حمایت دولت مراکش از استخراج ارز‌های دیجیتال

حمایت دولت مراکش از استخراج ارز‌های دیجیتال

رسانه‌های محلی گزارش دادند که یک شرکت‌‌ خصوصی آمریکایی، قصد بر تاسیس مرکز استخراج بیت کوین با ظرفیت ۳۶ مگاواتی از ابتدای سال ۲۰۱۹ میلادی را در مراکش دارد.

شرکت سولونا که در عرصه‌ی تجیهزات انرژی استخراج ارز‌های دیجیتال فعالیت می‌کند، قصد بر نفوذ قانونی در این کشور را دارد تا حداقل ۲۰ درصد از برق را با پشتوانه‌ی دولتی به فروش برساند.

موسس این شرکت جان بلیزر می‌گوید:

این طرح «توافق خرید برق» است که به اختصار PPA نامیده می‌شود و شرکت را قادر می‌سازد تا در سال‌های آتی در مراکش فروش تجهیزات برقی استخراج افزایش و فراتر از این مرز ادامه یابد. مراکش برای استخراج ارز‌های دیجیتال قانون دارد و با توجه به PPA برای آن‌ها انرژی‌ تامین می‌کند؛ ما از این کشور شروع کردیم و اهدافمان را به مرز و بوم‌های دیگر هم می‌رسانیم.

شرکت سولونا نیز از روش‌های انرژی‌های تجدیدناپذیر همانند انرژی خورشیدی و بادی برای استخراج بیت کوین استفاده می‌کند؛ همچنین این شرکت امیدوار است در آینده پشتوانه‌ی دولتی برق برای استخراج کنندگان از ۲۰ درصد افزایش یابد.

بلیزر درباره‌ی حمایت دولت‌ها از استخراج ارز‌‌های دیجیتال می‌گوید:

با توجه به ظرفیت بالای دنیالی ارز‌های دیجیتال در  آینده  ممکن است با شرکای تجاری بزرگتر در کشور‌های دیگر همکاری کنیم که همه‌ی این موارد نیاز به چهارچوب قوانین دولتی و بین‌المللی دارد.

مراکش یکی از کشور‌هایی است که در حوزه‌ی ارز‌های دیجیتال قانونمند می‌باشد و تبادلات آن را به رسمیت شناخته است.

لازم به ذکر است از سال گذشته تا به امروز کشور‌های زیادی همچون هند و ایران استخراج ارز‌های دیجیتال را به رسمیت شناختند.

منبع:Cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه