یک تحلیلگر : احتمال سقوط ۱۵ تا ۲۰ درصدی بیت کوین در هفته آینده

یک تحلیلگر : احتمال سقوط ۱۵ تا ۲۰ درصدی بیت کوین در هفته آینده

یک تحلیل‌گر با نام‌کاربری «Magic Poop Canon» اخیراً هشدار داد که بیت کوین در هفته‌ی آتی می‌تواند ریزش عظیمی را داشته باشد. این کاربر با ارسال تحلیل خود در سایت تریدینگ‌ویو توضیح داد که رالی صعودی قیمت از ۳,۴۰۰ تا ۵,۴۵۰ دلار نیمی از ترسیم الگوی دوجی ستاره‌ی عصرگاهی بود.

کسانی که این تحلیل را از دست دادند باید بدانند که الگوی ستاره‌ی عصرگاهی، یک الگوی برگشتی است که در آن یک روند صعودی عظیم (همان‌ چیزی که در هفته‌ی گذشته دیده شد)،یک ثبات (که این هفته شاهدش بودیم) و یک بازگشت نزولی قیمت وجود دارد. کندل دوجی، شکلی از کندل است که قیمت آن در هنگام باز شدن و بسته شدن قیمت عملاً یکسانی است که نشان از سردرگمی بازار دارد.

یک تحلیلگر : احتمال سقوط ۱۵ تا ۲۰ درصدی بیت کوین در هفته آینده

اگر الگوی «ستاره‌ی عصرگاهی دوجی»، همانطور که کاربر مجیک انتظار داشت پیش‌رود، امکان ریزش ۱۵ تا ۲۰ درصدی قیمت ظرف ۱۰ روز آینده وجود دارد، همچنین افزایش حجم فروش، امکان کاهش قیمت تا ۳,۵۰۰ دلار، برای پایان دادن به این الگو است.

مراقب باشید! در [تایم فریم] هفتگی، بیت کوین در حال ایجاد دوجی ستاره‌ی عصرگاهی است.

نگرانی مجیک از بازار نزولی بر اساس این حقیقت است در حالی که بیت کوین بر میانگین متحرک ۲۰۰ روزه‌ و ۲۰۰ هفته‌ای خود غلبه کرده است، ولی هنوز بر میانگین متحرک ۵۰ روزه غلبه نکرده است که این موضوع سیگنال می‌دهد بیت کوین هنوز درگیر بازار نزولی است.

این اولین بار نیست که مجیک به مبادله‌گران بیت کوین نسبت به روز‌ها پیش‌ رو هشدار می‌دهد. بر اساس قیمت لحظه‌ای سایت ارز دیجیتال افزایش قیمت بیت کوین در هفته‌های گذشته، منجر به رسیدن آن به قیمت ۴,۲۰۰ دلار و میانگین متحرک ۲۰۰ روزه شد ولی این بازار صعودی [تا به امروز] نتوانست «کانال صعودی عظیم» قبلی خود را بشکند. همانطور که در گذشته گذر از خط روند بالایی کانال صعودی، به‌ شکل بسیار قوی با سیل عظیمی از فروش مورد شکست واقع شد؛ کاربر مجیک معتقد است همین امر پتانسیل کاهش قیمت به خط روند پایینی را دارد که در حال حاضر حدود ۴,۳۰۰ دلار است.

با این حساب، با توجه به قیمت فعلی بیت کوین و کاهش آن تا سطح ۴,۳۰۰ دلار، کاهش قیمت ۱۷ درصد است؛ بنابراین این کاربر معتقد است که هنوز بازار به‌طور کلی به نفع بیت کوین نمی‌باشد و بازار نزولی است.

به‌خصوص میانگین متحرک همگرا (MACD) برای هر معامله‌گر نشان‌ بر رویارویی با یک حرکت نزولی است. همچنین شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان‌ از وارد شدن به ریزش قیمت است.

بازار صعودی در بلندمدت!

یقیناً مجیک ریزش قیمت تا ۴,۰۰۰ دلار یا کمتر را هشدار می‌دهد؛ اما ما باید این نکته را یادآور شویم که این تحلیل‌گر هنوز معتقد به صعود در طولانی مدت است. همانطور که او در توییت پیشین خود، پیش از این تحلیل، قیمت ۱۵۰,۰۰۰ دلاری را پیش‌بینی کرد و انتظار رسیدن بیت کوین به قیمت ۵۰۰,۰۰۰ دلاری را در دو دهه‌ی بعدی دارد.

یک تحلیلگر : احتمال سقوط ۱۵ تا ۲۰ درصدی بیت کوین در هفته آینده

اغلب مردم آینده بیت کوین را حدس می‌زنند. انتظار من برای بازار صعودی بعدی ۱۵۰,۰۰۰ دلار است و تثبیت قیمت را در حدود ۵۰۰,۰۰۰ دلار در دهه‌ی ۲۰۳۰ میلادی می‌بینم. می‌دانم که بیت کوین می‌تواند میلیون‌ها دلار ارزش داشته باشد ولی هیچ مدرکی را در چارت برای رسیدن به این قیمت نمی‌بینم.

به نظر میرسد احساسات بازار، از نظر جسورانه مجیک، نتیجه‌ی خوبی را برای بازار به ارمغان می آورد:

بیت کوین به راحتی می تواند دوباره به کف قیمت خود برسد، حتی ممکن است کمتر از ۳۰۰۰ دلار معامله شود ولی آینده‌ای روشن از آن خود دارد. در حقیقت، می‌توان گفت که ریزش بیشتر می‌تواند برای بقای این صعنت لازم باشد؛ زیرا که کلاهبرداران و ذینفعان آن که در تلاش نابودی ارز دیجیتال هستند را قبل از بازگشت نهایی قیمت به لرزه در می‌آورد.

منبع:ethereumworldnews
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

11 دیدگاه
behrad beheshti
behrad beheshti
5 سال قبل

دوست عزیز اگر از مطالب مربوط به ارزهای دیجیتال ، سر در نمیارید ، لطفا هر مطلب نادرست و بی پایه و اساسی رو صرفا برای پر کردن صفحه وبسایتتون منتشر نکنید . اولا ، یه کندل نمیتونه جهت گیری بازارو نشون بده .
اطلاعات غلط و نامعتبر شما ، ممکنه به ضرر مالی مخاطبان منجر شه . پس در ارائه مطالب دقت کنید.

مهدی
مهدی
5 سال قبل

تحلیل های این تحلیلگر طی مدت 2 سالی که تحلیل میزاره 10 درصد هم درست نبوده به مجیک توهم مشهوره

سینا
سینا
5 سال قبل

تو پانزده روز گذشته با خرید بالای جهانی بیت کوین قیمتش رفت بالا و تا وقتی درخواست هست قیمت میره بالا صد البته اگر هم با اخباری از این قبیل همه فروشنده باشن قیمت میاد پایین

paco
paco
5 سال قبل

ینی میاین تحلیل یه نفر توی تریدینگ ویو رو به عنوان خبر کار میکنید و عنوان "احتمال سقوط فلان درصدی در هفته آینده" رو میذارید؟!

ملک پور
ملک پور
5 سال قبل
پاسخ  paco

اصلا میدونی مجیک چقدر مهمه حرفاش؟

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
5 سال قبل
پاسخ  paco

سلام دوست عزیز
اون کاربر بسیار معروفه و با توجه به اینکه چند کاربر معروف دیگر هم با اون هم عقیده هستند ما خبر رو درج کردیم.

paco
paco
5 سال قبل

بله کامل در جریان مجیک و افراد مشهور تریدینگ ویو هستم، ولی کافیه با افرادی مثل EXCAVO و DLavrov مقایسه ش کنید. این مجیک کلا پستاش پوپولیستیه و اصلا تحلیلاش اصولی نیست.

عزیز یوسفی
عزیز یوسفی
5 سال قبل

نه به اون صعود و نه به آن نزول