بیت کوین واقعاً به ماه می‌رود؛ حمل کیف پول سخت‌افزاری بیت کوین در مأموریت فضایی!

بیت کوین واقعاً به ماه می‌رود؛ حمل کیف پول سخت‌افزاری بیت کوین در مأموریت فضایی!

بیت کوین به معنای واقعی تا کمتر از سه هفته دیگر به ماه می‌رسد. در حقیقت، فضانوردان موشک «ولکان قنطورس» که ساعاتی پیش پرتاب شد، مأموریت دارند تا یک کیف پول ارز دیجیتال حاوی یک بیت کوین را با خود به ماه ببرند.

به گزارش کوین‌تلگراف، این فضاپیما از پایگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال در فلوریدا پرتاب شد و قرار است تا اواسط فوریه (بهمن) به مقصد خود، ماه برسد.

صرافی مشتقات بیت‌مکس، برنامه‌ریزی برای این سفر واقعی بیت کوین به ماه را انجام داده است. این صرافی، برنامه سفر بیت کوین به فضا را در ۱۸ مه ۲۰۲۳ (۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲) اعلام و تأکید کرده بود که این بیت کوین فیزیکی به‌شکل یک کیف پول ارز دیجیتال است که حداقل یک بیت کوین در آن وجود دارد.

بیت‌مکس خاطرنشان کرد که این کیف پول بیت کوین دارای یک آدرس عمومی خواهد بود تا مردم بتوانند در صورت تمایل مقداری بیت کوین به آن ارسال کنند و زمانی که کسی آن کیف پول را دریافت کرد، شاهد استرداد آن باشند. این صرافی نوشت:

این بیت کوین یک محموله ثبت‌شده در مانیفست «پرگرین-۱» خواهد بود و تا زمانی که هر شخصی به سراغ برداشتن آن برود، روی سطح ماه باقی خواهد ماند.

فضانوردان و این بیت کوین پیس از جداشدن از موشک، توسط فضاپیمای پرگرین-۱ متعلق به شرکت روباتیک «آستروبوتیک تکنولوژی» حمل می‌شود. اگر همه چیز طبق برنامه پیش بروند، این فضاپیما در ۲۳ فوریه (۴ اسفند) بر روی ماه فرود خواهد آمد.

ماموریت پرگرین-۱ که به نام یکی از سریع ترین حیوانات روی زمین نام‌گذاری شده، اولین مأموریت فرود بر سطح ماه در ایالات متحده از زمان برنامه آپولو است که در جریان آن اولین انسان‌ها در دهه ۷۰ میلادی بر روی ماه فرود آمدند.

استفان لوتز (Stephan Lutz)، مدیرعامل بیت‌مکس در یک بیانیه مطبوعاتی گفت که اگرچه این ماموریت یک دستاورد مهم در حوزه اکتشاف فضایی است، اما همچنین نشان‌دهنده اولین گام برای ایجاد یک سیستم پولی برای اقتصاد فضایی در آینده است.

لوتز توضیح داد که وجود بیت کوین در ماه مانند یک کپسول زمان است که یکی از مهم‌ترین نوآوری های تاریخ بشر را به تصویر می‌کشد.

هیجان‌زده هستم که ببینم مسیر آینده دیفای چگونه خواهد بود؛ جایی که سیستم‌های مالی از مرزهای زمینی فراتر می‌روند و افراد در سراسر کیهان به آن دسترسی دارند.

بیت کوین واقعاً به ماه می‌رود؛ حمل کیف پول سخت‌افزاری بیت کوین در مأموریت فضایی
لحظه پرتاب موشک «ولکان قنطورس»

بیت‌مکس در پروژه ارسال بیت کوین به فضا از عبارت «to the moon» استفاده می‌کند که در بین کاربران ارزهای دیجیتال محبوب است. معامله‌گران و علاقه‌مندان معمولاً از آن برای ابراز تمایل خود به حرکت صعودی برای توکن‌های استفاده می‌کنند که بر روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه