تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد)

در ادامه تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، کاردانو، دوج کوین، ریپل، پولکادات، یونی سواپ، لایت کوین و بیت کوین کش را می‌خوانید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین روز شنبه به بالای خط مقاومت الگوی مثلث نزولی خود که هنوز تکمیل نشده، حرکت کرده است. این اتفاق باعث نقض‌شدن سناریوی نزولی این ارز دیجیتال شد؛ از همین رو می‌توان آن را یک اتفاق صعودی در نظر گرفت. خریداران از دیروز روند خرید خود را حفظ کردند و قیمت بیت کوین را به بالای ۴۰,۰۰۰ دلار رساندند.

نمودار قیمت بیت کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

میانگین متحرک ساده ۲۰ روزه (SMA20) در محدوده ۳۶,۷۷۹ دلار خطی صاف را تشکیل داده و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم به محدوده مثبت وارد شده است؛ این مسائل نشان‌دهنده کاهش فشار فروش در بازار است.

این احتمال وجود دارد که بیت کوین تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۴۴,۵۷۱ دلار رشد کند، ناحیه‌ای که احتمالاً به‌عنوان یک مقاومت سنگین عمل کند. در صورتی که قیمت از این مقاومت سقوط کرده اما در میانگین متحرک ساده ۲۰ روزه حمایت شود، می‌توان گفت که احساسات حاکم بر بازار صعودی شده است.

جهش به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA50) نشان‌دهنده تغییر روند احتمالی و صعود به ۵۱,۴۸۳ دلار خواهد بود. در صورتی که قیمت به زیر حمایت ۳۴,۶۰۰ دلار برسد، این دیدگاه صعودی اعتبارش را از دست خواهد داد. چنین نوساناتی نشان‌دهنده آن خواهند بود که معامله‌گران در رالی‌های کوچک هم اقدام به فروش می‌کنند.

 • مقاومت‌ها: ۴۴,۵۷۱ – ۵۱,۴۸۳
 • حمایت‌ها: ۳۶,۷۷۹ – ۳۴,۶۰۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

قیمت اتریوم روز شنبه به زیر خط حمایت الگوی مثلث متقارن رسید، اما فروشندگان نتوانستند قیمت این سطوح را حفظ کنند. این مسئله نشان می‌دهد که خریداران در کف قیمت اقدام به انباشت اتر می‌کنند.

نمودار قیمت اتریوم
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

یک روز بعد، اتریوم موفق شد تا از خط روند خود احیا شود و در حال حاضر به‌دنبال آن است که به بالای میانگین متحرک ساده ۲۰ روزه در ۲,۵۸۱ دلار برسد. در صورت موفقیت، می‌توان انتظار رالی تا خط مقاومت مثلث را داشت.

شکستن و بسته‌شدن قیمت بالای این مثلث و میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۲,۹۴۰ دلار بیانگر اتمام روند نزولی خواهد بود. پس از آن، قیمت اتریوم می‌تواند تا فیبوناچی ۷۸.۶ درصدی در ۳,۸۰۸ دلار برسد.

در صورتی که قیمت از سطوح فعلی یا مقاومت پیش روی خود سقوط کند و به زیر ۲,۲۰۰ دلار برسد، دیدگاه صعودی باطل خواهد شد. در این صورت راه برای سقوط به ۲,۰۷۹ و پس از آن ۱,۷۲۸ دلار باز خواهد شد.

 • مقاومت‌ها: ۲,۵۸۱ – ۲,۹۴۰ – ۳,۸۰۸
 • حمایت‌ها: ۲,۲۰۰ – ۲,۰۷۹ – ۱,۷۲۸

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

قیمت بایننس کوین شنبه از خط روند احیا شد و خریداران توانستند قیمت این ارز دیجیتال را تا بالای میانگین متحرک ساده ۲۰ روزه در ۳۶۴ دلار بالا بکشند. این موضوع نشان‌دهنده آن است که خریداران از خط روند با قدرت دفاع می‌کنند.

نمودار قیمت بایننس کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در صورتی که خریداران بتوانند قیمت را بالای میانگین متحرک ساده ۲۰ روزه حفظ کنند، احتمال جهش تا ۴۳۳ دلار وجود دارد. این ناحیه ممکن است به‌عنوان یک مقاومت عمل کند، اما با رسیدن قیمت به بالای آن، الگوی مثلث صعودی تکمیل می‌شود.

