عضو شورای شهر تهران: به مردم بگویید مجبوریم برای واردات ضروری بیت کوین تولید کنیم

عضو شورای شهر تهران: به مردم بگویید مجبوریم برای واردات ضروری بیت کوین تولید کنیم

ناهید خداکرمی، عضو شورای شهر تهران، در اظهارات اخیر خود با اشاره به استخراج بیت کوین به‌عنوان راه تأمین ارز مورد نیاز برای کالاهای ضروری گفت که این اخبار باید به مردم اعلام شوند.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از رکنا، ناهید خداکرمی، عضور شورای شهر تهران، با اشاره به این که مشکلات کشور در هم تنیده است، تأکید کرد:

نمی توانیم مشکل تأمین نیرو را جدای از تحریم‌ها یا حتی کرونا ببینیم. حتی اگر مصرف برق برای تولید بیت کوین افزایش یافته، ناشی از شرایط تحریم تحمیل‌شده به کشور است. در شرایط کنونی منابع بیت کوین صرف واردات به کشور می شود. کامپیوتر، موبایل، ارزاق عمومی و اساسی و … از خارج وارد می‌شود و همه وابسته به ارز است. بنابراین، در عین نقدی که بر شیوه مدیریت بخش نیرو دارم، نباید حقایق را پنهان کنیم. در این میان نقش رسانه ها بسیار پررنگ است. انتقاد کردن آسان‌ترین راه است اما اگر بر اساس مستندات و عوامل منجر به شرایط فعلی گزارش دهیم مردم نیز همراهی خواهند کرد. اطلاعات باید همه‌جانبه از سوی رسانه ها به مردم ارائه شود. مردم همیشه فکر می کنند دولت کوتاهی می کند و دولت نیز تقصیر را گردن مردم می اندازد. در صورتی که اداره کشور باید با عقلانیت جمعی صورت گیرد.

وی افزود:

البته بعضی وقت‌ها به دلیل شرایط خاص سیاسی نمی‌توانیم نماینده واقعی خود را به مجلس بفرستیم یا فردی که نماینده ما فردى مى شود که از متن جامعه و مردم جدا افتادند، نمی‌دانند در زیر پوست شهر چه می‌گذرد و مشکلات مردم چیست. این موضوعات و واقعیت ها را قبول دارم.

عضو شورای شهر تهران با بیان این که از مسئولان وزارت نیرو خواهش می‌کنم حتما در برنامه‌ریزی برای خاموشی معابر با شورای شهر تهران هماهنگ باشد، تاکید کرد:

ارتباطی که با مردم داریم اگر هماهنگی بین دستگاه ها و نهادهای تصمیم گیری وجود داشته و سیاست گذاری یکپارچه داشته باشیم تا اقدامات قابل‌پذیرش‌تر شود.

مجبوریم برای واردات ضروری بیت کوین تولید کنیم

ناهید خداکرمی با اشاره به پیامک وزارت نیرو برای آغاز پویش «کاهش ۱۰ درصدی انرژی» گفت:

این پویش‌ها خوب است ولی حتما باید برای مردم توضیح بدهیم. مردم اگر ولی نعمت ما هستند پس در مورد معضلات با آنها صحبت کنید و بگویید ما مجبوریم برای تولید بیت کوین که بخش واردات ضروری را با آن تأمین می کنیم، مصرف بیشتر نیرو داشته باشیم. ما نباید کار پنهانی یا زیرزمینی داشته باشیم. در محدودیت‌های کرونا دیدیم که همراهی مردم ایران نسبت به تمام کشورهای دنیا بهتر و پیشرو بود. در کشورهایی مثل هلند و آلمان برای اعمال محدودیت مردم تظاهرات کردند. مردم ما همراه و باهوش هستند ولی انتظار دارند با صداقت روبرو شوند و به آنها دروغ نگوییم. واقعیت های کشور را باید به شفافیت با مردم در میان بگذاریم نه آن که منتظر باشند تلویزیون های خارج از کشور به آنها خبر دهد. اگر خودمان واقعیت ها را بگوییم قطعا مردم همراهی کرده و حتی بپذیرند ۲ ساعت در شبانه روز در خاموشی به سر ببرند ولی ارزاق عمومی وارد کشور شود. روشنایی معابر واجب است. به ویژه در مناطقی که رفت و آمد شهروندان زیاد است. در اتوبان‌ها می‌شود خاموشی را تحمل کرد اما در معابر عمومی وسط شهر و سطح مناطق خاموشی‌ها خطرناک است. ستاد مقابله با کرونا می‌تواند یک کارگروه یا کمیته برای مدیریت نیرو یا مصرف انرژی را تشکیل دهد و برای تصمیمات با همه ارگان ها مشورت کند تا این معضل حل شود.

