۷ کیف پول جایگزین برای متامسک

۷ کیف پول جایگزین برای متامسک

برای ذخیره‌کردن ارزهای فیات مثل ریال لزوماً به کیف پول احتیاج ندارید. می‌توانید از یک کارت اعتباری استفاده کنید، یا خیلی ساده اسکناستان را تا کنید و در جیبتان بگذارید. اما ماجرای ارزهای دیجیتال بسیار متفاوت است. برای نگهداری ارزهای دیجیتال بی‌شک به یک کیف پول دیجیتالی مخصوص نیاز خواهید داشت.

از آنجا که حفظ امنیت دارایی‌های دیجیتال دشوار است، کیف پولی که برای نگهداری ارز دیجیتال به کار می‌گیرید، باید به‌اندازه کافی ایمن باشد و مالکیت کامل دارایی‌هایتان را در اختیارتان قرار دهد. یکی از بهترین و مشهورترین گزینه‌ها برای نگهداری ارزهای دیجیتال کیف پول متامسک است. با این حال، متامسک فقط از اتریوم و بلاک چین‌های سازگار با ماشین مجازی اتریوم پشتیبانی می‌کند. بنابراین، بد نیست با چند جایگزین برای کیف پول متامسک هم آشنا شویم تا بتوانیم ارزهای دیجیتال دیگر را هم ذخیره کنیم.

بیشتر بخوانید: راهنمای جامع کیف پول‌های دیجیتالی: بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال

در این مقاله، به کمک مطلبی از وب‌سایت کوین‌گیکو نگاهی به چند مورد از بهترین جایگزین‌های کیف پول متامسک داریم و ویژگی‌های متمایز هریک را بررسی می‌کنیم. این کیف پول‌ها شامل تراست والت، مای‌اتروالت، سیف‌پل، کوین‌۹۸، اکس‌دیفای، فریم والت و بلاک‌ والت می‌شوند. برای آشنایی بیشتر با بهترین کیف پول‌های جایگزین متامسک، در ادامه این مقاله از ارز دیجیتال ما را همراهی کنید.

مطالب این مقاله صرفاً جنبه آموزشی دارد و به‌ هیچ عنوان نباید مشاوره یا توصیه مالی در نظر گرفته شود. برای هر انتخابی، به‌ویژه انتخاب کیف پول در فضای ارزهای دیجیتال، حتماً خودتان تحقیق کامل و جامع انجام دهید.

اهمیت انتخاب بهترین کیف پول   

ایجاد یک کیف پول دیجیتال کار خاصی ندارد. حتی با بازکردن یک حساب در صرافی‌های متمرکز هم شما مالک یک کیف پول ارز دیجیتال می‌شوید. با این همه، صرافی‌های متمرکز کلید خصوصی دسترسی به دارایی‌هایتان را پیش خودشان نگه می‌دارند و به‌اصطلاح امانی (custodial) هستند. در چنین وضعیتی، شما مالکیت کامل دارایی‌هایتان را در اختیار ندارید.

بیشتر بخوانید: کیف پول امانی و کیف پول غیرامانی چیست و چه تفاوت‌هایی دارند؟

ایدئال‌ترین حالت برای نگهداری و ذخیره ارزهای دیجیتال، انتخاب کیف پولی غیرامانی (non-custodial) است، یعنی کیف پولی که کلید خصوصی‌اش را در دست دارید. اغلب کیف پول‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری برتر کلیدهای خصوصی دارایی‌ها را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. یکی از بهترین کیف پول‌های نرم‌افزاری کیف پول متامسک است.

متامسک چیست؟

۷ کیف پول جایگزین برای متامسک

شرکت توسعه نرم‌افزارهای بلاک چینی کانسنسس (Consensys) در سال ۲۰۱۶ کیف پول نرم‌افزاری متامسک (MetaMask) را عرضه کرد. این کیف پول از پشتیبانی توسعه‌دهندگان برجسته کانسنسس برخوردار است و یکی از برترین گزینه‌ها برای نگهداری ارزهای دیجیتال مبتنی بر بلاک چین اتریوم و شبکه‌های لایه دوم آن به شمار می‌رود. متامسک از بلاک چین‌های مستقلی مانند فانتوم (Fantom) و بایننس اسمارت چین (BNB Smart Chain) که با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار هستند هم پشتیبانی می‌کند.

