ارزش سهام پی پل از زمان پذیرش بیت کوین ۱۷ درصد افزایش یافته است

ارزش سهام پی پل از زمان پذیرش بیت کوین ۱۷ درصد افزایش یافته است

ارزش سهام پی پل از ماه گذشته و پس از اعلام ورودش به حوزه ارزهای دیجیتال، حدود ۱۷ درصد افزایش یافته است.

به گزارش کوین تلگراف، ارزش سهام پی پل دیروز به رکورد تازه‌ای رسید. در طول یک ماه اخیر، عملکرد پی پل به نسبت شاخص نزدک و به طور کلی، بازار سهام آمریکا بهتر بوده است.

از ۱۲ نوامبر (۲۲ آبان) تا به امروز، نزدک ۶.۵ درصد و شاخص S&P500 حدود ۳.۵ درصد رشد داشته‌اند. این در حالی است که رشد سهام پی پل، ۱۷ درصد بوده است.

نمی‌توان گفت که ورود به حوزه ارزهای دیجیتال به‌تنهایی باعث رشد چشم‌گیر سهام پی پل شده است، اما قطعاً موقعیت این شرکت در پذیرش این نوع از دارایی‌ها، به رشد سهام آن کمک شایانی کرده است؛ چرا که بیت کوین و ارزهای دیجیتال روزبه‌روز با پذیرش و مقبولیت بیشتری از جانب سرمایه‌گذاران دانه‌درشت مواجه می‌شوند. برخی معتقدند که بالا رفتن قیمت بیت کوین می‌تواند باعث افزایش سهام شرکت پی پل هم بشود.

از سوی دیگر، شواهد دیگری هم وجود دارد که نشان می‌دهد پی پل تأثیر قابل‌توجهی روی قیمت بیت کوین داشته است. طبق داده‌های موجود، پی پل در هفته‌های پیش از آغاز به کار سرویس معاملات ارزهای دیجیتال، ۷۰ درصد بیت کوین‌هایی را که تازه استخراج می‌شدند خریده است؛ مسئله‌ای که باعث کاهش عرضه بیت کوین در صرافی‌ها شد.

یک نظرسنجی هم که در سال ۲۰۱۹ و در بین ۵,۰۰۰ نفر انجام شد ادعا می‌کند که ۶.۲٪ از آمریکایی‌های بالای ۱۸ سال بیت کوین دارند. طبق این نظرسنجی، ۷.۳ درصد از افراد هم برای خرید بیت کوین برنامه‌ریزی کرده‌اند.

با فرض اینکه این آمار درست باشد، کسب‌وکار پی پل، به‌عنوان یکی از پلتفرم‌های آسان برای خرید بیت کوین، با رونق بسیاری همراه خواهد بود. نباید فراموش کرد که درآمد اپلیکیشن کش اپ (CashApp) پس از ارائه قابلیت خرید بیت کوین به‌شدت رشد کرد. طبق آمارها، در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۰، حدود ۸۰ درصد درآمد کش اپ از طریق کارمزدهایی بوده است که خریداران بیت کوین پرداخت می‌کردند. کش اپ متعلق به اسکوئر (Square) است که جک دورسی، مدیرعامل توییتر،‌ یکی از سهام‌داران اصلی آن است.

پی پل قصد دارد از اوایل سال ۲۰۲۱ خدمات خود را در حوزه ارزهای دیجیتال به کشورهای مختلف جهان ارائه کند. دن شولمن (Dan Schulman)، مدیرعامل این غول پرداخت، در یکی از مصاحبه‌های خود اعلام کرده بود که دیر یا زود، ارزهای دیجیتال ملی هم به جمع ارزهای دیجیتال پشتیبانی‌شده پی پل اضافه خواهند شد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه