رشد شدید شرکت‌های ارز دیجیتال در سوئیس و لیختن‌اشتاین علیرغم بازار نزولی !

رشد شدید شرکت‌های ارز دیجیتال در سوئیس و لیختن‌اشتاین علیرغم بازار نزولی !

بر اساس تحقیقات جدید شرکت سرمایه‌گذاری CV VC، تعداد شرکت‌های حوزه بلاک چین در سوئیس و لیختن‌اشتاین در حال افزایش است.

بر اساس این گزارش، علیرغم نزولی بودن بازار ارزهای دیجیتال در دوره‌ای که به «زمستان ارزهای دیجیتال» معروف است، شرکت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال و بلاک چین در این منطقه، یکی پس از دیگری تاسیس می‌شوند.

شرکت CV VC در این گزارش توضیح می‌دهد که در پایان دسامبر ۲۰۱۸، ۷۵۰ شرکت واقع در سوئیس و لیختن‌اشتاین از فناوری دفترکل توضیح شده استفاده می‌کردند. این موضوع نشان دهنده رشد ۲۰ درصدی نسبت به سال گذشته است که شامل ۱۲۱ شرکت جدید در این فضا می‌شود.

در میان این شرکت‌ها، چهار شرکت که به «تک‌شاخ‌ها» مشهور هستند، ارزشی بیش از یک میلیارد دلار دارند. این چهار غول صنعت کریپتو عبارتند از: بیت مین، کاردانو، بنیاد دی‌فینیتی و اتریوم.

رشد شدید شرکت‌های ارز دیجیتال در سوئیس و لیختن‌اشتاین علیرغم بازار نزولی !

طبق این گزارش، ۵۰ شرکت برتر ارزهای دیجیتال در سوئیس که در محلی به نام «کریپتو‌ ولی» واقع هستند، حدود ۵ درصد از بازار جهانی ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهند.

این تحقیق علاوه بر اشاره به رشد شرکت‌ها در این منطقه، توضیح می‌دهد که کاهش اخیر قیمت ارزهای دیجیتال، موجب شده است تا ارزش بازار ۵۰ شرکت بزرگ بلاک چین در سوئیس و لیختن‌اشتاین، در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ از ۴۴ میلیارد به ۲۰ میلیارد دلار برسد که نشان از کاهش ۵۵ درصدی دارد.

در این ۵۰ شرکت حدود ۴۸۰ نفر از افراد بومی منطقه کار می‌کنند و به طور کلی حدود ۳,۳۰۰ نفر در لیختن‌اشتاین و سوئیس در شرکت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنند که بیشتر آن‌ها در شهرهای زوگ و زوریخ هستند.

دولت‌های سوئیس و لیختن‌اشتاین، در کار حمایت از صنایع درحال رشد بلاک چین و ارزهای دیجیتال بسیار فعال بوده‌اند. در اوایل ۲۰۱۸، نخست وزیر لختن‌اشتاین، آدرین هاسلر از معرفی قوانین جدید برای تنظیم مدل‌های کسب و کار و سیستم‌های زیرساختی بلاک چین خبر داد.

در این لایحه که به صورت پیش‌نویس ارائه شد، مدل‌های کسب و کار مبتنی بر بلاک چین می‌توانستند به روشی که هم برای کسب و کارها و هم برای مشتریان مشکل قانونی پیش نیاید، فعالیت کنند.

در حالی که وزیر اقتصاد سوئیس در دسامبر ۲۰۱۸، ایده قانون‌گذاری مشخص برای بلاک چین را رد کرد، به عقیده او می‌توان در قانون موجود تغییراتی داد تا برای شرکت‌های فعال در زمینه بلاک چین و ارزهای دیجیتال، اطمینان خاطر حاصل شود. انتظار می‌رود که دولت سوئیس برای بهبود صنعت ارزهای دیجیتال در این کشور شش قانون شامل قانون مدنی و قانون ورشکستگی را در سال ۲۰۱۹ اصلاح کند.

منبع: Cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه