اتریوم در مسیر ۴٬۳۰۰ دلار با افزایش علاقه سرمایه‌گذاران نهادی و نهنگ‌ها

اتریوم در مسیر ۴٬۳۰۰ دلار با افزایش علاقه سرمایه‌گذاران نهادی و نهنگ‌ها

به نظر می‌رسد که علاقه سرمایه‌گذاران نهادی و نهنگ‌های ارز دیجیتال به اتریوم درحال افزایش است. روندی به عقیده‌ای برخی تحلیلگران می‌تواند قیمت این ارز دیجیتال را بار دیگر به محدوده ۴٬۳۰۰ دلار سوق دهد.

اتریوم در مسیر ۴٬۳۰۰ دلار با افزایش علاقه سرمایه‌گذاران نهادی و نهنگ‌ها
نمودار روزانه قیمت اتریوم

به گزارش بی‌این‌کریپتو، شرکت اوکی‌اکس ونچرز (OKX Ventures)، اخیراً نقشی پیشرو در نمایش پشتیبانی سازمان‌ها از اتریوم بر عهده گرفته است. در طول رویداد «Parallel EVM Day»، بنسون (Benson) شریک اوکی‌اکس ونچرز بر نقش کلیدی اتریوم در سبد سرمایه‌گذاری خود تأکید کرد.

او همچنین به اهمیت افزایش دسترسی به داده‌های شاره کرد. در نگاهی کلان‌تر، موضع مثبت بنسون در مورد بلاک چین‌های موازی، ازجمله سرمایه‌گذاری در پروژه‌های سی (Sei) و مگا ‌ای‌تی‌اچ (MegaETH) بیانگر اطمینان بازار نسبت به مقیاس‌پذیری و نوآوری اتریوم است.

بررسی رفتار نهنگ‌های ارز دیجیتال نیز بر چشم‌انداز صعودی بازار در مورد قیمت اتریوم تأکید می‌کند. به‌طور خاص، یک تراکنش مربوط به یک نهنگ که شامل خرید و سهام‌گذاری ۱۵٬۰۱۱ اتریوم به ارزش حدود ۵۲.۵میلیون دلار از گلکسی دیجیتال است، تعهد عمیق به آینده اتریوم را نشان می‌دهد.

علاوه‌بر این، مجموعه‌ای از معاملات سودآور نهنگ‌های اتریوم که منجر به کسب سود ۴.۳۵میلیون دلاری شد، نمونه‌ای از تاکتیک‌های پیچیده سرمایه‌گذاری است که بر پویایی روند قیمت اتریوم تأثیر می‌گذارد.

به گزارش پلتفرم تحلیلی آن‌چین سنتیمنت، اتریوم بالاترین نسبت تراکنش‌های آن‌چین سودآور را از ماه نوامبر (آبان) دارد. همچنین، ارزش آن طی یک ماه گذشته بیشتر از ۵۰درصد افزایش یافته است و در زمان نگارش این گزارش در محدوده ۳٬۵۰۰ دلار معامله می‌شود.

رایان لی، تحلیلگر ارشد در بیت‌گیت ریسرچ دراین‌باره گفت:

با درنظرگرفتن مقاومت ۳٬۱۰۰ دلاری و کف ۲٬۹۰۰ دلاری این شانس وجود دارد که قیمت اتریوم به بالای ۳٬۵۰۰ دلار افزایش یابد. در یک سناریوی خوش بینانه، اتریوم احتمالاً محدوده ۴٬۳۰۰ دلار را آزمایش خواهد کرد که اوج قیمت آن در سال ۲۰۲۱ است. البته، بسته به نقدینگی بازار، انتظار می‌رود که در بیشتر مواقع بین ۲٬۵۰۰ تا ۳٬۵۰۰ دلار در نوسان باشد.

انجام به‌روزرسانی دنکان در آینده نزدیک نیز با بهود شرایط شبکه، زیرساخت اتریوم را مستحکم کرده و زمینه را برای افزایش نرخ تسلط آن در بازار فراهم می‌کند.

از نظر بخش گسترده‌ای از کارشناسان صنعت و مؤسسات مالی، اتریوم اکنون از پتانسیل قابل‌توجهی برای رشد برخوردار است. کین وریک (Kane Warick)، بنیان‌گذار سینتتیک، در کنار تحلیلگران جی‌پی مورگان، بر اهمیت اتریوم در حوزه دیفای و NFT‌ها تأکید کرده‌اند. آن‌ها انتظار دارند که عملکرد این شبکه پس از به‌روزرسانی‌های آینده بهبود بسیاری یابد.

پیش‌بینی‌های چهره‌هایی مانند رائول پال و تحلیلگران برنشتاین نیز مجموعاً بر چشم‌اندازهای روشن رشد قیمت اتریوم تأکید می‌کند. این مسئله با افزایش احتمال عرضه ETFهای اسپات اتریوم در سال جاری تقویت می‌شود، زیرا شرکت‌های مالی بزرگی برای تأیید این محصول با یکدیگر رقابت می‌کنند.

بر اساس گزارش جدیدی از بای‌بیت ریسرچ، سهم اتریوم در سبدسرمایه‌گذاری مؤسسات از بیت کوین بیشتر است؛ برخلاف سرمایه‌گذاران خرد نسبت به دومی بسیار خوش‌بین‌تر هستند.

طبق این گزارش، سرمایه‌گذاران نهادی با توجه به به‌روزرسانی دنکان، سهم اتریوم و بیت کوین در سبدسرمایه‌گذاری خود را ۸۰درصد افزایش داده‌اند که بخش زیاد آن به اتریوم اختصاص دارد. در همین حال، سرمایه‌گذاران خرد تمرکز کمتری بر این دارایی‌ها و تمایل بیشتری به آلت کوین‌ها دارند.

در مجموع، تغییر سازوکار شبکه اتریوم به اثبات سهام و پیشرفت راه‌حل های لایه ۲، نقش آن را به‌عنوان شالوده‌ای قوی برای آینده صنعت مالی دیجیتال نشان می‌دهد. با افزایش علاقه سرمایه‌گذاران نهادی و نهنگ‌ها به اتریوم، به نظر می‌رسد این ارز دیجیتال برای یک سال مهم آماده می‌شود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه