مورگان استنلی: ارزش واقعی بیت کوین در حال حاضر صفر است!

مورگان استنلی: ارزش واقعی بیت کوین در حال حاضر صفر است!

ارزش بیت کوین بعد از افزایش ناگهانی و سپس کاهش پیدا کردن، اکنون حدود ۱۴ هزار دلار است. قیمت بیت کوین به عقیده بسیاری از تحلیلگران، آن چیزی نیست که اعلام می‌شود. حتی مورگان استنلی عقیده دارد ارزش واقعی بیت کوین شاید صفر دلار بیشتر نیست!

بر اساس یکی از گزارش‌های شرکت خدمات مالی آمریکایی مورگان استنلی، ارزش‌گذاری برای خریدبیت کوین کار دشواری است، چرا که بعید نیست این ارز دیجیتالی هیچ ارزشی نداشته باشد. شرکت مورگان استنلی در حالی این ادعا را مطرح می‌کند که قیمت بیت کوین بعد از بالا رفتن تا حدود ۲۰ هزار دلار، اکنون ۱۴ هزار و چهارصد دلار است. در گزارش آن‌ها که با نام «کشف رمز کردن بیت کوین» منتشر شد، هدف قیمت برای این پول دیجیتالی تعیین نشده است.

در بخشی از این گزارش با نام «تلاش برای ارزش‌گذاری بر روی بیت کوین»، دلیل سخت بودن تعیین ارزش ارزهای رمزنگاری شده تشریح شده است. بیت کوین و دیگر ارز‌های رمزنگاری شده، همچون پول در گردش و طلا نیستند، به همین دلیل ارزش‌گذاری آن‌ها بسیار دشوار است. در نهایت و به عنوان نتیجه‌گیری اعلام شد نمی‌توان برای بیت کوین همچون سایر ارزها قیمت تعیین کرد، به همین دلیل ممکن است ارزش واقعی بیت کوین صفر باشد.

مورگان استنلی: ارزش واقعی بیت کوین در حال حاضر صفر است!

در بیت کوین همچون سکه‌ی طلا، ارزش ذاتی دیده نمی‌شود، با این حال به نظر می‌رسد برخی سرمایه‌گذاران به آن ارزشی مشخص نسبت می‌دهند. مقیاس گذاشتن بر روی بیت کوین دشوار است، هر چند می‌توان آن را به عنوان یک شبکه پرداخت پذیرفت. میانگین روزانه حجم معاملات بیت کوین طی ۳۰ روز گذشته ۳ میلیارد دلار بوده است، در حالی که این میزان در بازار ارز حدود ۵.۴ تریلیون دلار است!

مورگان استنلی: ارزش واقعی بیت کوین در حال حاضر صفر است!

در تصویر میزان مقبولیت بیت کوین بین ۵۰۰ بازرگان بزرگ دنیا در تجارت الکترونیک را مشاهده می‌کنید. با وجود آمار و ارقام صعودی بیت کوین طی هفته‌های گذشته، این تصویر شاید ناراحت‌کننده‌ترین مورد باشد، چرا که ارزش واقعی بیت کوین را نشان می‌دهد. به عقیده مورگان استنلی، اگر هیچ‌کس این تکنولوژی پرداخت را نپذیرد، آن‌گاه ارزش آن صفر خواهد بود. اما نباید فراموش کرد حتی در صورت عدم امکان استفاده از بیت کوین برای خرید کالا، می‌توان از آن به عنوان یک ارز بدون پشتوانه قابل مبادله استفاده کرد.

 

منبع : businessinsider
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
مهدی روحی
مهدی روحی
۶ سال قبل

مورگان خودش کاملا مخالفه بیت کوین هست و در عین حال شرکتش داره زیرساخت های پذیرش بیت کوین رو راه اندازی می کنه خوب این تناقض رو چجوری باید تحلیل کرد ....از طرفی مک آفی رو داریم که خودش جزو استخراج کنندگان بزرگ بیت کوینه و مدام داره از بیت کوین تعریف و تمجید می کنه ..... از اون طرف وارن بافت رو داریم که عمرش رو کرده سهام داریش رو کرده و به قولی آردش رو بیخته و الکش رو آویخته میاد میگه از بیت کوین دوری کنید ....
شما باید تحلیل خودتون رو داشته باشید .... چیزی که مسلمه بیت کوین و کلا ارزهای دیجیتال امن و غیر قابل نفوذ و ساده هستند و همین باعث ارزش پیدا کردن اونها میشه ... دولتها در نهایت بیت رو خواهند پذیرفت همونطور که امریکا "تتر " رو ایجاد کرد که در واقع همون دلار دیجیتالی هست... یا روسیه که در حال راه اندازی روبل دیجیتالی هست ......حتی اگه دولتها بخوان هم نمی تونن جلوی ارز دیجیتال رو بگیرن
اکثریت موسسات مالی بزرگ و ادمهای با نفوذ عرصه تجارت و الکترونیک همون سال 2008از ایجاد بیت خبر دار شدن و اکثریت سرمایه گذاری کردند

Radar
Radar
۶ سال قبل

الان که قیمت بیشتر از 13 هزارتا زده یعنی ارزشش کمه؟
این همه خودپردازها ، فروشگاه ها برای بیت کوین ایجاد شده باز ارزشش کمه؟
یعنی الان که هر کی ماینر بخره و بیاد ماین کنه ارزشش کمه؟
من یک عدد بیت کوین بخرم بعد از چند ماه که بیشتر از 20هزارتا میره ارزشش کمه؟
این مورگان خوابه...
مگه متوجه نیس داره روز به روز قیمتش و ارزشش بیشتر میشه؟؟؟
:|

ه ع
ه ع
۶ سال قبل

اساس اختراع بیتکوین مبنی بر این است هیچ دولت قدرت و نهادی توان دخالت در قیمت گذاری و ارزش گذاری آن را نداشته باشد و علاوه بر اینکه تورم و جریانات سیاسی در آن اثر نکند به نقطه مطمئنی که بسته به عرضه و تقاضای خالص فعالیت کند نزدیک شود ولی مثل اینکه از قدرتهای جهانی در امان نخواهد ماند

COINIST.IR
COINIST.IR
۶ سال قبل

کاری که برای استخراج صورت میگیره
و اعتمادی که از بابتش پول با بیتکوین تعویض میشه
سیستم نهفته در تکنولوژی بیتکوین که محصولش، کیفیت و رضایت هست
سه چیزی که به بیتکوین ارزش میدن

فرهاد
فرهاد
۶ سال قبل
پاسخ  COINIST.IR

صحبتهای آرمان گرایانه ای بود . لطفا چند دلیل منطقی بیاورید .
من میخوام این کارو شروع کنم ولی دارم تحقیق میکنم .
اگر دلایل منطقی بیاورید ممنون میشود