ریزش اخیر قیمت بیت کوین کوچکترین سقوط تاریخی بوده است

ریزش اخیر قیمت بیت کوین کوچکترین سقوط تاریخی بوده است

بیت کوین تا به امروز 5 اصلاح بزرگ قیمتی را تجربه کرده که سقوط بیت کوین به همراه بازار ارزهای دیجیتال کوچکترین آن‌ها بوده است.

ریزش اخیر قیمت بیت کوین کوچکترین سقوط تاریخی بوده است

همانطور که در جدول به اشتراک گذاشته شده از پیتر برنت، تحلیلگر سرشناس و تریدر معروف، نیز مشخص می‌باشد بیت کوین در 11 ماه اخیر 79.7 درصد کاهش قیمت یافته است، به طوریکه از 19,500 دلار تا 4,053 دلار سقوط کرده است.

در 21 نوامبر، بیت کوین افت چشمگیری را از 4500 تا 4050 دلار در صرافی‌هایی مانند کوین‌بیس و کراکن که مستقیماً از پول فیات پشتیبانی می‌کنند، تجربه کرد. پادشاه ارزهای دیجیتال در ادامه بار دیگر به مرز 4500 دلار رسید اما داومی نداشت و سقوط آزاد بیت کوین تا مرز 4,000 دلار ادامه یافت تا این ارز دیجیتال نسبت به بالاترین قیمت تاریخ خود یعنی 20,000 دلار، حدود 80 درصد کاهش را ثبت نماید.

امید هنوز زنده است

طی 9 سال اخیر بیت کوین از میان 4 اصلاح‌ قیمتی بزرگ که یکی از آن‌ها شامل بازار نزولی سال 2018 می‌شود، عبور کرده است. در سال‌های 2011، 2013 و 2015 بیت کوین سقوط‌هایی در بازه 82.6 تا 94.3 درصد به ثبت رسانده است، که بطور میانگین 85.3 درصد بوده است.

برای بیت کوین در وضعیت فعلی ثبت 85 درصد افت قیمت به معنی رسیدن آن به بازه قیمتی 2,950 دلار است، اما با این حال حمایت مستحکمی در بازه 4 هزار دلار وجود دارد.

 

ریزش اخیر قیمت بیت کوین کوچکترین سقوط تاریخی بوده است

حتی اگر بیت کوین بر اساس افت 85 درصدی نسبت به بیشترین قیمت تاریخ خود به 3 هزار دلار سقوط کند، به میانگین سقوط اصلاح‌های بزرگ قیمتی خواهد رسید.

اصلاح‌های بزرگ تاریخ بیت کوین می‌تواند به عنوان مراجعی، سرنخ‌های خوبی را درباره اینکه بازار نزولی چه زمانی تمام خواهد شد، در اختیار ما قرار دهد؛ هرچند شرایط بازار، زیرساخت‌ها و آگاهی جریان اصلی در سال جاری از سال‌های 2011 ، 2013 و 2015 متفاوت بوده است.

گفته می‌شود که افت قیمت 79 درصدی بیت کوین به دلیل عدم وجود نقدینگی در بازارهای آن بوده است. بارت اسمیت، پادشاه کریپتو، که مدیر اجرایی در غول تریدینگ ساسکوهنا است، اظهار داشته است که یک ابزار سرمایه‌گذاری همیشگی برای یک سرمایه‌گذار کوچک وجود ندارد؛ غیرعاقلانه‌ است که بدون داشتن دانش قبلی در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرد.

در سال 2015 جدا از اعلامیه‌هایی که از پذیرش بیت کوین توسط کسبه منتشر می‌شد، خبری از موسسات بزرگ مالی نظیر بانک‌ها و شرکت‌های مدیریت دارایی نبود که با ارزهای دیجیتال بزرگ جهت بهبود کاربردپذیری و دسترسی به کلاس جدیدی از دارایی، یکپارچه شوند.

اما در سال جاری فیدلیتی، چهارمین شرکت بزرگ مدیریت دارایی و ICE که بازار بورس نیویورک را در اختیار دارد، به ترتیب دارایی دیجیتال فیدلیتی و بکت (Bakkt) را برای کمک به سرمایه‌گذاران کوچک و سرمایه‌گذاران نهادی در بخش مالی سنتی معرفی کردند تا سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را برای این افراد ساده‌تر سازند.

ریزش اخیر قیمت بیت کوین کوچکترین سقوط تاریخی بوده است

روند قیمت کوتاه مدت ارزهای دیجیتال نمایانگر دقیق توسعه و اتفاقات مثبتی که در 11 ماه اخیر در حوزه ارزهای دیجیتال رخ داده، نیست؛ بطوریکه سرمایه‌گذاران بزرگ مطرحی مانند تیم دراپر، مایک نوواگارتز و بارت اسمیت نیز حتی با وضعیت فعلی به روند بلندمدت بیت کوین امیدوارند.

اسمیت در این باره می‌گوید:

این به مشکل ثانویه‌ای منجر شده که نبود سرمایه جدید در بازار، سبب کاهش نقدینگی شده است؛ و البته در تابستان نیز قیمت تقریباً ثابتی را مشاهده کردیم که در محدوده 6 هزار دلار بود. نوسان از اواخر ماه جولای به طرز چشمگیری کاهش یافت و چیزی که در این اکوسیستم رخ داده این است که اگر یک فورک ستیزه‌جو داشته باشید، الزاماً اعتماد سرشاری به وجود نمی‌آید و زمانی که فروشندگان وارد بازی شوند نقدینگی کافی برای دریافت آن وجود ندارد. خوشبختانه با بَکت، فیدلیتی و دیگر قانون‌گذاری‌ها سرمایه‌ لازم وارد جریان بازار خواهد شد.

آیا 4,000 دلار کف قیمت است؟

عجولانه است که درباره رسیدن به کف قیمت بازار و تثبیت بازار در محدوده 4 هزار تا 4.5 هزار دلار اظهار نظر کنیم. با توجه به روند کوتاه مدت بیت کوین در نوامبر، برخی شتاب‌دهنده‌ها و عوامل افزایش قیمت مانند بکت و تصمیمات ETF می‌توانند در ماه فوریه سال آتی یک دوره انباشت و جمع‌آوری در چهارماهه اول سال 2019 به حساب آیند.

منبع: ccn
okex

24
دیدگاه کاربران

avatar
12 رشته دیدگاه‌ها
12 پاسخ‌های
0 دنبال‌کنندگان
 
دیدگاه با بیشترین واکنش‌
داغ‌ترین رشته دیدگاه
16 نویسندگان دیدگاه‌ها
aminنیماHamedمهرانم. فراهانی نویسندگان اخیر دیدگاه‌ها
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
مرادی
مرادی

واسه ما که فرق نکرده با دلار 4000 تومنی خریدیم الان بازم بیشتر از انوقته

معین
معین

خدا از سایت شما نگذره تا الان 50 میلیون ضلر کردم من که ازتون راضی نیستم باید ضلرم رو جبران کنید وگرنه خیلی نامردین

م. فراهانی
م. فراهانی

ضلر چی هست حالا؟

نیما
نیما

پسرم شما خودت باید عاقل و بالغ باشی و با ضلر! (ضرر!) های خودت رو تقصیر این و اون نندازی! این سایت آموزش میده و تحلیل های به روز رو در اختیار ما میذاره اما به هیچکس مشاوره یا پیشنهادی نمیده!!!. این ما هستیم که تصمیم میگیریم که چه بلایی سر سرمایمون بیاریم.

مهران
مهران

بهترین موقع برای خریده باید تا المپیک 2020 توکیو نگهش داشت

معین
معین

خخخخخخخخخخخ دمت گرم ولی خرید رو اصلا بک کسی سفارش نکن که مدیون نشی خخخخخخخخخخخخ

مهران
مهران

حالا که فکرشو میکنم حق با شماست

م. فراهانی
م. فراهانی

قراره بیت کوین اسپانسر المپیک 2020 باشه؟

محمدی
محمدی

بزودی 2000 دلار ميشه

مهناز
مهناز

خواهشا بیا پایین تر

م. فراهانی
م. فراهانی

یک نظریه البته نه چندان فرمال، می تونه این باشه که این سقوط برای این بود که قبل از ورود وال استریت و شرکت های بزرگ سرمایه گذاری آمریکایی نظیر Bakkt و Fidelity، انحصار بیت کوین چه از نظر میزان دارایی و چه از نظر بیشترین تعداد ماینر از چنگ چینی ها در آورده بشه و کفه آمریکا در این زمینه سنگین تر بشه . توی خبرها هم خوندیم که بیشتر ماینرهای چینی، دستگاه های خودشون رو دارن به قیمت ارزون می فروشن و بیت کوین های ماین شده رو هم توی بازار به فروش می رسونند.
یه تناقض خیلی جالب هم که درباره ورود Bakkt به دنیای کریپتو هست اینه که اصلی ترین شرکت سرمایه گذار Bakkt مایکروسافت هست و بزرگترین سهامدار مایکروسافت، بیل گیتس، و بیل گیتس یکی از اصلی ترین سهامداران و شرکای برکشایر هاتاوی و شرکت سرمایه گذاری برکشایر هاتاوی متعلق است به وارن بافت ، یعنی همون کسی که هفت هشت ماه پیش بیت کوین رو مرگ موش خوند و خبر از پایان تلخ واسه سرمایه گذارهاش داد.
به قول مرحوم استیو جابز: Connect the dots