فضای مجازی عامل پیروزی ایران در جنگ هاى سیاسى اقتصادى آینده است

وی با اشاره به این که ما وقتی مشکل گلویمان را مى‌گیرد اقدام می‌کنیم، اظهار کرد:

تکلیف برنامه‌های سوم، چهارم، پنجم و ششم بوده که انرژی‌ها به انرژی های تجزیه‌پذیر و پایدار تبدیل شود. ما نور خورشیدی و گاز فراوان داریم بنابراین باید کاری کنیم که ساختمان ها از انرژی سبز و خورشیدی استفاده کنند، گرچه آن هم وابسته به ارز است. اما این سرمایه گذاری طولانی‌مدت است. شورای شهر تهران برای این مهم دائم در تلاش بوده اما دستش از همه جا کوتاه است. پسماند ما می‌تواند تبدیل به نیرو شود و آب فاضلاب به پساب برای شستشوی معابر و آبیاری فضای سبز. اما این موضوعات را رها کرده‌ایم و دائم از یکدیگر طلب داریم بدون آن که کمک کنیم تا نو آوری و خلاقیت در حوزه های اساسی زندگیمان شود. می‌گویند جنگ آینده بر سر آب و انرژی است که با تکنولوژی به دست می آید بنابراین باید با پیشرفت در فضای مجازی و بازگردانی انرژی در این جنگ موفق شویم. اما برخی با فضای مجازی مخالفت می کنند و اصلا فکر نمی‌کنند فضای مجازی و خلاقیت در بدنه جامعه چه اثراتی بر پیشرفت و رفع مشکلات دارد. دائم در حال بازدارندگی و منع هستیم و این موضوعات کشور را از درون دچار آسیب می‌کند و این است که یک روز بحران خاموشی داریم، یک روز بحران آب یا آلودگی هوا و… داریم و هیچ وقت فردا را نمی‌بینیم و انگار با آینده قهر هستیم.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

26 دیدگاه
فيروز فراهي
فيروز فراهي
3 سال قبل

زحمت نباشه یکیم به مسولان بگه ما هم برای گذران زندگي مجبوريم بيت كوين توليد كنيم
با حقوق كارگري نون شب در نمياد چه برسه به بقيه اقلام

Ali
Ali
3 سال قبل

استخراج فقط برای دولت مجازه خخخ

سید علی
سید علی
3 سال قبل

هیچ کس تا همین یک ماه پیش نمیدونست بیت کوین چیه، اما قطعی برق رو که یک درصد توسط ماینر ها مصرف میشد رو ربط دادنش به ماینر ها و حالا همه میدونند که این دستگاه چیست. کسی نگفت بقیه مصرف در کجاست که باعث خاموشی میشه ؟
به طور کلی بنظر من یک جا اندازی کلی بحث بیت کوین و ماینر بود که همه بفهمند.
یکماه دیگه معلوم میشه هدف این تفهیم مطلب چی بوده. من فکر می کنم در نهایت گفته میشه فلان ارگان مشغول استخراج بوده و قطعی برق هم همین بوده و کلا برای همه روشن خواهد شد که این بازی های این مدت بخاطر بحث های سیاسی بوده ولاغیر

حامد
حامد
3 سال قبل

اقا یک کلام میگم دولت ما عرضه نداره دیگه کارد به استخوان ملت رسیده من خودم که با یک بچه دیگه نمیتونم دخل وخرج خانوادمو فراهم کنم دیگه چه برسه به راحتی واسایش دولت ما حتی عرضه نداره یه بورس ساده رو حل کنه چون بعضی ها سودکلان میکنند از این وضعیت من دیگه میخوام سر به تن این دولت نباشه ولی اینجا وطن من است اینجا هزاران نفر شهید شده اند تا من وشما راحت زندگی کنیم درحالی که بعضی ها انگار نه انگار چرا دولت نمیاد روی من وشما سرمایه گذاری کنه ونیروی کار فراوان داریم هزاران مخ داریم تو این کشور اما کو سرمایه گذاری وبهره وری اقا میگه که مشکل ما ریشه ای هستش یعنی ریشه ای اینکه ما مخ زیاد داریم اما بهرشو یکی دیگه میبره چون میان و روش سرمایه گذاری میکنن ومیبرنش مثلا نمونش جمشید ارین بود که الان برای شرکت تسلا کارمیکنه و بهرش برای اوناس تا وقتی دولت ما هم اینطور بی عرضگی از خودش نشون بده وضع مملکت و خاکم ایران وطنم ایران این است پس ای دولت خاعن به ملت بیدار شو تا ما هم اسوده باشیم وروشهیدانت شاد

ALI MIHANI
ALI MIHANI
3 سال قبل

اشتباهشون همینجاست .. نباید علنی میگفتن .. حالا دیگه امریکا بدتر گیر میده به این ارز .. باید عکس العمل امریکا رو ببینیم چی هست

Civil
Civil
3 سال قبل

تولید کنن. خدارخیرشون بده.
ولی چرا اموال مردم رو توقیف میکنن. این اسمش چیه؟

Mgn
Mgn
3 سال قبل
پاسخ  Civil

آیا واقعا درصدی از این در آمد صرف مردم میشه ،یابه جیب افراد خاص میره؟؟؟

محسن
محسن
3 سال قبل

عضو شورای شهر نهایت باید درباره آسفالتا اظهار نظر کنه به بیت کویین برق چه ربطی داره آخه

1900lord
1900lord
3 سال قبل

چرا بجای این کارا مثل ادم و با سیاست توافق نمیکنید و دست از لجبازی وردارید و جلوی اختلاسها رو نمیگیرید؟

1900lord
1900lord
3 سال قبل

اخه بدبختی اینجاست شما عرضه استخراجش ندارید چین داره میکنه و برای شما یک چیزی میده مثل گدایی میمونه

رضا
رضا
3 سال قبل

چه جالب توی ایران هم مردم وجود دارن اگه مردم هستن پس چرا مملکت داری نمیکنن‌