اثبات سهام اتریوم تا سال ۲۰۲۱ اجرا نخواهد شد

اثبات سهام اتریوم تا سال ۲۰۲۱ اجرا نخواهد شد

«رایان سلکیس» (Ryan Selkis)، مدیرعامل شرکت تحلیلی و آماری «مساری» (Messari) در ارتباط با نسخه دوم اتریوم (The Ethereum ۲.۰) و تغییر پروتکل آن به اثبات سهام گفت که این اتفاق حداقل تا سال ۲۰۲۱ اجرایی نخواهد شد. در ادامه با ارزدیجیتال همراه باشید.

سلکیس روز گذشته و در رویداد ConsenSys با اشاره به خطرات و چالش‌های موجود بر سر راه تغییر پروتکل اجماع اتریوم از اثبات کار به اثبات سهام، گفت که نمی‌توان با قطعیت اعلام کرد که اثبات سهام کارکرد مناسبی بر روی اتریوم داشته باشد.

بر اساس صحبت‌های سلکیس که تحت عنوان «جنگ قرارداد هوشمند در راه است» صورت گرفت، وی عقیده دارد که الگوریتم اجماع فعلی اتریوم با کارکرد خوبی جلو می‌رود و شاید حتی بتوان گفت که عملکرد قابل قبولی نیز داشته باشد. به عقیده بسیاری از کارشناسان حوزه ارزهای دیجیتال الگوریتم اثبات کار به خوبی کار می‌کند و طی سال‌ها گذشته خود را در شبکه بیت کوین و اتریوم به خوبی اثبات کرده است. 

اثبات سهام اتریوم تا سال 2021 اجرا نخواهد شد

رایان سلکیس

طبق پیش بینی‌های سلکیس، الگوریتم اثبات کار حداقل تا دو یا سه سال آینده عملیاتی باقی خواهند ماند و انتقال آن به الگوریتم اثبات کار بیشتر از چیزی که انتظار می‌رود به طول خواهد انجامید. وی دراین‌باره گفت:

گمان نمی‌کنم اثبات سهام نسخه دوم اتریوم، حداقل تا پایان سال ۲۰۲۱ اجرایی شود.

انتقال پروتکل اجماع از اثبات کار به اثبات سهام را می‌توان پر سر و صداترین رویداد در میان جامعه اتریوم دانست. تغییر در این الگوریتم احتمالاً مقیاس‌پذیری، امنیت و کارایی اقتصادی بیشتری را برای شبکه اتریوم به همراه خواهد داشت. اثبات سهام همچنین نسبت به اثبات کار، از سازگاری بیشتری با محیط‌ زیست برخوردار است.

هفتم ماه می، Prysmatic Labs، از شرکت‌های توسعه‌دهنده که بر روی نسخه دوم اتریوم و به‌کارگیری الگوریتم اثبات سهام در آن کار می‌کند اعلام کرد که نمونه‌های اولیه و آزمایشی بلاک چین ایجاد و تست شده‌اند. توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم نیز اوایل ماه جاری میلادی اعلام کردند که فاز اول انتقال الگوریتم اجماع اتریوم به اثبات سهام تا پایان ماه ژوئن سال ۲۰۱۹ به‌صورت کامل انجام خواهد گرفت.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه