اولین صرافی قانون‌گذاری‌شده در هنگ‌کنگ مجوز فعالیت گرفت

اولین صرافی قانون‌گذاری‌شده در هنگ‌کنگ مجوز فعالیت گرفت

احتمال دارد به‌زودی هنگ کنگ، شاهد فعالیت اولین صرافی ارزهای دیجیتال قانونی در خاک خود باشد. گفتنی است یک صرافی با نام او‌اس‌ال دیجیتال سکیوریتیز (OSL Digital Securities)، روز جمعه موفق به اخذ موافقت اصولی از سوی کمیسیون اوراق بهادار و معاملات آتی (SFC) هنگ کنگ شده است.

به گزارش کوین دسک، با صدور این موافقت اصولی، صرافی OSL که زیرمجموعه بی‌سی گروپ (BC Group) است، یک گام دیگر به کسب عنوان اولین صرافی دارای مجوز ارائه خدمات معاملات خودکار دارایی‌های دیجیتال نزدیک‌تر می‌شود. گفتنی است ارائه این خدمت، ذیل نظام دارایی‌های مجازی SFC قرار دارد که اولین بار نوامبر گذشته (آذر ۹۸) معرفی شد.

به‌نقل از رویترز، صدور مجوز کامل، مشروط بر این است که صرافی OSL بتواند منطبق بر شرایط عدم افشا عمل کند. با‌این‌حال، صرافی OSL در وضعیت مناسبی به سر می‌برد؛ چراکه اولین صرافی‌ای است که برای دریافت مجوز فعالیت اقدام کرده است و به نظر می‌رسد تا مدت‌های مدیدی همچنان بی‌رقیب باشد.

گفتنی است کمیسیون اوراق بهادار و معاملات آتی، یکی از معدود نهادهای نظارتی محلی است که سعی داشته است در پاسخ به نگرانی‌های مرتبط با قوانین ضدپولشویی (AML) و شناخت مشتری (KYC)، چارچوب‌های نظارتی خود را در حوزه دارایی‌های مجازی تقویت کند.

رویکرد کنونی این نهاد نظارتی این است که با صرافی‌های ارزهای مجازی همچون کارگزاری‌های سنتی سهام رفتار شود. بااین‌حال، چنین رویکردی، مبتنی بر یک نظام انتخاب و اجرا (Opt-in) است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه