سناتور طرفدار بیت کوین به عضویت کمیته بانکی سنا منصوب شده است

سناتور طرفدار بیت کوین به عضویت کمیته بانکی سنا منصوب شده است

سینتیا لومیس (Cynthia Lummis)، سناتور حامی بیت کوین به عضویت کمیته بانکی مجلس سنای ایالات متحده منصوب شده است. گزارش‌ها حاکی از آن است که وی با جنت یلن (Janet Yellen)، وزیر کنونی خزانه‌داری آمریکا گفت‌وگو و برنامه‌های خود را پیرامون کمک به وی و دیگر قانون‌گذاران برای درک قابلیت‌های ویژه بیت کوین برای ذخیره ارزش تشریح کرده است. لومیس می‌گوید که یلن به‌رغم آنکه نگران سوء‌استفاده از ارزهای دیجیتال در تأمین مالی فعالیت‌های غیرقانونی است، اما ذهنیت بازی در مورد این دارایی‌های نوظهور دارد.

به گزارش بخش خبری بیت کوین دات‌کام، هفته گذشته، سینیتا لومیس به‌طور رسمی به عضویت کمیته بانکی، مسکن و امور شهری سنای آمریکا منصوب شد. این کمیته دارای اختیارات گسترده‌ای در زمینه قانون‌گذاری در حوزه‌هایی همچون بانکداری، سیاست‌های پولی فدرال، ارز و اعطای کمک‌های مالی به صنعت و تجارت است. گفتنی است که لومیس در روز سوم ژانویه (۱۴ دی)، به‌عنوان نخستین سناتور منتخب زن از ایالت وایومینگ سوگند یاد کرد. او پیش‌‌تر عهده‌دار سمت خزانه‌داری این ایالت بوده است.

لومیس، هفته گذشته در مصاحبه با آنتونی پومپلیانو (Anthony Pompliano)، از مدیران شرکت مورگان کریک دیجیتال (Morgan Creek Digital) با تکرار اظهارات پیشین خود در حمایت از بیت کوین گفت:

من واقعاً بیت کوین را ابرازی ارزشمند برای ذخیره ارزش می‌بینم که افراد، شرکت‌ها و دولت‌ها می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. بدون تردید، بیت کوین، دارایی ممتازی برای ذخیره ارزش است و همه باید بخشی از سبد سرمایه‌گذاری خود را به آن اختصاص دهند.

آن‌طور که پیداست، لومیس می‌خواهد آموخته‌های خود را در زمینه بیت کوین به دیگر اعضای کنگره منتقل کند. وی پیش‌تر گفته بود که یک مجمع نوآوری‌های مالی در سنا تشکیل شده است که در آینده، بیت کوین را به بحث و بررسی خواهد گذاشت.

گفتنی است که لومیس به‌دنبال فرصتی برای همکاری با وزارت خزانه‌داری ایالات متحده است تا مقامات این نهاد حاکمیتی را هرچه بیشتر با بیت کوین آشنا کند. وی می‌گوید:

من پیش از جلسه استماع نطق جنت یلن (Janet Yellen) برای کسب رأی اعتماد مجلس سنا برای تصدی کرسی وزارت خزانه‌داری، تلفنی با او گفت‌وگو کردم.

لومیس می‌افزاید:

حوزه ارزهای دیجیتال، حوزه‌ای است که من فکر می‌کنم یلن، ذهنیت روشن و بازی در قبال آن دارد. نگرانی‌های او بیشتر معطوف به کاربرد ارزهای دیجیتال در مراودات غیرقانونی و مجرمانه است که بیشتر آنها به کمک فناوری‌های مالی حل و فصل می‌شوند.

لومیس در ادامه اظهارات خود می‌گوید:

با این اوصاف، دستیابی به گفتمانی واحد و شفاف، پیرامون ارزهای دیجیتال به تلاش بیشتری نیاز دارد؛ به‌ويژه آنکه شاهد واکنش‌های سراسیمه به ادعاهایی هستیم که می‌گویند تمامی ارزهای دیجیتال تا حد زیادی در معرض سوء‌استفاده مجرمان قرار دارند.

گفتنی است که لومیس در ادامه به یافته‌های تحقیقاتی مؤسسه چینالیسیس (Chainalysis) اشاره کرده که نشان می‌دهد تنها ۰.۳۴ درصد از تراکنش‌های ارزهای دیجیتال در سال گذشته به فعالیت‌های مجرمانه مرتبط بوده‌اند.

پیش‌تر یلن در جلسه کسب رأی اعتماد نمایندگان مجلس سنای آمریکا گفته بود که ارزهای دیجیتال عمدتاً برای تأمین مالی فعالیت‌های غیرقانونی مورد استفاده قرار می‌گیرند. او سپس توضیحات بیشتری در مورد دیدگاه‌های خود در این باره ارائه کرد و نوید داد که چارچوب‌های مقرراتی مؤثری در حوزه ارزهای دیجیتال وضع خواهد شد.

اشتراک
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
امـیر
امـیر
7 ماه پیش

دولت جدید آمریکا در ظاهر شاید خودش رو طرفدار ارزهای دیجیتال نشون بده ولی در باطن مخالف ارزهای دیجیتاله.البته این خانم جمهوری خواهه و کار خاصی هم نمیتونه بکنه.
و البته دولتشون توان مقابله با شرکتهای خصوصی و ارزهای دیجیتال رو آنچنان نداره.

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off