ریزش اخیر قیمت بیت کوین کوچکترین سقوط تاریخی بوده است

ریزش اخیر قیمت بیت کوین کوچکترین سقوط تاریخی بوده است

بیت کوین تا به امروز ۵ اصلاح بزرگ قیمتی را تجربه کرده که سقوط بیت کوین به همراه بازار ارزهای دیجیتال کوچکترین آن‌ها بوده است.

ریزش اخیر قیمت بیت کوین کوچکترین سقوط تاریخی بوده است

همانطور که در جدول به اشتراک گذاشته شده از پیتر برنت، تحلیلگر سرشناس و تریدر معروف، نیز مشخص می‌باشد بیت کوین در ۱۱ ماه اخیر ۷۹.۷ درصد کاهش قیمت یافته است، به طوریکه از ۱۹,۵۰۰ دلار تا ۴,۰۵۳ دلار سقوط کرده است.

در ۲۱ نوامبر، بیت کوین افت چشمگیری را از ۴۵۰۰ تا ۴۰۵۰ دلار در صرافی‌هایی مانند کوین‌بیس و کراکن که مستقیماً از پول فیات پشتیبانی می‌کنند، تجربه کرد. پادشاه ارزهای دیجیتال در ادامه بار دیگر به مرز ۴۵۰۰ دلار رسید اما داومی نداشت و سقوط آزاد بیت کوین تا مرز ۴,۰۰۰ دلار ادامه یافت تا این ارز دیجیتال نسبت به بالاترین قیمت تاریخ خود یعنی ۲۰,۰۰۰ دلار، حدود ۸۰ درصد کاهش را ثبت نماید.

امید هنوز زنده است

طی ۹ سال اخیر بیت کوین از میان ۴ اصلاح‌ قیمتی بزرگ که یکی از آن‌ها شامل بازار نزولی سال ۲۰۱۸ می‌شود، عبور کرده است. در سال‌های ۲۰۱۱، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ بیت کوین سقوط‌هایی در بازه ۸۲.۶ تا ۹۴.۳ درصد به ثبت رسانده است، که بطور میانگین ۸۵.۳ درصد بوده است.

برای بیت کوین در وضعیت فعلی ثبت ۸۵ درصد افت قیمت به معنی رسیدن آن به بازه قیمتی ۲,۹۵۰ دلار است، اما با این حال حمایت مستحکمی در بازه ۴ هزار دلار وجود دارد.

 

ریزش اخیر قیمت بیت کوین کوچکترین سقوط تاریخی بوده است

حتی اگر بیت کوین بر اساس افت ۸۵ درصدی نسبت به بیشترین قیمت تاریخ خود به ۳ هزار دلار سقوط کند، به میانگین سقوط اصلاح‌های بزرگ قیمتی خواهد رسید.

اصلاح‌های بزرگ تاریخ بیت کوین می‌تواند به عنوان مراجعی، سرنخ‌های خوبی را درباره اینکه بازار نزولی چه زمانی تمام خواهد شد، در اختیار ما قرار دهد؛ هرچند شرایط بازار، زیرساخت‌ها و آگاهی جریان اصلی در سال جاری از سال‌های ۲۰۱۱ ، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ متفاوت بوده است.

گفته می‌شود که افت قیمت ۷۹ درصدی بیت کوین به دلیل عدم وجود نقدینگی در بازارهای آن بوده است. بارت اسمیت، پادشاه کریپتو، که مدیر اجرایی در غول تریدینگ ساسکوهنا است، اظهار داشته است که یک ابزار سرمایه‌گذاری همیشگی برای یک سرمایه‌گذار کوچک وجود ندارد؛ غیرعاقلانه‌ است که بدون داشتن دانش قبلی در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرد.

در سال ۲۰۱۵ جدا از اعلامیه‌هایی که از پذیرش بیت کوین توسط کسبه منتشر می‌شد، خبری از موسسات بزرگ مالی نظیر بانک‌ها و شرکت‌های مدیریت دارایی نبود که با ارزهای دیجیتال بزرگ جهت بهبود کاربردپذیری و دسترسی به کلاس جدیدی از دارایی، یکپارچه شوند.

اما در سال جاری فیدلیتی، چهارمین شرکت بزرگ مدیریت دارایی و ICE که بازار بورس نیویورک را در اختیار دارد، به ترتیب دارایی دیجیتال فیدلیتی و بکت (Bakkt) را برای کمک به سرمایه‌گذاران کوچک و سرمایه‌گذاران نهادی در بخش مالی سنتی معرفی کردند تا سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را برای این افراد ساده‌تر سازند.

ریزش اخیر قیمت بیت کوین کوچکترین سقوط تاریخی بوده است

روند قیمت کوتاه مدت ارزهای دیجیتال نمایانگر دقیق توسعه و اتفاقات مثبتی که در ۱۱ ماه اخیر در حوزه ارزهای دیجیتال رخ داده، نیست؛ بطوریکه سرمایه‌گذاران بزرگ مطرحی مانند تیم دراپر، مایک نوواگارتز و بارت اسمیت نیز حتی با وضعیت فعلی به روند بلندمدت بیت کوین امیدوارند.

اسمیت در این باره می‌گوید:

این به مشکل ثانویه‌ای منجر شده که نبود سرمایه جدید در بازار، سبب کاهش نقدینگی شده است؛ و البته در تابستان نیز قیمت تقریباً ثابتی را مشاهده کردیم که در محدوده ۶ هزار دلار بود. نوسان از اواخر ماه جولای به طرز چشمگیری کاهش یافت و چیزی که در این اکوسیستم رخ داده این است که اگر یک فورک ستیزه‌جو داشته باشید، الزاماً اعتماد سرشاری به وجود نمی‌آید و زمانی که فروشندگان وارد بازی شوند نقدینگی کافی برای دریافت آن وجود ندارد. خوشبختانه با بَکت، فیدلیتی و دیگر قانون‌گذاری‌ها سرمایه‌ لازم وارد جریان بازار خواهد شد.

آیا ۴,۰۰۰ دلار کف قیمت است؟

عجولانه است که درباره رسیدن به کف قیمت بازار و تثبیت بازار در محدوده ۴ هزار تا ۴.۵ هزار دلار اظهار نظر کنیم. با توجه به روند کوتاه مدت بیت کوین در نوامبر، برخی شتاب‌دهنده‌ها و عوامل افزایش قیمت مانند بکت و تصمیمات ETF می‌توانند در ماه فوریه سال آتی یک دوره انباشت و جمع‌آوری در چهارماهه اول سال ۲۰۱۹ به حساب آیند.

منبع: ccn
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

24 دیدگاه
مرادی
مرادی
5 سال قبل

واسه ما که فرق نکرده با دلار 4000 تومنی خریدیم الان بازم بیشتر از انوقته

معین
معین
5 سال قبل

خدا از سایت شما نگذره تا الان 50 میلیون ضلر کردم من که ازتون راضی نیستم باید ضلرم رو جبران کنید وگرنه خیلی نامردین

نیما
نیما
5 سال قبل
پاسخ  معین

پسرم شما خودت باید عاقل و بالغ باشی و با ضلر! (ضرر!) های خودت رو تقصیر این و اون نندازی! این سایت آموزش میده و تحلیل های به روز رو در اختیار ما میذاره اما به هیچکس مشاوره یا پیشنهادی نمیده!!!. این ما هستیم که تصمیم میگیریم که چه بلایی سر سرمایمون بیاریم.

م. فراهانی
م. فراهانی
5 سال قبل
پاسخ  معین

ضلر چی هست حالا؟

مهران
مهران
5 سال قبل

بهترین موقع برای خریده باید تا المپیک 2020 توکیو نگهش داشت

م. فراهانی
م. فراهانی
5 سال قبل
پاسخ  مهران

قراره بیت کوین اسپانسر المپیک 2020 باشه؟

معین
معین
5 سال قبل
پاسخ  مهران

خخخخخخخخخخخ دمت گرم ولی خرید رو اصلا بک کسی سفارش نکن که مدیون نشی خخخخخخخخخخخخ

مهران
مهران
5 سال قبل
پاسخ  معین

حالا که فکرشو میکنم حق با شماست

محمدی
محمدی
5 سال قبل

بزودی 2000 دلار ميشه

مهناز
مهناز
5 سال قبل

خواهشا بیا پایین تر

م. فراهانی
م. فراهانی
5 سال قبل

یک نظریه البته نه چندان فرمال، می تونه این باشه که این سقوط برای این بود که قبل از ورود وال استریت و شرکت های بزرگ سرمایه گذاری آمریکایی نظیر Bakkt و Fidelity، انحصار بیت کوین چه از نظر میزان دارایی و چه از نظر بیشترین تعداد ماینر از چنگ چینی ها در آورده بشه و کفه آمریکا در این زمینه سنگین تر بشه . توی خبرها هم خوندیم که بیشتر ماینرهای چینی، دستگاه های خودشون رو دارن به قیمت ارزون می فروشن و بیت کوین های ماین شده رو هم توی بازار به فروش می رسونند.
یه تناقض خیلی جالب هم که درباره ورود Bakkt به دنیای کریپتو هست اینه که اصلی ترین شرکت سرمایه گذار Bakkt مایکروسافت هست و بزرگترین سهامدار مایکروسافت، بیل گیتس، و بیل گیتس یکی از اصلی ترین سهامداران و شرکای برکشایر هاتاوی و شرکت سرمایه گذاری برکشایر هاتاوی متعلق است به وارن بافت ، یعنی همون کسی که هفت هشت ماه پیش بیت کوین رو مرگ موش خوند و خبر از پایان تلخ واسه سرمایه گذارهاش داد.
به قول مرحوم استیو جابز: Connect the dots

reza
reza
5 سال قبل

دوستان من یه دستگاه s9j دارم میخوام زیر قیمت بفروشم

amin
amin
5 سال قبل
پاسخ  reza

سلام. قیمتت رو برام ایمیل کن لطفا .در ضمن بفرمایید که دستگاه اورکلاک شده یا نه !

Hamed
Hamed
5 سال قبل
پاسخ  reza

سلام قیمت و مشخصات و کار گرد دستگاه رو میفرمایید

معین
معین
5 سال قبل
پاسخ  reza

خوب بفروش

انیشتن
انیشتن
5 سال قبل

قیمت بیتکوین باید فقط با تخمه آفتابگران تماشا کرد

...
...
5 سال قبل

کسانی که با هر ریزش دچار ترس لرز میشن پولی زیادی را سرمایه گذارای کردن که طاقت دیدن کم شدنشو ندارن این کار باعث فشار روانی میشه.
ما مبتدی ها باید از خودمان سوال کنیم هدفمان از ورود به بازار چه است؟
آیا سرمایه گذار هستیم اگر هستیم از چه نوعش؟
اگر تریدر هستیم چه نوع تریدر؟
جواب به این سوال ها کمک می‌کند رئیس احساساتمون شیم و دم به دم سکته نزنیم.

ali
ali
5 سال قبل
پاسخ  ...

اتفاقا دارد زمان خرید بیت کوین از راه می رسد

مهناز
مهناز
5 سال قبل

اگر به درصد باشد بله حرف شما درست است که کوچکترین سقوطش بوده ولی اگر به کاهش قیمت در یک سال نه به درصد نگاه کنیم از حدود 20 هزار دلار به 4300 دلار رسیده یعنی تقریبا بیش از 15000 دلار سقوط و به ریال حدود 190 میلیون تومان و اینجاست که باید گفت وووووواااااااااااااووووووووووووو چه کاهشی ؟