00: 00: 00
ارز دیجیتال > قوانین > جمهوری اسلامی ایران > هیچ تصمیمی برای فیلتر تلگرام گرفته نشده است
اخبار جمهوری اسلامی ایران

هیچ تصمیمی برای فیلتر تلگرام گرفته نشده است

هیچ تصمیمی برای فیلتر تلگرام گرفته نشده است

به نقل از علیرضا رحیمی، نماینده مجلس شورای اسلامی؛ امروز طبق هماهنگی قبلی جلسه مشترک کمیسیونهای امنیت ملی و اقتصاد با حضور وزیر ارتباطات و رییس شورای عالی فضای مجازی در محل کمیسیون امنیت به مدت دو ساعت برای بررسی وضعیت تلگرام و استماع سخنان مقامات ذیربط و رویکرد دولت و شورای عالی فضای مجازی تشکیل شد.

علیرضا رحیمی، نماینده مجلس شورای اسلامی عنوان کرده است:

در موضوع استفاده از شبکه های اجتماعی داخلی بجای تلگرام توسط کاربران ایرانی، اقای بروجردی مقدمه سخنانش را با عبارت “مهاجرت مقدس از خانه بیگانه به خانه خودی” بیان کرد و اقای فیروزآبادی نیز عبارت “کوچ داوطلبانه” را ترجیح داد.

به رغم انتظار قبلی هیچ سخنی توسط هیچ یک از مقامات حاضر در جلسه در خصوص فیلتر تلگرام در جلسه مطرح نشد، نه بعنوان تصمیمی که در مرجع دیگر گرفته شده و نه بعنوان رویکرد اول یا فوری دولت.

علیرضا رحیمی در خصوص فیلتر شدن تلگرام گفت:

متاسفانه یکی از نمایندگان پس از جلسه طی مصاحبه ای اعلام داشته که ظرف بیست روز آینده تلگرام بسته می شود که چنین اظهاری واقعا جای تعجب داشت، در شرایطی که مطلقا هیچ مسئولی چنین اظهاری در جلسه نداشته است. چنین تاکتیکی بی تردید بازی باروان مردم است و مردود.

هیچ تصمیمی برای فیلتر تلگرام گرفته نشده است

او در ادامه به صحبت های کریمی قدوسی اشاره کرد و گفت:

آقای کریمی قدوسی به وزیر ارتباطات پیشنهاد کرد هر ابهامات خود را از رهبری استفتاء کنید ایشان فورا جواب میدهند و همان جواب را لایحه کنید به مجلس بفرستید اینجا تبدیل به قانون می شود و اجرایش کنید.

وی همچنین گفت:

بزرگنمایی موضوع گرام (ارز رمزگذاری شده ای که تلگرام اعلام کرده در نیمه دوم سال جاری میلادی مورد تست و اجرا قرار میدهد) توسط مسئولان شورای عالی فضای مجازی از رسانه ملی بعنوان تهدید اقتصادی، موضوعی بود که به مسئولان یادآور شدیم.

بزرگ کردن چنین موضوعی بیشتر نشانی از شکنندگی ساختار پولی و بانکی کشور خواهد بود تا قدرت و توان “گرام” و ارزهای دیجیتال.

هیچ تصمیمی برای فیلتر تلگرام گرفته نشده است

وی تصریح کرد:

در شرایطی که موضع رسمی کشور نسبت به بیت کوین هنوز تعیین نشده است هراس از “گرام” بعنوان نسل سوم ارز دیجیتال (که هنوز متولد نشده است) بجای برنامه اقناعی بیشتر تاثیر منفی روانی در کاربران و شهروندان خواهد داشت تا اثر بازدارندگی از اختلال اقتصادی.

رحیمی در پایان یادآور شد:

وزیر ارتباطات اعلام کرد پنج لایحه در حوزه فضای مجازی و آی تی اماده کرده ایم که لایحه حفاظت از داده ها را بدلیل اهمیت حفظ حریم خصوصی کاربران، به زودی و با قید فوریت به مجلس ارسال خواهیم کرد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

هیچ تصمیمی برای فیلتر تلگرام گرفته نشده است

درباره نویسنده

ثریا نیل درار

ثریا نیل درار

دانش‌آموخته زبان خارجه و علاقه‌مند به افق‌های نو در علوم و فناوری‌های نوین

1
دیدگاه کاربران

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
مهران Recent comment authors
  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
مهران
مهران

فکر کنم دیگه بیش از حد دارید به این موضوع می پردازید می ترسم دوستان ناراحت بشن سایت خوبتون رو فیلتر کنن اون وقت دیگه فقط خدا میدونه که چه زمانی رفع فیلتر بشه
در مورد تلگرام هم دیگه همه میدونن قرار فیلتر بشه ارز گرام هم فقط یه بهونه مسخره اس تو جایی که مبناش سانسور کردنه حتما رسانه ای به آزادی تلگرام نمی تونه به کارش ادامه