ترند جدید توکن‌های ERC-404؛ هزینه گس اتریوم در اوج ۸ ماهه

ترند جدید توکن‌های ERC-404؛ هزینه گس اتریوم در اوج ۸ ماهه

کارمزد تراکنش‌های شبکه اتریوم با افزایش اشتیاق سرمایه‌سرمایه‌گذاران برای استاندارد توکن جدید و غیر رسمی ERC-404 به بالاترین حد خود در ۸ ماه گذشته رسیده است.

به گزارش کوین‌تلگراف، میانگین قیمت گس اتریوم در ۹ فوریه (۲۰ بهمن) به اوج ۷۰ گیگاوی معادل ۶۰ دلار برای یک تراکنش استاندارد رسید. البته که این شاخص تا اوج ۳۷۷ گیگاوی نیز افزایش داشت که بالاترین سطح از ۱۲ مه ۲۰۲۳ (۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲) تاکنون بود.

ترند جدید توکن‌های ERC-۴۰۴؛ هزینه گس اتریوم در اوج ۸ ماهه
روند تغییرات هزینه گس اتریوم طی هفته گذشته

در‌حالی‌که دلایل این افزایش قابل‌توجه را می‌توان به عوامل مختلفی نسبت داد، اما به نظر می‌رسد که بیشتر تحت‌تأثیر هیجانات مربوط به معرفی استاندارد توکن آزمایشی ERC-404 باشد.

موج ناشی از معرفی ERC-404 از ۵ فوریه (۱۶ بهمن) آغاز شد، زمانی که پروژه‌ای به نام پاندورا (Pandora) این استاندارد آزمایشی را راه‌اندازی کرد. قیمت توکن این پروژه از آن زمان تاکنون بیش از ۶٬۱۰۰درصد رشد داشته و حجم معاملات آن به بیش از ۴۷۴میلیون دلار رسیده است.

هدف ERC-404 ادغام استاندارد‌های کنونی اتریوم برای توکن‌ها ERC-20 و ERC-721 (برای NFTها) به یکدیگر است. این استاندارد‌ جدید امکان ایجاد NFT‌های تقسیم‌پذیر (Fractionalized) فراهم می‌کند. این ویژگی به چندین کیف پول اجازه می‌دهد تا هم‌زمان هر کدام مالک بخشی از یک NFT باشند و از آن بخش برای دریافت وام، سهام گذاری یا انجام معاملات استفاده کنند.

باوجود استفاده از پیشوند ERC برای نام‌گذاری این نوع جدید توکن، این پروتکل هنوز غیررسمی است. یکی از توسعه‌دهندگان پروژه پاندورا با نام مستعار «ctrl» در ۹ فوریه (۲۰ بهمن) گفت که تیم درحال کار بر روی کاهش شدید هزینه گس است.

ما در تلاش برای بهینه‌سازی هزینه گس هستیم؛ زیرا این بخش بزرگی از روند پذیرش پروتکل‌هایی است که می‌خواهند در اکوسیستم یکپارچه شوند… بنابراین در موارد خاص، می‌توانیم هزینه گس را به‌طور بالقوه بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ درصد کاهش دهیم.

به گفته یکی از بنیان‌گذاران شرکت حسابرسی گس‌لایت با نام مستعار PopPunk در پلتفرم اکس، یک توکن ERC-404 تقریباً سه برابر مقدار مورد نیاز گس برای یک تراکنش متوسط NFT مصرف می‌کند.

بیشترین استفاده از شبکه اتریوم در ۹ فوریه (۲۰ بهمن) ناشی از افزایش فعالیت در صرافی غیرمتمرکز یونی‌سواپ بود.

ترند جدید توکن‌های ERC-۴۰۴؛ هزینه گس اتریوم در اوج ۸ ماهه
بخش عمده اتریوم‌های سوزانده‌شده در هفته گذشته مربوط به صرافی یونی‌سواپ است

بر اساس داده‌های پلتفرم برد‌آی (Birdeye)، بیشتر این فعالیت‌ها را می‌توان به حجم قابل‌توجه معاملاتی نسبت داد که توسط پاندورا، دی‌فراگز و دیگر پروژه‌های ERC-404 دیگر ایجاد شده است که مجموعاً حجم معاملاتی بیش از ۶۰۰ میلیون دلار در هفته گذشته داشتند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه