بیش از ۵۰ درصد از ارزهای دیجیتال، هیچ کاربردی ندارند !

بیش از ۵۰ درصد از ارزهای دیجیتال، هیچ کاربردی ندارند !

مطالعه بر روی ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر بازار نشان می‌دهد که تنها کمتر از نیمی از ارزهای دیجیتال، عملکرد کاربردی از خود ارائه می‌دهند و دارای ارزش حقیقی برای عموم مردم هستند.

طبق تحقیقات به عمل آمده توسط بنیاد Invest in Blockchain، بر روی صد ارز دیجیتال برتر از لحاظ ارزش کل بازار، فقط ۴۰ مورد دارای کارکرد مناسب هستند.

محققان این تحقیق گفتند:

ما وضعیت هر پروژه، نقش راه و تاریخ انتشار آن را ارزیابی کردیم و ویژگی‌های تکمیل شده را با آنچه که تیم پروژه در آینده وعده داده بود، مقایسه کردیم.

آن‌ها افزودند:

یک محصول کاربردی، فعال و در دسترس عموم است … پروژه‌های زیادی در ۱۰۰ ارز برتر مدعی داشتن محصول کاربردی هستند اما لزوماً وجود یک محصول به معنای کار کردن آن نیست.

بیش از 50 درصد از ارزهای دیجیتال، هیچ کاربردی ندارند !

این مطالعه در میان سقوط شدید ارزش بیت کوین، اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتال بازار منتشر شد. بازار ارزهای دیجیتال از اوایل سال ۲۰۱۸ روند صعودی خود را با روند ثابت و نزولی عوض کرده است. با وجود این افت قیمت‌ها، برخی از تحلیلگران بر این باورند که این بازار دوباره بهبود خواهد یافت و حتی می‌تواند از بالاترین حد خود که در اواخر سال ۲۰۱۷ شاهد آن بودیم، فراتر رود.

تمام ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر بازار بر روی دفتر کل توزیع شده بلاک چین فعالیت می‌کنند. با این حال، صرفاً داشتن بلاک چین نمی‌تواند معیار خوبی برای سودمندی آن باشد.

در میان پروژه‌هایی که در این تحقیق کاربردی عنوان شده بودند، نام ارزهای دیجیتال محبوبی چون بیت کوین، لایت کوین، بیت کوین کش و البته پلتفرم‌های قرارداد هوشمند مانند اتریوم به چشم می‌خورد.

نام چند ارز دیجیتال کمتر شناخته شده دیگر هم مانند زی‌کش و زن‌کش که بر حریم خصوصی تمرکز دارند، در میان پروژه‌های کاربردی این تحقیق آورده شده‌ است.

منبع: indiatimes
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
رضا سربلند
رضا سربلند
5 سال قبل

خصوصا توکن ها