بیشتر بخوانید: آموزش کامل کیف پول متامسک

این کیف پول نرم‌افزاری دروازه‌ای برای دسترسی به اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم است و دسترسی آسان به دارایی‌های دیجیتال را فراهم می‌کند. علاوه بر ارائه نسخه‌های نرم‌افزاری کاربرپسند برای گوشی‌های تلفن همراه، کیف پول متامسک به‌صورت افزونه مرورگر هم برای مرورگرهای مختلف دسترس‌پذیر است. آمار دانلود اپلیکیشن متامسک از استقبال بیش از ۳۰ میلیون معامله‌گر و سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال از کیف پول متامسک  حکایت دارد.

با این حال، اوایل سال ۲۰۲۳ مشخص شد که زیرساخت ارائه‌دهنده API شرکت کانسنسس، IP کاربران و آدرس‌های کیف پول را در طول تراکنش جمع‌آوری می‌کند. در واکنش به انتشار این خبر، بحث درخصوص میزان حریم خصوصی کاربران متامسک بالا گرفت و برخی از معامله‌گرها و سرمایه‌گذارها سراغ جایگزین‌های دیگری برای متامسک رفتند تا محافظت بهتری از داده‌های شخصی خود داشته باشند. علاوه بر این موارد، مسئله پشتیبانی از ذخیره‌سازی دارایی‌های بلاک چین‌هایی به‌غیر از شبکه‌های مبتنی بر اتریوم هم ذهن کاربران را به خود مشغول کرده است.   

بنابراین، بهتر است با برخی جایگزین‌های غیرامانی کیف پول متامسک آشنا شویم. در ادامه، به ۷ مورد از کیف پول‌هایی اشاره می‌کنیم که با رابط کاربری ساده و کاربرپسند خود به افراد اجازه می‌دهند در بلاک چین‌های مختلف تراکنش انجام دهند. 

بیشتر بخوانید: بهترین کیف پول‌ های ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۳

۱. کیف پول سیف‌پل

۷ کیف پول جایگزین برای متامسک

گزینه همه‌فن‌حریف سیف‌پل (SafePal) راهکارهای سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و همچنین افزونه مرورگر ارائه می‌دهد. براساس اطلاعات تیم پشتیبان سیف‌پل، این پلتفرم به بیش از ۸ میلیون کاربر در سرتاسر جهان خدمات ارائه می‌دهد و از توکن‌های مثلی و توکن‌های غیرمثلی ۵۵ بلاک چین مختلف پشتیبانی می‌کند.

کیف پول سخت‌افزاری سیف‌پل ایمن، نفوذناپذیر و آفلاین است و به بلوتوث، وای‌فای، ان‌اف‌سی یا سایر فرکانس‌های رادیویی متصل نمی‌شود. به این ترتیب، کلید خصوصی کاربر در امنیت کامل حفظ می‌شود. این کیف پول فقط از طریق یک کد QR رمزگذاری‌شده با اپلیکیشن سیف‌پل ارتباط برقرار می‌کند و سازوکار ضددستکاری و خودپاک‌شوندگی دارد. همچنین، کلید خصوصی کاربران سیف‌پل توسط یک مولد عدد تصادفی ایجاد می‌شود.

بیشتر بخوانید: آموزش کیف پول سیف پال

بد نیست بدانیم این کیف پول از ۱۵ زبان زنده دنیا هم پشتیبانی می‌کند. سیف‌پل کیف پول کوچک و جمع‌وجوری (به اندازه یک کارت اعتباری) است که می‌توان آن را به‌راحتی حمل‌ونقل کرد. به این ترتیب، مدیریت دارایی‌های دیجیتال برای کاربران بسیار آسان و دسترس‌پذیر می‌شود.

