جی‌پی‌مورگان، بزرگترین بانک آمریکا: اگر ۶۰۰ میلیارد دلار به بازار بیت کوین تزریق شود، تعجب نمی‌کنیم

جی‌پی‌مورگان، بزرگترین بانک آمریکا: اگر ۶۰۰ میلیارد دلار به بازار بیت کوین تزریق شود، تعجب نمی‌کنیم

تحلیل‌گران جی‌پی مورگان در اظهارنظر اخیر خود اعلام کرده‌اند که خرید اخیر بیت کوین توسط مس میوچوال (Mass Mutual)، نشانه‌ای از پذیرش بیشتر بیت کوین نزد شرکت‌های بزرگ است.

به گزارش کوین دسک و به نقل از تحلیل‌گران جی‌پی مورگان، خرید بیت کوین توسط مس میوچوال، دستاوردی دیگر برای بیت کوین است.

خرید اخیر بیت کوین توسط مس میوچوال نشان‌دهنده یک دستاورد بزرگ دیگر و بیانگر مقبولیت و پذیرش بیت کوین از سوی سرمایه‌گذاران نهادی است.

تقاضای بالقوه ممکن است در سال‌های آینده و همزمان با ورود شرکت‌های بیمه و صندوق‌های بازنشستگی که پا جای پای مس میوچوال می‌گذارند افزایش یابد.

روز پنجشنبه (۲۰ آذر)، شرکت مس میوچوال که ۱۶۵ سال از آغاز فعالیتش می‌گذرد، اعلام کرد که ۱۰۰ میلیون دلار بیت کوین خریده است. این شرکت در اطلاعیهٔ خود عنوان کرد که علاوه بر این ۱۰۰ میلیون دلار، ۵ میلیون دلار هم سهام NYDIG‌ خریده است. این شرکت در حوزه بیت کوین فعالیت می‌کند و حدود ۲.۳ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت دارد.

اقدام اخیر مس میوچوال نشان می‌دهد که شرکت‌های بیمه و صندوق‌های سرمایه‌گذاری در حال آشنایی بیشتر با بیت کوین هستند. این شرکت‌ها به بیت کوین به‌عنوان نوعی دارایی برای سرمایه‌گذاری و یک دارایی ذخیره‌ای نگاه می‌کنند. از سوی دیگر، افزایش تقاضا از جانب سرمایه‌گذاران دانه‌درشت و کسب‌وکارهای خانوادگی یکی دیگر از دلایل سرمایه‌گذاری اخیر مس میوچوال در بیت کوین عنوان شده است.

جی‌پی مورگان معتقد است که اگر شرکت‌های بیمه در آمریکا، اروپا، انگلستان و ژاپن، تنها ۱ درصد از دارایی خود را به‌شکل بیت کوین در بیاورند، شاهد ورود ۶۰۰ میلیارد دلار سرمایه به این حوزه خواهیم بود.

شایان ذکر است که در این میان، مشکلات و موانع قانونی نقشی اساسی ایفا می‌کنند و به‌عنوان چالشی برای ورود شرکت‌های بزرگ به حوزه بیت کوین به حساب می‌آیند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه