نسل هزاره در صورت وقوع بحران اقتصادی به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال علاقه‌مند است

نسل هزاره در صورت وقوع بحران اقتصادی به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال علاقه‌مند است

بررسی‌های جدید نشان می‌دهد که ۴۰ درصد از نسل هزاره تمایل دارند تا در زمان رکود اقتصادی، در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند.

به‌ گزارش کوین‌تلگراف، این نظرسنجی توسط شبکه اجتماعی و پلتفرم سرمایه‌گذاری ای‌تورو (eToro) و بین ۱,۰۰۰ نفر از سرمایه‌گذاران آنلاین از نسل‌های مختلف انجام گرفت.

در این نظرسنجی که از ۱۸ تا ۳۱ جولای (۲۷ تیر تا ۹ مرداد) و در کشور آمریکا صورت گرفت، افراد مختلفی بین سنین ۲۰ تا ۶۵ سال و از نسل‌های زد (Z generation)، هزاره و ایکس (X generation) شرکت داشتند.

نتایج این نظرسنجی که در روز ۱۰ سپتامبر (۱۹ شهریور) منتشر شد، نشان‌دهنده این است که بیش از دو سوم سرمایه‌گذاران آمریکایی از رکود می‌ترسند. این دسته از سرمایه‌گذاران تمایل دارند در هنگام رکود، بخشی از سهام خود را فروخته و با سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، کالا‌ها و یا املاک و مستغلات، سرمایه خود را حفظ کنند.

۴۰ درصد از شرکت‌کنندگان نسل هزاره این نظرسنجی گفته‌اند که ترجیح می‌دهند در هنگام وقوع رکود اقتصادی در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند. از طرف دیگر نیمی از نسل زد املاک و مستغلات را به‌ عنوان سر پناه خود در هنگام رکود نام برده‌اند. ۳۸% از نسل ایکس نیز کالا را مقصد سرمایه‌های خود در هنگام رکود عنوان کرده‌اند.

گای هیرش (Guy Hirsch)، مدیر اجرایی ای‌تورو در آمریکا در این باره گفت:

ما معتقدیم که اگر قرار است رکودی اتفاق بیفتد، ما شاهد کاهش سرمایه‌گذاری در سهام و رشد دیگر کلاس‌های دارایی مانند ارزهای دیجیتال و مدل‌های «مالکیت کسری» خواهیم بود. پیش‌تر نیز شاهد آن بودیم که فرصت‌های سرمایه‌گذاری تنها محدود به سرمایه‌گذاران نهادی و افراد بسیار ثروتمند بود؛ اما حالا و با ظهور فناوری‌های جدید این فرصت برای همه مهیا شده است. این نتایج به وضوح نشان می‌دهد که تقاضا نیز برای آن‌ها وجود دارد.

یک رکود باعث معطوف شدن توجه سرمایه‌گذاران به سمت مالکیت کسری و کلاس‌های دارایی جدید خواهد شد، چرا که ۹۲% از آن‌هایی که بیشتر از همه نگران رکودند، عنوان کرده‌اند که به سمت تملک بخشی از یک اثر هنری مشهور، ساختمانی معروف و استارتاپ‌های خصوصی خواهند رفت.

از میان تمام شرکت‌کنندگان، ۵۵% از آن‌ها می‌گویند که تنها بخشی از سبد سهام خود را خواهد فروخت تا بودجه کافی برای سرمایه‌گذاری در مالکیت کسری این دسته‌بندی‌های جدید دارایی را تامین کنند.

بر اساس گفته‌های هیرش، سرمایه‌گذاران خواستار آزادی عملی بیشتری نسبت به وضعیت فعلی هستند و همین مسئله می‌تواند به ورود سرمایه‌گذاران جوان‌تر به بازار کمک کند.

نظرسنجی دیگری که توسط هورو ایندیا (Huru India) صورت گرفته، نشان می‌دهد که سرمایه‌داران بزرگ هندی تمایل بیشتری به سرمایه‌گذاری در بیت کوین نسبت به سایر ارزهای دیجیتال دارند. با وجود این‌که نیمی از شرکت‌کنندگان نمی‌دانستند که ارز دیجیتال چیست، اما به طور کلی ارزهای دیجیتال چهارمین گزینه در میان دارایی‌های ارجح آن‌ها برای سرمایه‌گذاری بود.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه