بانک مرکزی چین:‌ یوان دیجیتال هنوز در سطح تراکنش‌های کوچک آزمایش می‌شود

بانک مرکزی چین:‌ یوان دیجیتال هنوز در سطح تراکنش‌های کوچک آزمایش می‌شود

بانک مرکزی چین در اطلاعیه تازه خود ضمن رد شایعات مبنی بر استفاده از ارز دیجیتال ملی این کشور برای پرداخت مبلغ معامله املاک، اعلام کرد که یوان دیجیتال در مرحله آزمایش در سطح تراکنش‌های خرد است.

به گزارش کوین دسک و به‌نقل از گلوبال تایمز (Global Times)، کاربران اینترنتی شایعه‌ای را منتشر کرده بودند که دولت چین برای معامله یک خانه در شهر شنژن از ارز دیجیتال ملی خود استفاده کرده است؛ شایعه‌ای که حالا دولت این کشور آن را رد کرده است.

طبق شایعات، فروشنده مقدار زیادی ارز دیجیتال ملی چین از بانک مرکزی دریافت کرده است، اما موفق به تبدیل آنها به ارزهای سنتی نشده است. کمی بعد، یکی از کارکنان بانک مرکزی چین در مصاحبه خود با خبرگزاری سینا (Sina)، اعلام کرد که یوان دیجیتال در حال حاضر تنها برای تراکنش‌های خرد به صورت آزمایشی استفاده می‌شود و هنوز وارد مرحله آزمایش در تراکنش‌های هنگفت نشده است. بانک مرکزی این کشور همچنین اعلام کرد که یوان دیجیتال ارزشی معادل یوان فیات دارد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که چین در چندین شهر خود برنامه‌های آزمایشی را برای استفاده از یوان دیجیتال راه‌اندازی کرده است و به‌زودی برنامه‌های را خود برای آزمایش این ارز دیجیتال ملی در هنگ‌کنگ نیز آغاز می‌کند. علاوه بر بانک‌ها، شرکت‌های بزرگی نظیر تنسنت (Tencent) نیز در طرح‌های آزمایشی بانک مرکزی چین همکاری دارند.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off