گزارش: بیش از ۸۰ درصد اتریوم تنها در ۷۵۷۲ آدرس نگهداری می‌شود

گزارش: بیش از ۸۰ درصد اتریوم تنها در ۷۵۷۲ آدرس نگهداری می‌شود

بنا بر گزارش شرکت دلفی دیجیتال (Delphi Digital)، شرکت تحقیقاتی دارایی‌های دیجیتال در تاریخ ۷ مارس (۱۶ اسفند)، بیش از ۸۰ درصد از میزان اتریوم (ETH) عرضه‌شده، توسط ۷,۵۷۲ آدرس نگهداری می‌شود.

به طور دقیق‌تر، طبق اطلاعات مطرح‌شده در این گزارش، بیش از ۸۰ درصد از کل کوین‌های اتریوم عرضه‌شده، توسط آدرس‌هایی که موجودی آن‌ها بیش از ۱۰۰۰ اتریوم است، نگهداری می‌شوند. تعداد این آدرس‌ها سرجمع به ۷۵۷۲ مورد می‌رسد.

این گزارش، تعداد کل آدرس‌ها را بر اساس میزان اتریوم موجود در آن‌ها تقسیم‌بندی می‌کند و اعلام کرده است که موجودی اتریوم ۶,۴۹۰ آدرس، بین هزار تا ده هزار، ۹۲۳ آدرس، بین ده هزار و صد هزار، ۱۵۵ آدرس، بین صد هزار تا یک میلیون و تنها ۴ آدرس بین یک میلیون تا ده میلیون است.

در همین گزارش این شرکت مدعی شده است که قیمت اتریوم پس از هر ۵ هاردفورک قبلی، در طول ۳۰ روز بعد از اجرای آن، به طور متوسط ۱۹ درصد افت کرده است.

با این حال، جدیدترین هارد فورک پیش از به‌روزرسانی قسطنطنیه و سن‌پترزبورگ، با کاهش قیمت اتریوم به‌اندازه‌ی کمتر از ۱ درصد، همراه بود. این گزارش نشان می‌دهد که بخشی از آن به دلیل کاهش پاداش بلاک از ۵ اتریوم به ۳ اتریوم بوده است.

گزارش: بیش از 80 درصد اتریوم تنها در 7572 آدرس نگهداری می‌شود

محققان همچنین نشان داده‌اند که از ۳ ام مارس، بیش از ۲.۳ میلیون اتریوم (حدود ۲ درصد از کل اتریوم عرضه‌شده)، در برنامه‌های مالی غیرمتمرکز وجود داشته‌اند.

بیش‌تر اتریوم‌هایی که در برنامه‌های مالی غیرمتمرکز سرمایه‌گذاری شده‌اند (به میزان ۹۸ درصد) در قراردادهای هوشمند میکر دائو (MakerDAO) هستند که امکان ایجاد و از بین بردن ارز دیجیتال باثبات غیرمتمرکز (Dai (DAI را فراهم می‌کنند.

دومین برنامه‌ی مالی غیرمتمرکز با بیشترین میزان اتریوم سرمایه‌گذاری شده، پلتفرم وام‌دهی غیرمتمرکز کامپوند (Compound) است که از ۳ ام مارس، حدود ۲۸,۵۰۰ اتریوم در آن نگهداری شده است.

در انتهای این گزارش، نگرانی‌های درباره خطرات فنی پیش‌روی اتریوم در آینده نزدیک مطرح شده است.

به طور خاص، این مستند به ایجاد تمرکز اینفورا (Infura)، اهرم زیرساخت به عنوان سرویس شرکت توسعه‌ی اتریوم محور کانسن‌سیس (ConsenSys) اشاره کرد. اینفورا به توسعه دهندگان برنامه‌های غیرمتمرکز (Dapp) اجازه می‌دهد تا بدون اجرای فول نود در شبکه اتریوم، به اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز خودشان بپردازند.

در این گزارش آمده است که با این حال، با استفاده از اینفورا، توسعه‌دهندگان به زیرساختی که به طور کامل توسط کانسن‌سیس اداره و توسط خدمات اینترنتی آمازون میزبانی می‌شود، تکیه کرده است؛ یکی از نقاط ضعف مشهودی که اجتناب از غیرمتمرکزسازی را به وضوح نشان می‌دهد.

نویسنده‌ی این گزارش، دلفی دیجیتال، شرکتی است که هدف آن تولید محتوای بی‌طرف در خصوص دارایی‌های دیجیتال و فناوری دفتر کل توزیع‌شده و همچنین ارائه‌ی خدمات تجزیه‌وتحلیل به مشتریان نهادی است.

آنتونی پامپلیانو (Anthony Pompliano)، بنیان‌گذار شرکت سرمایه‌گذاری دارایی دیجیتال مورگان کریک (Morgan Creek Digital Assets)، عضو هیئت‌مدیره‌ی شرکت دیجیتال دلفی است.

گزارش: بیش از 80 درصد اتریوم تنها در 7572 آدرس نگهداری می‌شود

آنتونی پامپلیانو

به گزارش سایت خبرگزاری کوین تلگراف در دسامبر سال گذشته، پامپلیانو پیش‌بینی کرد که علی‌رغم آن که قیمت بیت کوین طی بازار صعودی  به بالای ۴۰۰۰ دلار رسید، پیش از رسیدن به قیمت کف خود، باز هم با کاهش قیمت مواجه می‌شود. یک ماه پیش از آن، وی بیت کوین را به عنوان دارایی که در ده سال گذشته در دنیا، بهترین عملکرد را داشته است، تعبیر کرد.

در گزارش دیگری در خصوص اتریوم، این بار از سوی یک شرکت مدیریت دارایی‌های دیجیتال به نام الکتریک کپیتال (Electric Capital) گفته شد که صرف‌نظر از توسعه‌دهندگان جامعه محور پروژه، اتریوم ارز دیجیتالی است که از نظر تعداد توسعه‌دهندگانی که روی پروتکل اساسی تمامی ارزهای دیجیتال کار می‌کنند، در رتبه‌ی اول قرار دارد.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه