شمار نهنگ‌های بیت کوین به بالاترین میزان تاریخ خود رسید

شمار نهنگ‌های بیت کوین به بالاترین میزان تاریخ خود رسید

شمار آدرس‌های‌ متعلق به نهنگ‌های بیت کوین، به ۲,۴۴۰ عدد رسیده است که بالاترین میزان در تاریخ این ارز دیجیتال است. به افرادی که موجودی آدرس‌های آنها بیش از ۱,۰۰۰ بیت کوین است نهنگ گفته می‌شود.

به گزارش دیکریپت، کانال تلگرامی تحلیل کریپتو موسوم به آنفولدد (Unfolded)، در مطلبی نوشت که از آغاز سال ۲۰۲۱، ۱۶۴ نهنگ دیگر به آدرس‌هایی که بیش از ۱,۰۰۰ واحد بیت کوین در اختیار دارند، افزوده شده است.

براساس آماری که پلتفرم گلاسنود (Glassnode) ارائه داده است، اکنون ۲,۴۴۰ آدرس با موجودی بیش از ۱,۰۰۰ بیت کوین وجود دارد؛ با این حال نمی‌توان گفت که شمار افراد نیز با این تعداد برابر است، چراکه ممکن است یک فرد چندین آدرس یا یک آدرس چندین مالک داشته باشد.

از آنجا که تعداد بیت کوین‌های در هر آدرس مدّ نظر است و نه ارزش دلاری آنها، افزایش یا کاهش قیمت بیت کوین روی این داده‌ها تأثیرگذار نیست.

داده‌های گلاسنود نشان می‌دهد که شمار نهنگ‌های بیت‌کوین در فاصله ۱۸ تا ۲۶ دسامبر سال گذشته، زمانی که ارزش بیت کوین بین ۲۳,۰۰۰ تا ۲۶,۴۰۰ دلار در نوسان بود، به کمترین میزان خود رسید.

شمار نهنگ‌های بیت کوین به بالاترین میزان تاریخ خود رسید
تعداد آدرس‌های بیت کوین با موجودی بیش از ۱,۰۰۰ واحد

این بدان معنا است که وقتی بیت کوین رکورد جدیدی در آن زمان ثبت کرد، برخی نهنگ‌ها (به عبارت دقیق‌تر ۸۵ آدرس) احتمالاً از افزایش قیمت این ارز دیجیتال استفاده و اقدام به فروش دست کم بخشی از بیت کوین‌های خود کردند.

از ۲۶ دسامبر به این سو که به‌عقیده کارشناسان احتمال توقف روند صعودی قیمت بیت کوین کم شد، شمار نهنگ‌ها هم به سرعت شروع به رشد کرد.

آن گونه که یک استراتژیست جی‌پی‌مورگان (JPMorgan) می‌گوید، در حال حاضر به نظر می‌رسد که روند صعودی قیمت بیت کوین به‌دلیل کاهش علاقه سرمایه‌گذاران خردی که براساس روند خرید می‌کنند، کند شده است. او همچنین گفته است بیت کوین نیاز به یک فشار برای رسیدن به بالای ۴۰ هزار دلار دارد تا دوباره روند صعودی خود را ادامه دهد.

از سوی دیگر، سرمایه‌گذاران نهادی اخیراً اقدام به خرید ۶۰۰ میلیون دلار بیت کوین تنها در یک روز از طریق شرکت سرمایه‌گذاری گری‌اسکیل (Graysclae) کرده‌اند که بزرگترین خرید در تاریخ این ارز به شمار می‌رود. ممکن است برخی از نهنگ‌های جدید همین سرمایه‌گذاران باشند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

6 دیدگاه
پارسا
پارسا
3 سال قبل

حالا به ضرر ما سرمایه گذارای خُرد هستش یا به نفعمونه؟

امین
امین
3 سال قبل

1000 بیت کوین ، فروش یا خرید بشه چقدر روی قیمت تاثیر داره؟

siavashqdt69111
siavashqdt69111
3 سال قبل
پاسخ  امین

یهو یه روند سبز میاد یعنی هرید سنگین اگه پست هم باشه تاثیر زیادی داره کندل سبز

بهزاد بیرامی
بهزاد بیرامی
3 سال قبل

منم می خوام 😘

A ———S
A ———S
3 سال قبل

بزودي بيد كويين شروع به سعود تا 50000 را ورق ميزند اين نظر شخصي بنده است
پرسود باشيد

Ahwazi
Ahwazi
3 سال قبل
پاسخ  A ———S

اول اسمش درست بنویس بعد روش نظربده بیت کوین نه بید کویین 🙄🤢 صعود نه سعود و آل سعود 😄