توضیحی که در کنگره آمریکا درباره بیت کوین ارائه شد

توضیحی که در کنگره آمریکا درباره بیت کوین ارائه شد

بیش از ده سال از پیدایش بیت کوین می‌گذرد ولی همچنان عده زیادی آن را کلاهبرداری می‌دانند یا آن را به طور صحیح نفهمیده‌اند. این موضوع با توجه به پیچیده و جدید بودن مفاهیم ارائه شده توسط بیت کوین برای یک فرد معمولی قابل درک است.

هر چند شخصی به نام پیتر ون والکنبورگ،‌ دو سال گذشته در کنگره آمریکا توضیح فوق‌العاده و در عین حال مختصری از بیت کوین ارائه داد. والکنبورگ مدیر ارشد تحقیقات در مؤسسه غیرانتفاعی کوین‌سنتر است که تمرکز آن بر روی سیاست‌گذاری‌های عمومی تأثیرگذار در ارزهای دیجیتال است. توضیح وی درباره بیت کوین در ویدیوی زیر می‌تواند نمونه خوبی از معرفی ساده بیت کوین به بقیه افراد باشد.

وقتی کسی این سؤال را مطرح می‌کند که بیت کوین چیست، حتی علاقه‌مندترین افراد حوزه نیز برای پاسخ به این سؤال با چالش مواجه می‌شوند. توضیح ساده بیت کوین برای افرادی که دانش قبلی درباره آن ندارند یا از پیش‌زمینه‌های علمی آن چیزی نمی‌دانند همواره سخت بوده است.

اما والکنبورگ با ارائه توضیحی شفاف از بیت کوین بدون نیاز به اطلاعات فنی یا پیش‌زمینه‌ای درباره ارزهای دیجیتال می‌گوید:

[بیت کوین] به شما اجازه می‌دهد که ارزش را تنها با استفاده از کامپیوتر و اتصال اینترنت از هر جایی در دنیا دریافت کنید و به هر جایی بفرستید. بر خلاف ابزارهای دیگری که برای ارسال پول در سراسر اینترنت وجود دارد، بیت کوین بدون نیاز به اعتماد به واسطه کار می‌کند.

او در ادامه دلیل انقلابی بودن این فناوری را توضیح می‌دهد و از آن به‌عنوان عامل دموکراتیک‌سازی صحبت می‌کند که عمومی و در دسترس همه است. شاید توضیح ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین، در وایت پیپر آن برای افراد فنی قابل درک باشد اما زبان والکنبورگ در این ویدیو برای یک فرد معمولی مناسب است.

اشتراک
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
دوستدار ارزهای دیجیتال
دوستدار ارزهای دیجیتال
5 ماه پیش

اون بنده خدایی که داره سخنرانی میکنه و خیلی هم قشنگ مفهوم بیت کوین و کارکردش رو توضیح داد ، متاسفانه انگار نمیدونه که در بین بزرگترین دشمنان تمرکز زدائی ایستاده که فقط کارو زندگیشون اینه که برای منافع خودشون ، مردم رو تا جایی که میشه بیشتر و بیشتر کنترل کرده و تحت فشار بذارن ، داره حرف از آزادی مردم و حذف واسطه های بانکی (در واقع زورگیر ها) میزنه .

حالا دیگه اعضای کنگره آمریکا اگر یک در هزار هم شک داشتن که بیت کوین ممکنه منافعشون جیبشون رو به خطر نندازه ، الان مطمئن شدن که تهدید مهمی هست :))

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.