در این الگو، هدف قیمت ۶۰۹ دلار است. میانگین متحرک ساده ۲۰ شیبی رو به بالا دارد و شاخص قدرت نسبی هم در بالای ۴۶ قرار دارد که نشان‌دهنده تلاش خریداران برای قدرت‌نمایی دوباره در بازار است.

این در حالی است که اگر قیمت از سطح فعلی به زیر خط روند سقوط کند، بیانگر آن خواهد بود که عرضه از تقاضا بیشتر است. در این صورت، احتمال سقوط قیمت بایننس کوین تا ۲۹۱ دلار و پس از آن به ۲۱۱ دلار وجود دارد.

 • مقاومت‌ها: ۴۳۳ – ۶۰۹
 • حمایت‌ها: ۳۶۴ – ۲۹۱ – ۲۱۱

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت کاردانو

قیمت کاردانو روز جمعه به زیر خط روند سقوط کرد، اما فروشندگان نتوانستند سطوح پایین‌تر را حفظ کنند. این موضوع بیانگر آن است که خریداران در کف اقدام به خرید می‌کنند. روز یکشنبه شاهد جهش کاردانو به بالای خط روند بودیم و در حال حاضر خریداران به‌دنبال افزایش قیمت به بالای میانگین‌های متحرک هستند.

نمودار قیمت کاردانو
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در صورت موفقیت خریداران، احتمال صعود تا ۱.۹۴ دلار وجود دارد. احتمالاً در این ناحیه شاهد مقاومت سنگین خواهیم بود. با این حال، شکستن مقاومت و بسته‌شدن قیمت بالای این سطح نشانه‌ای از پایان اصلاح خواهد بود.

در طرف مقابل، اگر قیمت از میانگین‌های متحرک سقوط کند، ممکن است بار دیگر شاهد کاهش به ۱.۳۳ دلار باشیم. شکستن این حمایت نشان‌دهنده ضعف بازار و سقوط احتمالی به ۱ دلار است.

 • مقاومت‌ها: ۱.۹۴
 • حمایت‌ها: ۱.۳۳ – ۱

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت دوج کوین

قیمت دوج کوین به‌دنبال احیا از گردن الگوی سر و شانه است. این موضوع نشان می‌دهد که خریداران به‌دنبال دفاع از این حمایت هستند. در صورتی که خریداران قیمت را به بالای میانگین متحرک ساده ۲۰ روزه در ۰.۳۴ دلار برسانند، دوج کوین می‌تواند راه خود برای رسیدن به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۰.۴ دلار را آغاز کند.

نمودار قیمت دوج کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

به احتمال زیاد فروشندگان در میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه مقاومت سنگینی را تشکیل دهند. در صورتی که قیمت از این مقاومت سقوط کند، می‌توان انتظار سقوط تا گردن الگوی سر و شانه را داشت. در این حالت، طی چند روز آینده، قیمت دوج کوین نوسانات عرضی خواهد داشت.

میانگین‌های متحرک صاف شده‌اند و شاخص قدرت نسبی هم زیر ۴۶ است؛ مسئله‌ای که نشان می‌دهد در کوتاه‌مدت نوسانات دوج کوین در یک بازه ثابت خواهد بود. در صورتی که خریداران قیمت را به بالای ۰.۴۵ دلار بکشانند یا فروشندگان باعث سقوط به زیر گردن شوند، این سناریوی خنثی باطل می‌شود.

 • مقاومت‌ها: ۰.۳۴ – ۰.۴ – ۰.۴۵
 • حمایت‌ها: خط گردن الگوی سر و شانه

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

قیمت ریپل طی چند روز گذشته زیر میانگین متحرک ساده ۲۰ روزه در ۰.۹۲ دلار در نوسان بوده است، اما فروشندگان نتوانستند قیمت را به زیر حمایت ۰.۷۵ دلاری بکشانند. این مسئله نشان می‌دهد که خریداران در سطوح پایین‌تر اقدام به انباشت می‌کنند.

نمودار قیمت ریپل
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

میانگین متحرک ساده ۲۰ روزه صاف شده است و شاخص قدرت نسبی در بالای ۴۴ دلار است؛ موضوعی که نشان می‌دهد خریداران تلاش می‌کنند بار دیگر کنترل بازار را به دست بگیرند. شکستن و بسته‌شدن قیمت بالای میانگین متحرک ساده ۲۰ روزه اولین نشانه از قدرت‌گرفتن خریداران خواهد بود. این موضوع بیانگر آن است که آنها خریدهای خود را از سر گرفته‌اند.