ویژگی‌های مبادله ارز سیف‌پل

اپلیکیشن تلفن همراه سیف‌پل با محیطی ساده و صددرصد غیرمتمرکز، مزایای مختلفی به‌صورت درون‌اپلیکیشنی فراهم کرده که برخی از آنها شامل موارد زیر می‌شوند:

  • مبادله بین‌زنجیره‌ای با صرافی‌های متمرکز و صرافی‌های غیرمتمرکز پیشرو برای راحتی کاربر و دریافت بهترین نرخ مبادله
  • افزایش خودکار بازده و سود مرکب سهام‌گذاری
  • تبدیل‌ گس به‌صورت بین‌زنجیره‌ای و قابلیت استفاده از ارزهای فیات
  • بهره‌مندی از کمپین‌های «یاد بگیرید و درآمد کسب کنید» (Learn and Earn) با شرکای اکوسیستم سیف‌پل تحت عنوان گیفت‌باکس (Giftbox)

همچنین، سیف‌پل به‌طور مداوم در حال به‌روزرسانی نسخه‌های مختلف اپلیکیشن خود است. این اقدامات امنیتی در جهت مبارزه با کلاهبرداری‌های توکن‌ها، دامنه‌ها، NFTها و سایر موارد انجام می‌شوند. علاوه بر این، کاربران می‌توانند برای امنیت پیشرفته‌تر کیف پول سخت‌افزاری سیف‌پل را هم به افزونه مرورگر و کیف پول موبایلی خود متصل کنند.

تیم سیف‌پل توکن بومی SEP را هم‌ راه‌اندازی کرده‌اند که بخش کارآمدی از اکوسیستم این کیف پول محسوب می‌شود. این توکن برمبنای استاندارد BEP20 و روی زنجیره هوشمند بایننس کار می‌کند. کاربران می‌توانند از توکن SEP برای تخفیف در خرید محصولات سیف‌پل استفاده کنند. تبدیل گس به‌صورت بین‌زنجیره‌ای و پاداش‌دهی به دارندگان این توکن در برنامه‌های آموزشی هم برخی دیگر از کاربردهای توکن SEP هستند.

۲. کیف پول تراست والت

۷ کیف پول جایگزین برای متامسک

به لطف ارتباط با صرافی بایننس، تراست والت (Trust Wallet) یکی از بزرگ‌ترین کیف پول‌هایی است که شانه‌به‌شانه متامسک در میان بهترین کیف پول‌های دیجیتال دنیا جای می‌گیرد.

کیف پول تراست والت، در سال ۲۰۱۷ توسط ویکتور رادچنکو (Viktor Radchenko) راه‌اندازی شد و بایننس در سال ۲۰۱۸ حق امتیاز این کیف پول را خریداری کرد. بخش قابل‌ملاحظه‌ای از پیشرفت‌های فناوری و پذیرش کیف پول تراست والت به پشتیبانی بایننس از این کیف پول برمی‌گردد.

بیشتر بخوانید: بررسی کامل و آموزش کیف پول نرم‌افزاری تراست والت

براساس داده‌های مربوط به افزونه مرورگر و اپلیکیشن‌های موبایل، تراست والت از پایگاه کاربری گسترده‌ای با بیش از ۲۵ میلیون معامله‌گر و سرمایه‌گذار برخوردار است. این کیف پول هم توکن ویژه خود را با نام TWT در سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی کرد که مورد توجه جامعه کاربران تراست والت و تریدرهای بازار قرار گرفت.

تراست والت با تسهیل انجام تراکنش‌های روزمره ارز دیجیتال در مقایسه با کیف پول‌های سخت‌افزاری، خود را واسطه پرداختی آسان و ایمن معرفی می‌کند. این کیف پول از ذخیره‌سازی و مبادله توکن‌های غیرمثلی نیز پشتیبانی می‌کند.

تراست والت یک کیف پول چندزنجیره‌ای است که با بلاک چین‌های متعددی در حالت‌های مختلف سازگار است. از بلاک چین‌هایی که راهکارهای پرداخت دیجیتال فراهم می‌کنند تا شبکه‌های سازمانی ارائه‌‌دهنده قراردادهای هوشمند، تراست والت مبنایی برای تراکنش‌های ۶۵ بلاک چین و بیش از یک میلیون کوین و توکن به شمار می‌رود.

تراست والت همچنین از طریق یک مرورگر داخلی و ویژگی والت کانکت (WalletConnect)، درگاه پرداختی برای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز فراهم کرده است. این کیف پول شامل ویژگی‌های اضافی مانند خدمات سهام‌گذاری نیز می‌شود. اکوسیستم تراست والت شامل مرور اپلیکیشن غیرمتمرکز و ادغام با صرافی‌های متمرکز هم می‌شود.

بیشتر بخوانید: چنج‌کردن ارزها در تراست والت

۳. کیف پول مای‌اتروالت

۷ کیف پول جایگزین برای متامسک

کیف پول مای‌اتروالت (MyEtherWallet) یا به‌اختصار MEW ادعا می‌کند که کیف پول اصلی اتریوم است. مای‌اتروالت در سال ۲۰۱۵ توسط تیلور موناهان (Taylor Monahan) و کوسالا همچاندرا (Kosala Hemachandra) راه‌اندازی شد.

این کیف پول از زمان راه‌اندازی تاکنون پشتیبانی خود را از بلاک چین اتریوم حفظ کرده و خدمات نگهداری دارایی‌های مختلف مبتنی بر این شبکه را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. این دارایی‌ها شامل اتر، توکن‌های ERC20، توکن‌های غیرمثلی و سایر موارد مرتبط با اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز بلاک چین اتریوم می‌شوند.

اپلیکیشن تلفن همراه مای‌اتروالت بیش از ۵۰۰,۰۰۰ بار در فروشگاه گوگل‌پلی توسط بیش از ۳ میلیون کاربر دانلود شده است. این کیف پول از طریق مای‌اتروالت کانکت (MEWConnect) به کاربران اجازه می‌دهد تا به پلتفرم‌های اپلیکیشن غیرمتمرکز دسترسی داشته باشند.

بیشتر بخوانید: بهترین ردیاب‌های کیف پول ارز دیجیتال کدام‌اند؟

همچنین، افراد می‌توانند از طریق مای‌اتروالت دارایی‌های خود را با رقابتی‌ترین نرخ و به‌صورت بین‌زنجیره‌ای میان شبکه‌های پشتیبانی‌شده کیف پول مبادله کنند. علاوه بر این، امکان تبدیل اتر به یورو یا فرانک سوئیس هم داخل این اپلیکیشن مهیا شده است. با توجه به توسعه شبکه‌های مبتنی بر ماشین مجازی اتریوم، مای‌اتروالت کیف پول چندزنجیره‌ای دیگری به نام اینکریپت (Enkrypt) را هم وارد بازار کرده است.

کیف پول اینکریپت از تمام بلاک چین‌های سازگار با ماشین مجازی اتریوم، بیت کوین، پولکادات و زنجیره‌های سابستریت پشتیبانی می‌کند. همچنین، افزونه مرورگر اینکریپت برای اکثر مرورگرهای مشهور قابل‌دسترسی است.

۴. کیف پول Coin98

۷ کیف پول جایگزین برای متامسک

به گفته تیم کیف پول Coin98، تاکنون بیش از ۲ میلیون تراکنش از طریق این کیف پول انجام شده است. پلتفرم Coin98 از زمان راه‌اندازی در سال ۲۰۲۱ تاکنون بیش از ۵۰۰,۰۰۰ بار دانلود شده است. داده‌های وب‌سایت رسمی Coin98 ادعا می‌کنند که بیش از ۴۰۰,۰۰۰ سرمایه‌گذار ارز دیجیتال در بیش از ۱۵۰ کشور کاربر این کیف پول هستند.

کیف پول Coin98 پلتفرمی همه‌کاره برای اپلیکیشن‌های دیفای است. این کیف پول در قالب اپلیکیشن‌های تلفن همراه و افزونه مرورگر در اختیار کاربران قرار گرفته و از دارایی‌های مختلف روی ۲۶ بلاک چین متفاوت پشتیبانی می‌کند.  

