بازارهای پیش‌بینی، داغ‌تر از همیشه !

بازارهای پیش‌بینی، داغ‌تر از همیشه !

با وجود بازارهای پیشبینی مانند آگِر (Augur)، کریپتو لوپ (KryptoLoop) و Cindicators و تعدادی دیگر از این دست بازارهای آنلاین، به‌خوبی می‌توان دید که استفاده از روش «خِرَد جمعی» برای پیش بینی وقایع آینده تا چه اندازه مفید است.

بازارهای پیش بینی، یافته‌هایی ارزشمند در اختیار افرادی قرار می‌دهند که می‌خواهند از وقایع آینده اطلاع داشته باشند و براساس آنها فعالیت‌هایشان را برنامه‌ریزی کنند.

به‌عنوان مثال، دولت‌ها از این ابزار برای کشف احتمال وقوع رویدادهای خاص استفاده می‌کنند. سایت‌های شرط‌بندی از این پلتفرم‌ها برای کسب درآمد بهره می‌گیرند و بازارهای مالی سنتی نیز با استفاده از آنها احتمال بازگشت سرمایه‌ی سرمایه‌گذاران را بررسی می‌کنند.

در همه‌ی موارد فوق، این بازارها اطلاعاتی را در اختیار برگزارکنندگان رویدادها و شرکت‌کنندگان در این پیش بینی‌ها قرار می‌دهند که در هیچ جای دیگری یافت نمی‌شود.

ساده‌ترین تعریف درباره‌ی بازارهای پیش‌بینی این است که آنها پلتفرم‌های جمع‌آوری اطلاعات هستند. شرکت‌کنندگان روی هر نوع رویدادی پیش‌بینی خودشان را ارائه می‌دهند و حتی در برخی موارد پول‌شان را به‌عنوان تضمین برای ادعایی که مطرح کرده‌اند، قرار می‌دهند.

جالب‌ترین بخش ماجرا اینجاست که در حال حاضر بلاک چین و بازارهای پیش بینی با هم ادغام شده‌اند. پلتفرم‌های امروزی که از بلاک چین استفاده می‌کنند، از شفافیت و امنیت بیشتری برخوردارند و نیز دسترسی به آنها ارزان‌تر و آسان‌تر است. بنابراین دستکاری اطلاعات در آن‌ها معنایی ندارد.

بیشتر بخوانید: هفت پیشبینی از آینده با حضور بلاک چین !

تحلیلگران باهوش از داده‌های بازار پیش‌بینی استفاده می‌کنند

بازارهای پیش‌بینی، داغ‌تر از همیشه !

پلتفرم‌های پیش بینی گنجینه‌ای از داده‌های ارزشمند هستند. ارزیابی دقیق این داده‌ها می‌تواند اطلاعاتی درباره‌ی جزئیات تمایلات بازار و احتمال وقوع رویدادهای پیش بینی شده به افراد ارائه دهد. علاوه‌براین، این پلتفرم‌ها به‌عنوان نوعی ابزار گزینش عمل می‌کنند که با استفاده از آنها می‌توان بهترین پیش‌بینی‌کنندگان یا فرصت‌های خوب سرمایه‌گذاری را شناسایی کرد.

بازارهای پیش‌بینی دو نوع هستند

پلتفرم‌های پیش‌بینیِ خاص بازار، مخصوص بازار هستند (عجب جمله‌ای!). به‌عنوان مثال، در بورس کالای شیکاگو برای کالاها، اوراق قرضه و سایر ابزارهای مالی، معاملات آتی انجام می‌شود. معامله‌گران با بستن قرارداد برای تاریخ مشخصی در آینده روی تغییرات قیمت به نوعی شرط می‌بندند و تا سررسید تاریخ قرارداد، معامله را انجام می‌دهند.

شاید جزو افرادی باشید که دانش و اطلاعات کافی برای پیش بینی دقیق آب‌وهوا دارید. جالب است بدانید معامله‌گران آتیِ کالاهایی که به شرایط آب‌وهوا وابسته هستند، از هواشناسی به سود خودشان استفاده می‌کنند. آنها می‌خواهند بدانند آیا قیمت این کالاها تحت‌تأثیر آب‌وهوا قرار خواهد گرفت یا نه و اگر پاسخ مثبت است دقیقا چه زمانی اتفاق خواهد افتاد.

به‌عنوان مثال دیگر، می‌توان از بازار بورس هالیوود نام برد که در آن افراد پیش بینی می‌کنند کدام فیلم در صدر جدول پر فروش‌ترین فیلم‌های هفته قرار خواهد گرفت. در زمینه‌ی ارز دیجیتال نیز، کریپتو لوپ از قدرت «خرد جمعی» برای پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتال استفاده می‌کند و تجزیه‌وتحلیل‌هایی از تمایلات بازار را به معامله‌گران ارائه می‌دهد تا با استفاده از این تحلیل‌ها بتوانند احتمال بازگشت سرمایه‌شان را تخمین بزنند.

در مقابل، پلتفرم‌های آگر، Cindicators و Gnosis بازارهای پیش بینی عمومی هستند و هر کسی می‌تواند در آنها هر نوع رویدادی را برگزار کند. این افراد سپس برای رویدادشان تقاضای پیش بینی می‌کنند و این پلتفرم ممکن است نتایج را به دو صورت به آنها ارائه دهد. اول، پیش بینی از سوی گروه خاصی از پیش‌بینی‌کنندگان و دوم با استفاده از خرد جمعی.

بیایید این دو نوع بازار را با کمک آگر و کریپتو لوپ به‌شکل عمیق‌تر بررس کنیم.

موتور پیش‌بینی قیمت از سوی جمعی از مردم

بازارهای پیش‌بینی، داغ‌تر از همیشه !

کریپتو لوپ برای کمک به معامله‌گران به‌منظور ارزیابی تمایلات بازار از شیوه‌ی خرد جمعی استفاده می‌کند. برای این کار، ابتدا همه‌ی قیمت‌هایی را که معامله‌گران پیش بینی می‌کنند جمع‌ آوری می‌کند و سپس آنها را برای محاسبه‌ی میانگین و انحراف معیار (به‌عنوان مثال دامنه‌ی میانگین) طبقه‌بندی می‌کند.

به‌عنوان یک مثال خاص می‌توان به پیش بینی قیمت بیت کوین به‌شکل هفتگی، ماهانه و سالانه اشاره کرد.

برای این کار، در این پلتفرم از هزاران نفر از معامله‌گران، تحلیلگران و سرمایه‌گذاران تقاضا می‌شود قیمت بیت کوین را تا پایان (به‌عنوان مثال) ماه جولای یا تا پایان امسال پیش بینی کنند. با یک نمودار به‌راحتی می‌توان نتایج را بررسی کرد. یک نمونه از این نتایج در شکل زیر مشاهده می‌شود:

همه‌ی معامله‌گران و سرمایه‌گذاران هر روز به همین شیوه خلاصه‌ای از انواع اطلاعات بازار را در اختیار کریپتو لوپ قرار می‌دهند. در آنجا همه‌ی این اطلاعات جمع‌بندی می‌شود و یک پیش بینی واحد برای قیمت ارائه می‌شود. از آنجایی که هزاران نفر قیمت‌ها را در چارچوب زمانی هفتگی، ماهانه و سالانه پیش بینی می‌کنند، یافته‌های به‌دست‌آمده ناشی از تمایلات بازار هستند و به معامله‌گران کمک می‌کنند از آخرین وقایع بازار آگاه شوند.

امتیازهایی که کاربران این پلتفرم برای پیش بینیِ به‌موقع و دقیق‌شان دریافت می‌کنند به آنها انگیزه می‌دهد تا همچنان در پلتفرم مشارکت کنند. کریپتو لوپ امتیازهای کاربران را طی فرایند عرضه اولیه سکه (ICO) خودش در زمستان ۲۰۱۸ به توکن تبدیل خواهد کرد. کاربران می‌توانند این توکن‌های قابل خریدوفروش را بابت خدمات غیر رایگان این پلتفرم پرداخت کنند و به‌ این‌ ترتیب، به پیش‌بینی‌کنندگان عالی‌رتبه و محتواهای پولیِ آنها دسترسی داشته باشند و از توصیه‌های آنها برای انجام معاملات و تحلیل بازار استفاده کنند.

آگِر بازار پیش بینی عمومی

بازارهای پیش‌بینی، داغ‌تر از همیشه !

گفتیم که آگِر یک بازار پیش بینی عمومی است که به هر کسی در شبکه‌اش اجازه می‌دهد برای رویدادی که برگزار می‌کند پیش بینی درخواست کند. این رویدادها می‌توانند از قرار ملاقات‌های سیاسی گرفته تا توسعه‌ی محصولی از یک شرکت باشند. ثابت شده است که این کار برای سیاست‌گذاران هر دو بخش عمومی و خصوصی مزایایی دارد.

همه‌ی معاملات این رویدادها با اتر انجام می‌شود. REP (توکن این پلتفرم) را فقط افرادی می‌توانند داشته باشند که رویدادی را برگزار کرده باشند. کاربران حتی می‌توانند از شرکت در چنین فعالیت‌هایی کسب درآمد کنند.

در مجموع، پلتفرم‌های پیش بینی برای این به بازار عرضه شده‌اند که به هر کسی کمک کنند. سرمایه‌گذاران و معامله‌گران با افزایش ارزش سبد توکن‌هایشان و بازگشت سرمایه‌شان سود می‌برند، در حالی‌که تصمیم‌گیرندگان و سیاست‌گذاران با بهبود خدمات و محصولات‌شان از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.

منبع: hackernoon
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
رضا
رضا
5 سال و 8 ماه قبل

سلام لطفا ادرس موتور جستجو کریپتو لوپ رو اعلام کنید