مقابله مرورگر اوپرا با نفوذ هکرهای بیت‌کوینی

مقابله مرورگر اوپرا با نفوذ هکرهای بیت‌کوینی

 مرورگر اینترنت اوپرا به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد کاربران خود را از نفوذ هکرها و مجرمان سایبری که در قالب پلت‌فرم های استخراج بیت کوین یا بیت کوین ماینینگ حفاظت کند.

این مرورگر نروژی، نسخه آزمایشی یا بتاورژنی موسوم به اوپرا ۵۰ را به تازگی ارائه داده است تا موجب شود هکرها و مجرمان سایبری که از طریق وب سایت‌ها و درگاه‌های این مرورگر اینترنتی به استخراج ارز دیجیتالی رمزنگاری شده بیت‌کوین  و ارزهای مشابه اقدام می کردند، دیگر نتوانند از حساب‌های کاربری و دستگاه‌های متصل به اینترنت کاربران وارد پلت‌فرم های استخراج بیت کوین شده و از آنها سوءاستفاده کنند.

این قابلیت جدید که در نسخه آزمایشی یا بتاورژن مرورگر اینترنتی اوپرا اضافه شده است، به کاربران اطمینان خاطر و امنیت سایبری بیشتری را به ارمغان می آورد تا بتوانند در فضای مجازی سالم‌تری به کارهای شخصی و اینترنتی خود بپردازند.

بسیاری از هکرها و مجرمان سایبری این روزها به منظور استخراج بیت کوین یا بیت کوین ماینینگ، از حساب های کاربری، مرورگرهای اینترنتی و دستگاه‌های متصل به اینترنت کاربران ( گوشی همراه و رایانه) بدون اجازه آنها سوءاستفاده می‌کنند و این امر می تواند مشکلات و چالش‌های متعددی را برای کاربران در فضای اینترنت ایجاد کند.

مرورگر اینترنتی اوپرا نخستین مرورگر اینترنتی است که به حفاظت از امنیت سایبری کاربران و مقابله با بیت کوین ماینینگ پرداخته است.

یکی از متخصصان شرکت اوپرا درباره علایم نفوذ و سوءاستفاده هکرها از مرورگر کاربران به منظور بیت کوین مانینیگ می گوید:

زمانی که هکرها و مجرمان سایبری در حال سوءاستفاده غیر مجاز از رایانه یا حساب کاربری شما باشند، پردازنده (CPU) رایانه شما ناگهان از ۱۰۰ درصد ظرفیت خود استفاده می کند، فن (خنک کننده) رایانه یا لپ تاپ به طور غیر معمولی شروع به کار و سرو صدا می کند و باتری گوشی یا لپ‌تاپ نیز به صورت ناگهانی کاهش می یابد.

وی در ادامه تاکید می کند که :

این علائم همگی می‌تواند نشانه ای باشد از اینکه مجرمان سایبری اقدام به استخراج بیت کوین یا ارزهای مشابه دیجیتالی رمزنگاری شده از حساب کاربری یا رایانه شخصی کاربران کرده اند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
mohammad
mohammad
6 سال قبل

ماشالله بهاره خانم :)) اکتیو شدی !