کردند که تبدیل دارایی‌ها به بیت کوین یک کار پرخطر است. حالا [ولی] کار پرخطر این است که دارایی‌ها را به بیت کوین تبدیل نکنیم.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
Samadpedramfar
Samadpedramfar
3 سال قبل

به نظرتون بیت روی 900 میمونه یا بازم سقوط داره!

کهن
کهن
3 سال قبل
پاسخ  Samadpedramfar

به دلار میشه گفت بین 31-35 هزار در حال نوسان هستش.