کاربران Coin98 می‌توانند دارایی‌های دیجیتال خود را ذخیره یا به‌ کمک ویژگی مبادله درون‌ساخته کیف پول، آنها را بین زنجیره‌های سازگار با Coin98 مبادله کنند. علاوه بر این موارد، کاربران کیف پول Coin98 قابلیت اتصال به سایر اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز را هم در اختیار دارند.

بیشتر بخوانید: کیف پول قرارداد هوشمند چیست؟

کاربران این کیف پول همچنین می‌توانند از برنامه پاداش‌دهی ارجاع کاربر جدید به نام اکس‌پوینت (X-Point) برخوردار شوند. آنها برای انجام فعالیت‌های خاص با استفاده از کیف پول، امتیازهای اکس‌پوینت کسب می‌کنند که می‌توانند آنها را در فروشگاه Coin98 بازخرید و به پول تبدیل کنند.

۵. کیف پول اکس‌دیفای

۷ کیف پول جایگزین برای متامسک

از زمان راه‌اندازی کیف پول اکس‌دیفای (XDEFI) در سال ۲۰۲۱، این پلتفرم به‌طور مداوم از نظر تعداد کاربران رشد کرده است. در حال حاضر، بیش از ۱۵۰,۰۰۰ معامله‌گر و سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال از کیف پول اکس‌دیفای استفاده می‌کنند.

اکس‌دیفای یک کیف پول چندزنجیره‌ای و چنددارایی با پشتیبانی بومی از بیش از ۱۶ شبکه بلاک چینی از جمله بیت کوین، اتریوم، پالیگان، تورچین و سولانا است. کیف پول اکس‌دیفای از توکن‌های غیرمثلی نیز پشتیبانی می‌کند و حتی ویژگی‌های خاصی مانند قابلیت‌های تشخیص NFT درون کیف پول و نمایش تصاویر توکن‌های غیرمثلی در شبکه‌های بلاک چینی مختلف ارائه می‌دهد که صرفاً برای NFTها طراحی شده‌اند.

اکس‌دیفای همچنین به شما اجازه می‌دهد بدون اتصال به صرافی‌های غیرمتمرکز شخص ثالث، دارایی‌های خود را از طریق کیف پول مبادله یا از پل‌های بین‌زنجیره‌ای استفاده کنید. به گفته توسعه‌دهندگان اکس‌دیفای، این کیف پول به کاربران اجازه می‌دهد به‌راحتی دارایی خود را بین چندین شبکه‌ جابه‌جا کنند و محدودیت‌های کمتری در مدیریت دارایی‌های بلاک چین‌های مختلف داشته باشند.

امیل دوبی (Emile Dubie)، مدیرعامل کیف پول اکس‌دیفای در مصاحبه‌ای با مجله اینترنتی کریپتو کرنت (Crypto Current) با اشاره به مشکلات تجربه کاربری در کیف پول‌های دیگر، این چالش‌ها را یکی از دلایل اصلی راه‌اندازی اکس‌دیفای دانست. به گفته دوبی، اکس‌دیفای به سمت بهینه‌سازی تجربه سرمایه‌گذاران در مدیریت دارایی‌های در شبکه‌های مختلف بلاک چین حرکت می‌کند.

کیف پول اکس‌دیفای را می‌توان به‌عنوان افزونه مرورگر هم نصب و استفاده کرد. در حال حاضر بیش از ۱۰۰,۰۰۰ دانلود برای مرورگر کروم اکس‌دیفای ثبت شده است.

۶. کیف پول فریم والت

۷ کیف پول جایگزین برای متامسک

فریم والت (Frame Wallet) مبتنی بر وب۳ کار می‌کند و عمدتاً برای فعال‌کردن تعامل با اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز و مدیریت دارایی‌های دیجیتال در این پلتفرم‌ها طراحی شده است. این کیف پول هم مانند متامسک شبکه‌های مبتنی بر ماشین مجازی اتریوم را تحت پوشش قرار می‌دهد. همچنین، رابط کاربری فریم والت پلی بین حساب‌های کاربری در بلاک چین‌ها و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز مختلف محسوب می‌شود. خبر خوب برای کاربرانی که ترجیح می‌دهند به‌صورت آفلاین دارایی‌های دیجیتال خود را نگهداری کنند این است که فریم والت با کیف پول‌های سخت‌افزاری هم سر سازگاری دارد.

بیشتر بخوانید: بهترین کیف پول‌های سخت‌افزاری ارزهای دیجیتال کدام‌اند؟

درست مشابه با کیف پول متامسک، کاربران فریم والت می‌توانند به واسطه این کیف پول از هر شبکه مبتنی بر ماشین مجازی اتریوم استفاده کنند. فریم والت از توکن‌های غیرمثلی هم پشتیبانی می‌کند و رابط توکن غیرمثلی این کیف پول هم در قالب یک گالری برای جمع‌آوری آثار هنری NFT عمل می‌کند.

فعالیت هم‌زمان در شبکه‌های مختلف

گفتنی است معماری مسیریابی خاص کیف پول فریم که امنی‌چین (Omnichain) نام دارد، به اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز اجازه می‌دهد تا درصورت نیاز در هر شبکه بلاک چینی قابل‌دسترسی که لازم باشد، درخواست‌های مختلفی را مسیریابی کنند. به این ترتیب، کاربران فریم والت می‌توانند به‌صورت هم‌زمان روی تمام بلاک چین‌های موردنظر خود آنلاین باشند. این ویژگی فعالیت هم‌زمان در شبکه‌های مختلف را به‌صورت یکپارچه عملی می‌کند.

از کیف پول فریم والت می‌توان به‌عنوان یک اپلیکیشن در سیستم‌عامل‌های ویندوز، لینوکس و مک هم استفاده کرد. همچنین، افزونه مرورگر فریم والت هم برای مرورگرهای کروم و فایرفاکس در دسترس است. ناگفته نماند کد منبع کیف پول فریم والت به‌صورت متن‌باز در اختیار کاربران و توسعه‌دهندگان قرار دارد.

در حال حاضر، داده‌های مشخص و قطعی درخصوص تعداد کاربران فعال کیف پول فریم والت وجود ندارد. با این حال، افزونه مرورگر کروم ۸,۰۰۰ بار دانلود شده و آمار حدوداً بیش از ۵۶۰ کاربر برای افزونه فایرفاکس ثبت شده است.

۷. کیف پول بلاک‌ والت

۷ کیف پول جایگزین برای متامسک

بلاک والت یک کیف پول ارز دیجیتال با تکیه بر امنیت و حفظ حریم خصوصی کاربران است. این کیف پول از طریق پروتکلی شبیه به VPN از IPها و داده‌های مربوط به تراکنش‌های کاربران محافظت می‌کند.

بلاک والت به‌کمک ویژگی ضد حملات فیشینگ در برابر هک‌ها و حملات اینترنتی ایمن شده است. این حملات از طریق تشویق کاربر روی لینک‌های آلوده در پلتفرم‌های غیرمتمرکز انجام می‌شوند.

به‌غیر از ویژگی‌های امنیتی و حفاظت از حریم خصوصی، بلاک والت به سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال هم اجازه می‌دهد تا در حین جست‌وجو برای بهترین فرصت‌های وب۳ دارایی‌های خود را هم مدیریت کنند. بلاک والت هم مانند متامسک از تمام شبکه‌های مبتنی بر ماشین مجازی اتریوم پشتیبانی می‌کند.

بیشتر بخوانید: کیف پول مرده کریپتو چیست و آیا راهی برای بازیابی آن وجود دارد؟

کاربران می‌توانند همانند متامسک، با واردکردن جزئیات و داده‌های هر شبکه یا با استفاده از جستجوی شبکه، زنجیره‌های جدید مبتنی بر ماشین مجازی اتریوم را روی کیف پول خود پیدا کنند و به کمک بلاک والت از خدمات آنها بهره ببرند. این کیف پول به کاربران خود اجازه می‌دهد به‌راحتی بین شبکه‌های یکپارچه جابه‌جا شوند.

افزونه بلاک‌ والت

بلاک والت در قالب یک افزونه کیف پول برای مرورگرهای کروم و برِیو دسترس‌پذیر است. افزونه مرورگر این کیف پول تاکنون بیش از ۷,۰۰۰ مرتبه دانلود شده است. سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال به کمک افزونه بلاک والت می‌توانند به اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز متصل شوند.

این کیف پول اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز درون‌ساخته مانند پل‌ها و صرافی‌های مختلف ارائه می‌دهد. اپلیکیشن‌های درون‌ساخته بلاک والت ضامن مبادله دارایی‌ها بین شبکه‌های مختلف بدون نیاز به خروج از کیف پول‌ها هستند. سایر ویژگی‌های این کیف پول شامل ردیاب درون‌ساخته برای کارمزد گس، حفاظت از حملات فیشینگ به‌روشی منحصربه‌فرد و جلوگیری از دستکاری تراکنش‌ها می‌شوند.

گفتنی است توکن بلاک والت به‌نام بلنک (BLANK) هم جنبه مالی اکوسیستم بلاک والت را تقویت می‌کند و پاداش‌ها و امتیازات بیشتری به دارندگان این توکن ارائه می‌کند. افراد می‌توانند با نگهداری توکن بلنک از خدماتی همچون تخفیف در کارمزد تا دسترسی اولیه به قابلیت‌های جدید کیف پول بلاک والت برخوردار شوند.

مروری بر کیف پول‌هایی که در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم و ویژگی‌های آن‌ها را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید:

۷ کیف پول جایگزین برای متامسک

جمع‌بندی

اگرچه متامسک هنوز هم انتخابی محبوب برای بلاک چین‌های سازگار با اتریوم و ماشین مجازی اتریوم محسوب می‌شود، چشم‌انداز متنوع ارزهای دیجیتال به گزینه‌های متنوعی احتیاج دارد. از رشد چشمگیر و پشتیبانی چندزنجیره‌ای تراست والت گرفته تا تعهد همیشگی مای‌اتروالت به اتریوم و راهکار نوآورانه اینکریپت، گزینه‌های متعددی برای پاسخگویی به ترجیحات مختلف کاربران وجود دارد.

پلتفرم همه‌کاره دیفای Coin98 و قابلیت‌های منحصربه‌فرد اکس‌دیفای برای توکن‌های غیرمثلی هم گزینه‌های بیشتری پیش‌پای معامله‌گرها و سرمایه‌گذارها قرار داده است. همچنین، رویکرد مبتنی بر وب۳ فریم والت و تأکید بلاک والت بر امنیت و حفظ حریم خصوصی نیز ماهیت درحال‌تکامل کیف پول‌های ارز دیجیتال را برای رفع نیازهایی نشان می‌دهد که هرروز شکل جدیدی پیدا می‌کنند. 

بی‌شک، فضای کیف پول ارز دیجیتال به‌طور مداوم در حال تکامل است و هریک از کیف پول‌ها مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و قابلیت‌های منحصربه‌فرد در اختیار کاربران قرار می‌دهند. با گسترش اکوسیستم ارزهای دیجیتال، افراد فعال در این صنعت می‌توانند منتظر نوآوری‌ و رقابت بیشتر باشند و درنهایت، از طیف وسیع‌تری از گزینه‌ها متناسب با نیاز خود بهره‌مند شوند.

در پایان هم باید اشاره کنیم که فرقی نمی‌کند شما چه کیف پولی انتخاب می‌کنید، مهم‌ترین نکته این است که مطمئن شوید اطلاعات کافی درخصوص ایمن‌نگه‌داشتن داده‌ها و دارایی‌هایتان در اختیار دارید. همچنین، فراموش نکنید که همیشه کلیدهای خصوصی خود را ایمن نگه دارید و تا حد ممکن از ذخیره‌سازی آنلاین آنها اجتناب کنید.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
Distant dreams =>> near future
Distant dreams =>> near future
8 ماه قبل

سیف پل بهترینه