چنین حالتی می‌تواند به افزایش قیمت ریپل تا ۱.۱ دلار منجر شود؛ ناحیه‌ای که احتمالا با مقاومت فروشندگان همراه خواهد بود. این در حالی است که اگر خریداران قیمت را به بالای این سطح بکشانند، احتمال صعود تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۱.۱۹ دلار وجود دارد. در صورتی که قیمت به زیر ۰.۷۵ دلار برسد، این تحلیل صعودی اعتبارش را از دست می‌دهد.

 • مقاومت‌ها: ۰.۹۲ – ۱.۱ – ۱.۱۹
 • حمایت‌ها: ۰.۷۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت پولکادات

نوسانات قیمت پولکادات در روزهای گذشته باعث شکل‌گیری یک الگوی مثلث متقارن شده است. شکل‌گیری این الگو نشان می‌دهد که قطعیتی بین خریداران و فروشندگان وجود ندارد.

نمودار قیمت پولکادات
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

میانگین متحرک ساده ۲۰ روزه در ۲۲.۹۸ دلار صاف شده است و شاخص قدرت نسبی بالاتر از محدوده ۴۸ قرار دارد؛ این موضوع نشان می‌دهد که در کوتاه مدت می‌توان انتظارات نوسانات عرضی را داشت. با این حال، در صورتی که خریداران قیمت را به بالای خط مقاومت مثلث سوق دهند، پولکادات می‌تواند با آغاز یک رالی ابتدا به ۳۱.۲۸ دلار و پس از آن به ۴۱.۴۰ دلار برسد.

در طرف مقابل، اگر قیمت از خط مقاومت سقوط کند، فروشندگان یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر ۱۹.۵ دلار برسانند. در صورت موفقیت آنها، قیمت پولکادات می‌تواند تا حمایت ۱۵ دلاری کاهش پیدا کند.

 • مقاومت‌ها: ۳۱.۲۸ – ۴۱.۴۰
 • حمایت‌ها: ۲۲.۹۸ – ۱۹.۵ – ۱۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت یونی سواپ

قیمت یونی سواپ در روزهای گذشته بین حمایت ۲۱.۵ دلاری تا مقاومت ۳۰ دلاری در نوسان بوده است. از سوی دیگر، فروشندگان روزهای شنبه و یکشنبه موفق شدند قیمت را تا زیر ۲۱.۵ دلار پایین بکشند، اما در تثبیت آن موفق عمل نکردند. این موضوع نشان می‌دهد که خریداران در کف ۲۱.۵ دلاری اقدام به خرید کرده‌اند.

نمودار قیمت یونی سواپ
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

شواهد حاکی از آن است که احتمالاً در خط روند نزولی شاهد مقاومت سختی باشیم. این موضوع بیانگر آن است که فروشندگان هنوز تسلیم نشده‌اند. اگر قیمت از سطوح فعلی سقوط کند، فروشندگان بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت یونی سواپ را به زیر حمایت ۲۱.۵ تا ۲۰.۲۳ دلار برسانند.

در صورتی که آنها در این کار موفق شوند، احتمال سقوط تا ۱۶.۴۹ دلار و پس از آن تا ۱۳.۰۴ دلار وجود دارد. در نقطه مقابل، اگر خریداران قیمت را تا بالای خط روند نزولی بالا بکشند، احتمال جهش تا میانگین متحرک ساده ۲۰ روزه در ۲۵.۴۵ دلار وجود دارد.

سقوط قیمت از میانگین متحرک ساده ۲۰ روزه بیانگر آن خواهد بود که احساسات حاکم بر بازار منفی است. این در حالی است که اگر خریداران بتوانند قیمت یونی سواپ را به بالای میانگین متحرک ساده ۲۰ روزه برسانند، احتمال جهش تا ۳۰ دلار وجود دارد.

 • مقاومت‌ها: ۲۵.۴۵ – ۳۰
 • حمایت‌ها: ۲۱.۵ – ۲۰.۲۳ – ۱۶.۴۹ – ۱۳.۰۴

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

قیمت لایت کوین نتوانست به بالا یا به زیر الگوی مثلث متقارن برسد؛ چراکه خریداران در کف اقدام به خرید کردند و فروشندگان هم ارزهای خود را در خط مقاومت فروختند. در صورتی که قیمت به اوج مثلث برسد اما الگو را نشکند، الگو باطل می‌شود.