reza
reza

دوستان من یه دستگاه s9j دارم میخوام زیر قیمت بفروشم

معین
معین

خوب بفروش

Hamed
Hamed

سلام قیمت و مشخصات و کار گرد دستگاه رو میفرمایید

amin
amin

سلام. قیمتت رو برام ایمیل کن لطفا .در ضمن بفرمایید که دستگاه اورکلاک شده یا نه !

انیشتن
انیشتن

قیمت بیتکوین باید فقط با تخمه آفتابگران تماشا کرد

...
...

کسانی که با هر ریزش دچار ترس لرز میشن پولی زیادی را سرمایه گذارای کردن که طاقت دیدن کم شدنشو ندارن این کار باعث فشار روانی میشه.
ما مبتدی ها باید از خودمان سوال کنیم هدفمان از ورود به بازار چه است؟
آیا سرمایه گذار هستیم اگر هستیم از چه نوعش؟
اگر تریدر هستیم چه نوع تریدر؟
جواب به این سوال ها کمک می‌کند رئیس احساساتمون شیم و دم به دم سکته نزنیم.

ali
ali

اتفاقا دارد زمان خرید بیت کوین از راه می رسد

مهناز
مهناز

اگر به درصد باشد بله حرف شما درست است که کوچکترین سقوطش بوده ولی اگر به کاهش قیمت در یک سال نه به درصد نگاه کنیم از حدود 20 هزار دلار به 4300 دلار رسیده یعنی تقریبا بیش از 15000 دلار سقوط و به ریال حدود 190 میلیون تومان و اینجاست که باید گفت وووووواااااااااااااووووووووووووو چه کاهشی ؟

محسن
محسن

خوب اگر این کوچک ترین سقوطش بوده پس یعنی باید منتظر سقوط بیشتر از این هم بود یا باز هم باید به این سقوط های کوچک عادت کرد و یا در صورت تداوم سقوط های کوچک مجموع آنها در دراز مدت به کاهش زیاد ارزش بیت کوین منجر خواهد شد . شما اگر هزار تومان داشته باشی و 20 درصد از آن را از دست بدهی برایت 800 تومان باقی می ماند و زیاد ضرر نکردی ولی اگر 100 میلیون تومان داشته باشی و 20 درصد آن را از دست بدهی 80 میلیون برایت باقی می ماند که 20 میلیون ضرر زیادی خواهد بود . اینجوری نمیشه گفت سقوط بیت کوین کم بوده یا زیاد !!!!!

Hojat Shabani
Hojat Shabani

درصد درصده
همونطور که یک میلیون تومنتون میشه سه میلیارد تومن
و همونطور که صد میلیون تومنتون ممکنه بشه سیصد هزارتومن

saeed
saeed

قیمت بیت کوین به این سرعت که داره افت میکنه به همین سرعت هم بالا میره شک نکنید . بیت کوین به خودی خود هیچ ارزشی نداره البته کل ارز های دنیا چه سنتی چه دیجیتال همین جوری هستن(اسکناس نقدی یه تیکه کاغذه) . تنها چیزی که باعث میشه ارزش این ارزها تغییر کنه حمایت استفاده کنندگان از اون ارز هستش . چون کریپتو یک فناوری جدید هست طبیعیه که کاربرانش با هر ریزش ترس زیادی رو متحمل میشن و همین یعنی احتمال کاهش حمایت . و از اون طرف در صورت افزایش باز هم کاربران با حمایت سفت و سخت باعث بالا رفتن اون میشن . البته همین تغییرات و بالا و پایین شدن هست که باعث میشه کاربران خیالشون راحت تر بشه چون مطمئن میشن هر کاهشی یه افزایشی رو به دنبال داره و به نسبت به یک ثبات خواهد رسید .

کوروش
کوروش

اسکناس سنتی ارزشش به پشتوانه دولت و اقتصاد ملی هست . تفاوت فاحشی در نوع تعریف ارزش در ارزهای دیجیتال با ارزهای سنتی وجود داره

دانشجو
دانشجو

یادش به خیر همین کاغذهای اسکنانس خودمون که الان توی عراق و افغانستانم ارزشی ندارن یه زمانی همین عربها به چشو چالشون می کشیدن!!!

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه ریزش اخیر قیمت بیت کوین کوچکترین سقوط تاریخی بوده است ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.