واکنش صرافی بیتفینکس: اتهامات وارد شده اشتباه هستند

واکنش صرافی بیتفینکس: اتهامات وارد شده اشتباه هستند

صرافی ارزهای دیجیتال بیتفینکس (Bitfinex) در واکنش به اتهامات اخیر دادستان کل نیویورک در خصوص ناتوانی این صرافی در پرداخت بدهی‌ها، اعلام کرد که اظهارات وی مملو از بی‌دقتی و ادعاهای غلط بوده است.

صرافی هنگ‌کنگی، این اظهارات را در نامه‌ای نوشته و روز ۲۷ آوریل (۷ اردیبهشت) در قالب ایمیل به کاربران خود ارسال کرد. سایت کوین تلگراف نیز صحت این نامه را تائید کرده است. گفتنی است که جین لوئیس ون در ولد (Jean Louis van der Velde)، مدیرعامل بیتفینکس، این نامه را امضا کرده است. در این نامه آمده است که مواردی که علیه این صرافی ادعا شده، شامل شکایت مدنی و یا جنایی نمی‌شود.

واکنش صرافی بیتفینکس: اتهامات وارد شده اشتباه هستند

جین لوئیس ون در ولد، مدیرعامل بیت‌فینکس

به طور خاص، می‌خواهیم به شما این اطمینان را بدهیم که اتهام از دست دادن ۸۵۰ میلیون دلار، قاطعانه غلط است.

در این نامه همچنین آمده است که این سرمایه‌ها، در حقیقت، در اختیار حوزه‌های قضایی مختلفی از جمله لهستان، پرتغال، انگلستان و ایالات‌متحده‌ی آمریکا قرار گرفته و محافظت می‌شوند. علاوه بر آن، این صرافی همچنین اذعان داشت که به منظور آزادسازی این وجوه، به طور فعالانه در حال تلاش بوده و مطمئن است که می‌تواند برای دستیابی به این هدف، استدلال‌های قانع‌کننده‌ای را ارائه دهد. علاوه بر آن، بیتفینکس اشاره کرد:

و دیگران نیز این اطمینان را داشته باشند که با اظهارات اشتباه دادستان کل نیویورک در این پرونده‌ی ساخته شده، به شدت برخورد خواهیم کرد.

در آخر نیز ولد اظهار داشت که این صرافی همکاری نزدیکی با قانون‌گذاران در سراسر جهان دارد و کاربران را تشویق می‌کند تا به سؤالات باقی‌مانده در خصوص وی و یا دیگر اعضای ارشد این صرافی پایان داده و به حل و فصل آن بپردازند.

بر اساس گزارش‌های پیشین، دو تن از سهامداران بیتفینکس اذعان داشتند که از اتهامات واردشده به این صرافی از سوی دادستان کل ایالت نیویورک، نگران نیستند. مدیر ارشد مالی این صرافی به یکی دیگر از سهامداران گفت که به چند هفته زمان نیاز دارد و سرمایه‌ها آزاد خواهند شد. داده‌های ثبت‌شده در بلاک چین نشان می‌دهند که اوایل این هفته، این صرافی، سرمایه‌هایی را به ارزش تقریباً ۹۰ میلیون دلار، از کیف پول سرد خود برداشت کرده است.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه