افشاگری جدید: وکیل صرافی Mt gox بیش از ۳۰۰ میلیون دلار ارز دیجیتال فروخته است !

افشاگری جدید: وکیل صرافی Mt gox بیش از ۳۰۰ میلیون دلار ارز دیجیتال فروخته است !

به گزارش کوین‌تلگراف و با استناد به اطلاعات درز شده در ۵ فوریه (۱۶ بهمن)، وکیل اقدامات قانونی صرافی بدنام ارزهای دیجیتال Mt gox، مقادیر زیادی بیت کوین و بیت کوین کش در پلتفرم خرید و فروش بیت‌پوینت به فروش رسانده است.

این خبر از فرد ناشناسی به دست رسیده که از روند اقدامات قانونی ام‌تی گاکس در دادگاه ناحیه‌ای توکیو اطلاعاتی تهیه کرده و آن را در اختیار کمپین افراد طلبکار از این صرافی به نام گاکس‌داکس قرار داده است.

به نظر می‌رسد این اطلاعات، اسکن‌های ناقصی از تراکنش‌های بیت‌پوینت باشد. ظاهراً این می‌تواند تاییدی بر فروختن ارزهای دیجیتال نوباکی کوبایاشی، وکیل ام‌تی‌ گاکس، در صرافی‌های بزرگ ارز دیجیتال باشد که با هدف برگرداندن پول طلبکاران این صرافی انجام شده است.

سایت گاکس‌داکس در این باره نوشته است:

علی‌رغم سخاوت بیت‌پوینت، احتمال می‌دهیم که آن‌ها میلیاردها ین ژاپن در حساب بانک‌های متولی سپرده‌گذاری کرده‌اند چرا که آن‌ها برای فروش دارایی‌های بیت کوین و بیت کوین کش صرافی استخدام شده‌اند.

فرایند برگرداندن پول کاربرانی که سرمایه‌شان را سال ۲۰۱۴ در صرافی بزرگ ام‌تی گاکس از دست دادند، به طول انجامیده و مملو از بحث و مجادله شده است.

افشاگری جدید: وکیل صرافی Mt gox بیش از 300 میلیون دلار ارز دیجیتال فروخته است !

اواخر سال ۲۰۱۷ و نیمه اول سال ۲۰۱۸، کوبایاشی به دلیل حجم بیت کوین‌هایی که در اختیار داشت به دستکاری قیمت بیت کوین در آن دوران متهم شد.

برخی چهره‌های شناخته شده با ذکر پدیده‌ای که تحت عنوان دامپ کردن شناخته می‌شود، گفته‌اند که کوبایاشی یا افرادی که در این قضیه دست دارند، شاید علناً از ابتدا به دنبال استفاده از کانال‌های فروش جریان اصلی بوده‌اند.

جسی پاول، مدیرعامل صرافی آمریکایی کراکن، پیش از این گفته بود که پلتفرم او درخواستی مبنی بر روش‌هایی برای فروش در مقیاس عمده دریافت کرده است؛ موضوعی که گاکس‌داکس نیز به آن اشاره کرده است. هرچند پاول متذکر شد که پیشنهادهای کراکن برای فروش سکه‌ها در یک مزایده یا از طریق کارگزاری فرابورس مورد قبول واقع نشده است.

میزان مبلغی که از اسناد فاش شده به دست آمده معادل با ۳۵ میلیارد ین (۳۱۸.۵ میلیون دلار) است.

هفته گذشته، اطلاعات دیگری از فرایند خسارت‌دهی نشان داد که یکی از طلبکاران بزرگ این صرافی، شرکت کوین‌لب است که مدعی طلب سرمایه‌ای بالغ بر ۱۶ میلیارد دلار از ام‌تی‌ گاکس است.

منبع: cointelegraph
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
محسن دوست محمدی
محسن دوست محمدی
3 سال قبل

دوستان گرامی بنده بودم اون معامله را انجام دادم تا که دنیا بفهمه ایران هم میتونه معامله ارز بیت انجام بده ولی خواهشن راهنمایی بکنید اخه من گوشیم خراب شد به مشکل خوردم خواستم بفهمم چقدر تراکنش به حسابم واریز شده لطفا راهنمایی بکنید حال بدی دارم ؟؟؟؟؟

بنکدار
بنکدار
5 سال قبل

سلام دوستان عزیز.
سایت coinmagic.cc از امروز دیگه باز نمیشه و حتی با قیلترشکن هم کار نمیده.
الهی بمیرم برای سرمایه گذاران ایرانی در این سایت.
من که خودم یه ریال هم ندادم به این سایت.