غیررسمی: صرافی Mt.Gox مطالبات کاربران خود را پس می‌دهد

غیررسمی: صرافی Mt.Gox مطالبات کاربران خود را پس می‌دهد

بنا بر ایمیل غیررسمی منتشرشده در وب‌گاه ردیت (Reddit) در تاریخ ۲۲ آوریل (۲ اردیبهشت)، دارندگان بیت کوین (BTC) در صرافی ورشکسته Mt. Gox که درخواست توان‌بخشی داده‌اند، موفق به دریافت بخشی از سرمایه‌های از دست رفته‌ی خودشان شدند.

در این پیغام خطاب به همه کاربران Mt. Gox نوشته شده است :

طلبکارانی که به مطالبه‌ی توان‌بخشی خود تأییدشده اعتراض کردند، اعتراض خود را پس گرفته‌اند. در نتیجه، تصویب مطالبه‌ی توان‌بخشی خود تائیدشده‌ی شما مؤثر واقع شده و دیگر نیازی به ارائه‌ی درخواست برای ارزیابی مطالبه‌ی خود ندارید.

شخصی به نام DerEwige، اسکرین شات این ایمیل را به همراه تصویری از همان ایمیل به زبان‌های ژاپنی و انگلیسی، در وب‌گاه اجتماعی ردیت قرار داد. وی ایمیل را این‌گونه تفسیر کرد که حتی آن دسته از کاربران Mt. Gox که بعد از دست دادن بیت کوین‌های خود موفق به ارائه‌ی درخواست مطالبه‌ی توان‌بخشی نشدند، به طور خودکار درخواست‌هایی در همین خصوص با نام خود دریافت کردند و به آن‌ها گفته شده که اکنون این درخواست‌ها تائید شده‌اند.

غیررسمی: صرافی Mt.Gox مطالبات کاربران خود را پس می‌دهد

پست منتشر شده در ردیت

کاربران ردیت افزودند که در خصوص زمان پرداخت خسارت و این که کاربران مال‌باخته دقیقاً چه میزان بیت کوین دریافت خواهند کرد، مطمئن نیستند. سایت خبرگزاری کوین تلگراف هنوز صحت این ایمیل را تائید نکرده است.

طبق مصاحبه‌ای که با دو تن از طلبکاران این صرافی صورت گرفت، مشخص شد که آن‌ها چنین پیغامی را از سوی این صرافی دریافت نکرده‌اند. به گفته‌ی کاربران کانال تلگرام MtGoxCreditors، درخواست‌های مطالبه‌ی اعتراف شخصی که در آن‌ها، مطالبه‌ای در خصوص ورشکستگی و یا توان‌بخشی شهروندی دیده نمی‌شود، اگر کاربران قادر به احراز هویت خودشان باشند، دیگر مورد اعتراض قرار نمی‌گیرند.

هک صرافی Mt. Gox در سال ۲۰۱۱، بزرگ‌ترین هک بیت کوین در طول تاریخ بود که در آن، ۸۵۰ هزار بیت کوین (به ارزش حدودی ۴۶۰ میلیون دلار در آن زمان) به سرقت رفت. این صرافی خسارت‌دیده، سه سال پس از آن، از هم فرو پاشید و به ۲۴ هزار نفر بدهکار شد. در ماه آوریل، متولی این صرافی اعلام کرد که تمام طلبکارانی که درخواست مطالبه‌ی توان‌بخشی کردند، یک حکم دادگاه دریافت کرده‌اند اما زمان و روش بازپرداخت مشخص نشده است.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
دیجیتال نوت | DigitalNote
دیجیتال نوت | DigitalNote
۵ سال قبل

بیچاره کاربران ایرانی زیادی هم توی BTC-e/WEX متخمل ضرر شدند
فیلتر و تحریم سرمایه زندگیمون رو بر باد گرفته

نیما
نیما
۵ سال قبل

متاسفانه خبر خوبی نیست. چون هر موقع بازار میل به صعودی بودن داشته، این صرافی ورشکسته باز هم تکانی خورده و با اقداماتی که انجام داده و خواهد داد، تاثیر منفی بر این بازار به ظاهر صعودی شکننده داشته.