atlasarzdigital

ریزش اخیر قیمت بیت کوین کوچکترین سقوط تاریخی بوده است

ریزش اخیر قیمت بیت کوین کوچکترین سقوط تاریخی بوده است

بیت کوین تا به امروز 5 اصلاح بزرگ قیمتی را تجربه کرده که سقوط بیت کوین به همراه بازار ارزهای دیجیتال کوچکترین آن‌ها بوده است.

ریزش اخیر قیمت بیت کوین کوچکترین سقوط تاریخی بوده است

همانطور که در جدول به اشتراک گذاشته شده از پیتر برنت، تحلیلگر سرشناس و تریدر معروف، نیز مشخص می‌باشد بیت کوین در 11 ماه اخیر 79.7 درصد کاهش قیمت یافته است، به طوریکه از 19,500 دلار تا 4,053 دلار سقوط کرده است.

در 21 نوامبر، بیت کوین افت چشمگیری را از 4500 تا 4050 دلار در صرافی‌هایی مانند کوین‌بیس و کراکن که مستقیماً از پول فیات پشتیبانی می‌کنند، تجربه کرد. پادشاه ارزهای دیجیتال در ادامه بار دیگر به مرز 4500 دلار رسید اما داومی نداشت و سقوط آزاد بیت کوین تا مرز 4,000 دلار ادامه یافت تا این ارز دیجیتال نسبت به بالاترین قیمت تاریخ خود یعنی 20,000 دلار، حدود 80 درصد کاهش را ثبت نماید.

امید هنوز زنده است

طی 9 سال اخیر بیت کوین از میان 4 اصلاح‌ قیمتی بزرگ که یکی از آن‌ها شامل بازار نزولی سال 2018 می‌شود، عبور کرده است. در سال‌های 2011، 2013 و 2015 بیت کوین سقوط‌هایی در بازه 82.6 تا 94.3 درصد به ثبت رسانده است، که بطور میانگین 85.3 درصد بوده است.

برای بیت کوین در وضعیت فعلی ثبت 85 درصد افت قیمت به معنی رسیدن آن به بازه قیمتی 2,950 دلار است، اما با این حال حمایت مستحکمی در بازه 4 هزار دلار وجود دارد.

 

ریزش اخیر قیمت بیت کوین کوچکترین سقوط تاریخی بوده است

حتی اگر بیت کوین بر اساس افت 85 درصدی نسبت به بیشترین قیمت تاریخ خود به 3 هزار دلار سقوط کند، به میانگین سقوط اصلاح‌های بزرگ قیمتی خواهد رسید.

اصلاح‌های بزرگ تاریخ بیت کوین می‌تواند به عنوان مراجعی، سرنخ‌های خوبی را درباره اینکه بازار نزولی چه زمانی تمام خواهد شد، در اختیار ما قرار دهد؛ هرچند شرایط بازار، زیرساخت‌ها و آگاهی جریان اصلی در سال جاری از سال‌های 2011 ، 2013 و 2015 متفاوت بوده است.

گفته می‌شود که افت قیمت 79 درصدی بیت کوین به دلیل عدم وجود نقدینگی در بازارهای آن بوده است. بارت اسمیت، پادشاه کریپتو، که مدیر اجرایی در غول تریدینگ ساسکوهنا است، اظهار داشته است که یک ابزار سرمایه‌گذاری همیشگی برای یک سرمایه‌گذار کوچک وجود ندارد؛ غیرعاقلانه‌ است که بدون داشتن دانش قبلی در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرد.

در سال 2015 جدا از اعلامیه‌هایی که از پذیرش بیت کوین توسط کسبه منتشر می‌شد، خبری از موسسات بزرگ مالی نظیر بانک‌ها و شرکت‌های مدیریت دارایی نبود که با ارزهای دیجیتال بزرگ جهت بهبود کاربردپذیری و دسترسی به کلاس جدیدی از دارایی، یکپارچه شوند.

اما در سال جاری فیدلیتی، چهارمین شرکت بزرگ مدیریت دارایی و ICE که بازار بورس نیویورک را در اختیار دارد، به ترتیب دارایی دیجیتال فیدلیتی و بکت (Bakkt) را برای کمک به سرمایه‌گذاران کوچک و سرمایه‌گذاران نهادی در بخش مالی سنتی معرفی کردند تا سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را برای این افراد ساده‌تر سازند.

ریزش اخیر قیمت بیت کوین کوچکترین سقوط تاریخی بوده است

روند قیمت کوتاه مدت ارزهای دیجیتال نمایانگر دقیق توسعه و اتفاقات مثبتی که در 11 ماه اخیر در حوزه ارزهای دیجیتال رخ داده، نیست؛ بطوریکه سرمایه‌گذاران بزرگ مطرحی مانند تیم دراپر، مایک نوواگارتز و بارت اسمیت نیز حتی با وضعیت فعلی به روند بلندمدت بیت کوین امیدوارند.

اسمیت در این باره می‌گوید:

این به مشکل ثانویه‌ای منجر شده که نبود سرمایه جدید در بازار، سبب کاهش نقدینگی شده است؛ و البته در تابستان نیز قیمت تقریباً ثابتی را مشاهده کردیم که در محدوده 6 هزار دلار بود. نوسان از اواخر ماه جولای به طرز چشمگیری کاهش یافت و چیزی که در این اکوسیستم رخ داده این است که اگر یک فورک ستیزه‌جو داشته باشید، الزاماً اعتماد سرشاری به وجود نمی‌آید و زمانی که فروشندگان وارد بازی شوند نقدینگی کافی برای دریافت آن وجود ندارد. خوشبختانه با بَکت، فیدلیتی و دیگر قانون‌گذاری‌ها سرمایه‌ لازم وارد جریان بازار خواهد شد.

آیا 4,000 دلار کف قیمت است؟

عجولانه است که درباره رسیدن به کف قیمت بازار و تثبیت بازار در محدوده 4 هزار تا 4.5 هزار دلار اظهار نظر کنیم. با توجه به روند کوتاه مدت بیت کوین در نوامبر، برخی شتاب‌دهنده‌ها و عوامل افزایش قیمت مانند بکت و تصمیمات ETF می‌توانند در ماه فوریه سال آتی یک دوره انباشت و جمع‌آوری در چهارماهه اول سال 2019 به حساب آیند.

منبع: ccn

24
دیدگاه کاربران

avatar
ارسال عکس و تصویر
 
 
 
ارسال صوت و ویدئو
 
 
 
12 رشته دیدگاه‌ها
12 پاسخ‌های
0 دنبال‌کنندگان
 
دیدگاه با بیشترین واکنش‌
داغ‌ترین رشته دیدگاه
16 نویسندگان دیدگاه‌ها
aminنیماHamedمهرانم. فراهانی نویسندگان اخیر دیدگاه‌ها

مرادی
مرادی

واسه ما که فرق نکرده با دلار 4000 تومنی خریدیم الان بازم بیشتر از انوقته

معین
معین

خدا از سایت شما نگذره تا الان 50 میلیون ضلر کردم من که ازتون راضی نیستم باید ضلرم رو جبران کنید وگرنه خیلی نامردین

م. فراهانی
م. فراهانی

ضلر چی هست حالا؟

نیما
نیما

پسرم شما خودت باید عاقل و بالغ باشی و با ضلر! (ضرر!) های خودت رو تقصیر این و اون نندازی! این سایت آموزش میده و تحلیل های به روز رو در اختیار ما میذاره اما به هیچکس مشاوره یا پیشنهادی نمیده!!!. این ما هستیم که تصمیم میگیریم که چه بلایی سر سرمایمون بیاریم.

مهران
مهران

بهترین موقع برای خریده باید تا المپیک 2020 توکیو نگهش داشت

معین
معین

خخخخخخخخخخخ دمت گرم ولی خرید رو اصلا بک کسی سفارش نکن که مدیون نشی خخخخخخخخخخخخ

مهران
مهران

حالا که فکرشو میکنم حق با شماست

م. فراهانی
م. فراهانی

قراره بیت کوین اسپانسر المپیک 2020 باشه؟

محمدی
محمدی

بزودی 2000 دلار ميشه

مهناز
مهناز

خواهشا بیا پایین تر

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه ریزش اخیر قیمت بیت کوین کوچکترین سقوط تاریخی بوده است ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.