نمودار قیمت لایت کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در حال حاضر خریداران در تلاش هستند تا قیمت را به بالای خط مقاومت برسانند. در صورت موفقیت آنها و تثبیت قیمت بالای الگوی مثلث، می‌توان گفت که خریداران بار دیگر با قدرت به بازار بازگشته‌اند. این مسئله می‌تواند راه را برای جهش تا ۲۲۵ دلار و پس از آن تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۲۳۷ دلار باز کند.

به‌علاوه، اگر قیمت از سطوح فعلی سقوط کند، فروشندگان بار دیگر سعی خواهند کرد تا قیمت لایت کوین را به زیر خط حمایت برسانند. موفقیت آنها باعث سقوط احتمالی به ۱۴۰ دلار و پس از آن به ۱۱۸.۰۳ دلار خواهد شد.

 • مقاومت‌ها: ۲۲۵ – ۲۳۷
 • حمایت‌ها: ۱۴۰ – ۱۱۸.۰۳

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

بیت کوین کش طی چند روز گذشته در داخل الگوی مثلث نزولی در حال نوسان بوده است. شکستن و بسته‌شدن قیمت ۳۵۸ دلار این الگو را تکمیل می‌کند.

نمودار قیمت بیت کوین کش
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در این صورت، بیت کوین کش با افزایش شدید فشار فروش مواجه می‌شود. افزایش فشار فروش می‌تواند به سقوط به ۴۰۰ دلار و پس از آن به ۳۷۰ دلار منجر شود. میانگین متحرک ساده ۲۰ روزه در ۶۵۶ دلار شیبی رو به پایین دارد و شاخص قدرت نسبی در محدوده منفی است که بیانگر احتمال بیشتر سقوط نسبت به صعود است.

در صورتی که خریداران بتوانند قیمت بیت کوین کش را به بالای خط روند نزولی برسانند، این دیدگاه نزولی باطل می‌شود. در این صورت احتمال قیمت تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۸۹۴ دلار وجود دارد.

 • مقاومت‌ها: ۶۵۶ – ۸۹۴
 • حمایت‌ها: ۴۰۰ – ۳۷۰ – ۳۵۸
guest

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط غیرمجاز است.

دیدگاه‌هایی که از قوانین فوق تخطی کرده باشند، تأیید نمی‌شوند و حساب کاربران خاطی ممکن است مسدود شود.

در صورت وقوع کلاهبرداری یا فریب، ارزدیجیتال این حق را دارد که از مراجع قضایی پیگیری کند یا با این نهادها همکاری داشته باشد.

6 دیدگاه
حامد
حامد
1 سال پیش

#تحلیل_اختصاصی بیت‌کوین

اصلاح فعلی بیت‌کوین بسته ب شدتش سه سناریوی متفاوت رو ب دنبال داره.

سناریوی اول: اصلاح تا محدوده 35 تا 36 هزار »»» ادامه روند صعودی با قدرت بیشتر با تارگت نهایتاً 50 هزار.

سناریوی دوم: اصلاح تا 38,000 »»» ادامه روند صعودی تا محدوده 42,000 و سپس ریزش شدید.

سناریوی سوم: برگشتن قیمت ب زیر 33,000 »»» ادامه‌ رِنج زدن در ناحیه‌ی 30 تا 40 هزار با کمی احتمال شکست از پائین.

با توجه ب ریزش شدید طلا و برخی دلایل دیگه، سناریوی اول محتمل‌تره و سناریوی سوم احتمال کمتری داره.

https://www.tradingview.com/x/sfaXWpKV

sfaXWpKV.png
رضا
رضا
1 سال پیش

ممنون

رزیتا
رزیتا
1 سال پیش

سلام در بیت کوین کش ، منظور از ۳۵۸ همان ۵۳۸ است که اشتباه درج شده ؟ یا چی ؟ ممنون از سایت بی نظیرتون ⚘

f.e
f.e
1 سال پیش

لطفا ایاس را هم بگویید

عرشیا
عرشیا
1 سال پیش

لطفا ایاس هم تحلیل کنید

مریم گلی
کارگر بدبخت
1 سال پیش

درود بر تیم ارز دیجیتال ، فقط بعضی وقتها قیمتها بروز و به لحظه نیست

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.