یکی از غول‌های وال‌استریت ۲۵۰ میلیون دلار بیت کوین خریده است

یکی از غول‌های وال‌استریت ۲۵۰ میلیون دلار بیت کوین خریده است

روز گذشته، میکرواستراتژی (MicroStrategy)، شرکت سهامی عام فعال در حوزه ارائه خدمات هوش تجاری اقدام به خریداری ۲۱,۴۵۴ واحد بیت کوین کرد. گفتنی است این خرید ۲۵۰ میلیون دلاری در راستای برنامه این شرکت برای پوشش ریسک در برابر آسیب‌های ناشی از تورم است.

به گزارش کوین دسک، میکرواستراتژی، همزمان با این اقدام، از قصد خود برای تقدیم درخواست بازخرید سهام به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا خبر داده است. گفتنی است این شرکت نرم‌افزاری که سهام آن در بورس نزدک دادوستد می‌شود، ارزشی بالغ بر ۱.۲ میلیارد دلار دارد. در بیانیه این شرکت، پیرامون اقدام اخیر آمده است که ارزهای دیجیتال، ابزارهای مناسبی برای پوشش ریسک در برابر تورم هستند.

مایکل جی‌. سیلور (Michael J. Saylor)، مدیرعامل میکرواستراتژی در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفت:

این سرمایه‌گذاری، نشانگر عمق باور ما به بیت کوین به‌عنوان پذیرفته‌شده‌ترین ارز دیجیتال جهان است. بیت کوین، ابزار قابل اعتمادی برای ذخیره ارزش و گزینه جذابی برای سرمایه‌گذاری است و در بلندمدت در مقایسه با پول نقد، قابلیت‌های نهفته بیشتری برای افزایش ارزش دارد.

سیلور در ادامه با اشاره به عواملی از جمله بیماری کووید-۱۹، اقدامات جهانی در راستای تسهیل کمی و بلاتکلیفی‌های سیاسی و اقتصادی، گفته است که همه‌چیز دست به دست هم داده‌اند تا ارزهای فیات بیش از پیش، تضعیف شوند. وی مدعی است که در مقابل، بیت کوین، ویژگی‌های کیفی و فنی بی‌شماری دارد که باعث شده بلاک چین آن، بسیار قدرتمند باشد.

سیلور می‌گوید:

گستره پذیرش جهانی، مقبولیت برند، سرزندگی اکوسیستم، سلطه شبکه، انعطاف‌پذیری ساختاری، کاربردپذیری فنی و ویژگی‌های جامعه کاربری بیت کوین، همگی شواهدی دال بر این هستند که این ارز دیجیتال، یک کلاس دارایی برتر برای کسانی است که به‌دنبال ذخیره بلندمدت ارزش هستند.

این اقدام میکرواستراتژی برای خریداری بیت کوین، به وعده سیلور در اواخر ماه ژوییه (اوایل مرداد) به سهام‌داران شرکت متبوع خود بازمی‌گردد. گفتنی است وی در آن زمان، اعلام کرده بود که میکرواستراتژی قصد دارد سهام خود را که ارزشی معادل ۲۵۰ میلیون دارد دلار بازخرید کند و یک بسته ۲۵۰ میلیون دلاری دیگر را نیز طی ۱۲ ماه آتی برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین و طلا، کنار خواهد گذاشت.

بسیاری بر این عقیده‌اند که این دست سرمایه‌گذاری‌ها می‌تواند از ترازنامه میکرواستراتژی که به‌شدت بر دلار متکی است محافظت کند. چیزی که درحال‌حاضر مشخص است این است که نیمی از این بسته ۵۰۰ میلیون دلاری، به‌طور کامل به سرمایه‌گذاری در بیت کوین اختصاص پیدا خواهد کرد. سیلور می‌گوید که میکرواستراتژی به بیت کوین به‌عنوان گزینه اصلی در راهبرد ذخیره دارایی خود نگاه می‌کند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
محسن احمدی
محسن احمدی
3 سال قبل

این خیلی عالیه طرف یک چهارم سرمایش رو گذاشته روی بیت کوین حتمن خبریه که این ریسک رو کرده یواش یواش دونه دونه جذب میشن این میتونه برای بقیه افراد و شرکت های بزرگ یه تلنگر باشه. تا اخر اتفاق بزرگی میوفته!!

مینا حیدری
مینا حیدری
3 سال قبل

عجب شاهکاری کرده
چشم نخوره اینقدر خرج کرده

کامبیز
کامبیز
3 سال قبل

هنر کرده - 250 میلیون دلار تو این بازارا به خصوص بیت کوین مثله این میمونه یک اسکناس 5 هزار تومانی دادی یک پفک خریدی

محسن
محسن
3 سال قبل
پاسخ  کامبیز

نه بابا چی برای خودت میگی
!!!!