وضعیت بازار: همه ارزها سبز هستند

وضعیت بازار: همه ارزها سبز هستند

حجم معاملات صرافی‌های آنی نشان می‌دهد که علاقه سرمایه‌گذاران به بازار اتریوم رو به افزایش است. از سوی دیگر، داده‌های معاملات قراردادهای آتی توسط سرمایه‌گذاران نهادی هم مهر تأییدی بر این ادعا است. به‌علاوه، در ۲۴ ساعت گذشته بازار ارزهای دیجیتال عمدتا سبز بوده است.

به گزارش کوین دسک، قیمت اتریوم در حال حاضر در محدوده ۲,۶۷۰ دلار معامله می‌شود و نسبت به ۲۴ ساعت گذشته حدود ۸ درصد نوسان داشته است. در طول این مدت، اتریوم در بازه‌ای بین ۲,۳۹۷ تا ۲,۷۵۰ دلار معامله شده است.

در طرف دیگر، قیمت بیت کوین در محدوده ۴۰,۴۸۰ دلار قرار دارد و موفق شده است رشدی ۴ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته ثبت کند. بیت کوین در این مدت، بین ۳۶,۵۹۱ تا ۴۰,۵۰۰ دلار معامله شده است.

حجم معاملات اتریوم در مقابل بیت کوین

قیمت اتریوم در بالای میانگین متحرک ۵۰ روزه (MA50) معامله می‌شود که نشان‌دهنده احتمال نوسانات عرضی است.

ارز دیجیتال شماره دو بازار، روز گذشته با کاهشی ۱۲.۸ درصدی از ۲,۷۵۰ دلار تا ۲,۳۹۷ دلار سقوط کرد. این در حالی است که پس از این سقوط شاهد احیای قیمت اتریوم بودیم.

کتی استاکتون (Katie Stockton)، تحلیل‌گر تکنیکال فیرلند استراتژیز (Fairland Strategies)، در این باره گفت:

فضای نسبتاً زیادی در میان‌مدت برای ورود اتر به محدوده اشباع فروش وجود دارد. فاز اصلاحی باعث اخلال روند صعودی بلندمدت یا شاخص مثبت شتاب قدرت ماهیانه نشده است؛ به همین دلیل در نهایت در کف خرید خواهیم کرد.

با وجود نگرانی استاکتون در مورد ورود به محدوده اشباع فروش، حجم معاملات اتریوم بالا است. وضعیت کندل روز دوشنبه نشان می‌دهد که معامله‌گران نقدینگی بالایی را وارد بازار دارایی‌های دیجیتال می‌کنند و این موضوع تنها مختص بیت کوین نیست. شایان ذکر است که عوامل فاندامنتال نوید چنین اتفاقی را می‌دادند.

داده‌های بازار نشان می‌دهد که در روز دوشنبه، حجم معاملات بیت کوین ۷۲,۷۶۲,۶۵۲,۲۴۵ دلار بوده است. این در حالی است که حجم معاملات اتریوم که معمولاً بسیار کمتر از بیت کوین بوده است، ۷۲,۴۷۹,۲۵۱,۸۱۲ دلار برآورد شده است.

حجم معاملات اتریوم و بیت کوین در صرافی‌ها
حجم معاملات اتریوم و بیت کوین در صرافی‌ها

وضعیت معاملات آتی اتریوم در CME

وضعیت بازار: همه ارزها سبز هستند

داده‌های اسکیو (Skew) نشان می‌دهد که ۸ فوریه (۲۰ بهمن ۹۹) و همزمان با عرضه قراردادهای آتی اتریوم در CME، حجم قراردادهای باز این ارز دیجیتال در این پلتفرم ۲۰ میلیون دلار بوده است.

تا ۱۴ مه (۲۴ اردیبهشت) قراردادهای باز اتریوم در CME به رکورد ۵۹۸.۴ میلیون دلار رسید که حاکی از رشد ۲۸ برابری است. این موضوع نشان می‌دهد که مدیران حرفه‌ای دارایی به‌دنبال سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال هستند. از زمان ثبت این رکورد تا روز یکشنبه ، حجم قراردادهای آتی باز اتریوم تا ۳۶۶.۹ میلیون دلار کاهش یافت. با این حال، داده‌های بازار نشان می‌دهد که روز دوشنبه این میزان روند احیای خود را آغاز کرد و با رشدی ۲۰ درصدی به ۴۳۷.۱ میلیون دلار رسید.

نیک مانیچنی (Nick Mancini)، محقق ارشد پلتفرم «Trade The Chain)، در این باره گفت:

دیدگاه معامله‌گران نسبت به اتریوم دیروز و پس از هفته‌ها رویکرد منفی، به‌شدت مثبت شد. چنین جهشی در احساسات حاکم بر بازار نشان می‌دهد که تمرکز بالایی روی اتریوم، ERC-20 یا دارایی‌های مبتنی بر اتریوم وجود دارد.

شایان ذکر است که قیمت اتریوم از ابتدای سال جاری میلادی تا به حال بیش از ۲۴۰ درصد رشد کرده است.

وضعیت بازار: همه ارزها سبز هستند

همبستگی اتریوم و بیت کوین

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین دیروز با کاهشی جزئی همراه بود. در حال حاضر این ارز دیجیتال بالاتر از میانگین متحرک ۵۰ روزه در تایم فریم ۱۰ ساعته قرار دارد که نشانه‌ای صعودی در نظر گرفته می‌شود. استاکتون در این باره می‌گوید:

شتاب قیمت میان‌مدت بیت کوین نزولی است؛ اما در هفته‌های پیش رو باید کمی از نزولی‌بودن آن کاسته شود. انتظار داریم که بیت کوین به‌طور موقت در نزدیکی فیبوناچی ۵۰ درصدی در ۳۴۰۰۰ دلار تثبیت شود.

پس از سقوط قیمت بیت کوین تا ۳۶,۵۹۱ دلار، شاهد احیای قیمت و رسیدن تا بالای ۴۰,۰۰۰ دلار بودیم. همزمان با این اتفاق، توجهات به اتریوم هم بیشتر شده است.

همبستگی قیمت بیت کوین و اتریوم
همبستگی قیمت بیت کوین و اتریوم

همبستگی ۹۰ روزه بیت کوین و اتریوم پس از کاهش به کمترین میزان در سه ماهه اخیر در محدوده ۰.۶۹ در حال افزایش است. داده‌های روز دوشنبه نشان می‌دهد که این مقدار در محدوده ۰.۷۵ قرار داشته است.

استیون مک‌کلارگ (Steven McClurg)، مدیر ارشد بخش سرمایه‌گذاری دیجیتال شرکت والکایر اینوستمنت (Valkyrie Investment)، معتقد است که فعالیت‌ها در بازار اتریوم باعث شده است تا توجهات از بیت کوین دور شود. او از مکانیزم‌های متفاوت این دو دارایی به‌عنوان عاملی مؤثر در این اتفاق یاد کرده است. مک‌کلارگ در این باره می‌گوید:

طبق قانون اعداد بزرگ، در حال حاضر و نسبت به یک سال قبل، افراد بیشتری لازم است تا قیمت بیت کوین افزایش یابد. اتریوم در حال جلب توجهات بیشتری است؛ چراکه راه‌اندازی اتریوم ۲.۰ نزدیک است و آنهایی که دارایی‌های خود را سهام‌گذاری کرده‌اند، عرضه را همزمان با افزایش تقاضا کم کرده‌اند.

بازارهای دیگر

استاکتون از تثبیت احتمالی بازار بیت کوین به‌عنوان عاملی مثبت در بازار آلت کوین‌ها در هفته پیش رو یاد می‌کند. به‌گفته وی، کاردانو، دوج کوین، پولکادات، ریپل و استلار به نسبت بیت کوین عقب افتاده‌اند.

سقوط ۱۴.۳ درصدی یرن فایننس، کاهش قیمت ۱۱.۳ درصدی آوی و افت ۹.۳ درصدی قیمت پولکادات باعث شد تا این ارزها به‌عنوان بازنده‌های بازار لقب بگیرند.

  • شاخص نیکی ۲۲۵ ژاپن دیروز را با ۰.۶۷ درصد صعود پشت سر گذاشت. این در حالی بود که سهام شرکت‌های حوزه فناوری در پاسخ به نگرانی‌ها پیرامون روند کند واکسیناسیون رشد کردند.
  • فتسی ۱۰۰ اروپا با کاهشی ۰.۳۱ درصدی همراه بود. سقوط ۸ درصدی سهام قیمت ترینلاین (Tranline) از جمله دلایل اصلی این کاهش عنوان شده است.
  • شاخص S&P500 هم ۰.۲ درصد کاهی پیدا کرد.

قیمت نفت با کاهشی ۰.۲۶ درصدی به ۶۵.۸۵ دلار رسید. طلا دیروز را با صعود پشت سر گذاشت و به ۱,۸۹۹ دلار رسید. نقره هم ۰.۷۸ درصد جهش را ثبت کرد و به ۲۷.۹۹ دلار رسید.

نرخ سود اوراق قرضه وزارت خزانه‌داری هم در محدوده ۱.۵۵۷ قرار دارد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
ars
ars
3 سال قبل

send to moon