تمرکز شدید بازار ارزهای دیجیتال به هارد فورک‌های پیش‌روی اتریوم !

تمرکز شدید بازار ارزهای دیجیتال به هارد فورک‌های پیش‌روی اتریوم !

به گزارش شرکت تحقیقاتی دارایی‌های دیجیتال کامبرلند (Cumberland)، بازار ارزهای دیجیتال به شدت روی هارد فورک‌های قسطنطنیه (کنستانتینوپول – Constantinople) و سرنیتی (Serenity- اتریوم ۲.۰) تمرکز کرده است که دیگر به‌روزرسانی‌های مهمتر را تحت شعاع قرار می‌دهد.

هارد فورک قسطنطنیه یک به‌روزرسانی روی شبکه اتریوم است که با پروپوزال‌های جداگانه بهبود اتریوم (EIPها) اجرا خواهد شد. توسعه‌دهندگان قصد دارند با پیاده‌سازی قسطنطنیه، راه را برای رسیدن به اتریوم ۲.۰ که ارتقای نهایی سیستم است، باز کنند. اتریوم ۲.۰، شبکه اتریوم را از الگوریتم اجماع اثبات کار (POW) یا همان ماینینگ به اثبات سهام (POS) منتقل خواهد کرد. تاکنون دو بار پیاده‌سازی هارد فورک قسطنطنیه به تعویق افتاده است.

براساس این گزارش، شبکه اتریوم در وضعیت فعلی خود قادر به پشتیبانی از میلیون‌ها برنامه غیرمتمرکز (Dapp) نیست و معماری ماشین مجازی اتریوم (EVM) هم غیرانعطاف‌پذیر است. طبق این گزارش هر چقدر که انتقال کامل اتریوم به اثبات سهام بیشتر طول بکشد، شاهد آشکار شدن بیشتر چنین مشکلاتی خواهیم بود.

محققان مدعی شدند که نقشه راه بهبود شبکه اصلی مانند اتریوم ۱.x که برای اجرا در تاریخ ۱ ژوئن ۲۰۱۹ برنامه‌ریزی شده است، می‌تواند مشکلات مذکور را حل کند. پروپوزال اتریوم ۱.x به طور خاص به منظور برطرف کردن ریسک‌های شبکه اصلی مانند سوءاستفاده از قراردادهای هوشمند و رشد حجم بلاک چین اعمال خواهد شد.

در حالی که اتریوم ۱.x هنوز در فاز EIP اولیه قرار دارد، به عقیده محققان، این پروپوزال توسط تحلیلگران دست کم گرفته شده است. به گفته این محققان، اتریوم ۱.x برای تاثیرگذاری روی قیمت از هارد فورک‌های قسطنطنیه و سرنیتی مهم‌تر بوده و حتی نسبت به EIP‌های هارد فورک قسطنطنیه، از پیچیدگی فنی بیشتری برای تکمیل و شبیه‌سازی برخوردار است.

در تاریخ ۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن)، اتریوم اولین نسخه پیش‌انتشار فاز صفر را در راستای مسیر تکاملی به نسخه دوم اتریوم عرضه کرد. به گفته بنیاد اتریوم، این تغییرات اولین نسخه منتشر شده از سری انتشار نسخه‌های هفتگی فوریه ۲۰۱۹ بوده است. فاز صفر در نسخه ۰.۱ تقریباً تکمیل شده است اما هنوز آماده انتشار کامل نیست. همچنین در روز ۳۰ ژانویه شبکه آزمایشی جدیدی تحت عنوان گورلی (Gorli) راه‌اندازی شد که نقش کلیدی را در آزمایش کلاینت شاردینگ سرنیتی به نام پریزم (Prysm) ایفا خواهد کرد.

همانطور که قبلا گزارش شد، در اواسط ژانویه توسعه دهندگان اصلی اتریوم یک آسیب‌پذیری امنیتی در هارد فورک قسطنطنیه کشف کردند که امکان حملات بازدخولی (reentrancy) را فراهم می‌کرد. این آسیب‌پذیری به هکرها امکان سرقت ارز دیجیتال از یک قرارداد هوشمند را می‌داد.

تمرکز شدید بازار ارزهای دیجیتال به هارد فورک‌های پیش‌روی اتریوم !

نمودار ماهانه قیمت اتریوم

بعد از خبر تعویق هارد فورک، اتریوم یک روند نزولی تدریجی را تجربه کرد. در روز ۷ ژانویه هر واحد اتر با قیمت حدود ۱۵۷ دلار معامله می‌شد. امروز (۱۹ بهمن) قیمت اتریوم در مرز ۱۰۵ دلار قرار دارد که نشان دهنده کاهش بیش از ۳۰ درصدی در این مدت است.

 

منبع: Cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
BTC461
BTC461
۵ سال قبل

الان اتریوم رشد خوبی داشته تو یک روز از 103 به 109 دلار صعود داشته الان هم در حدود 108 دلار معامله میشه تو سبد تون اتریوم و توکن های مبتنی بر بلاکچین اتریوم داشته باشید مثل NPXS...STORM....NCASH....KEY...TNB...MFT...DENT تا روز انتشار هارد فورک شون سود خوبی میگیرید:)

lost
lost
۵ سال قبل
پاسخ  BTC461

اتریوم دو برابر میشه قیمتش ولی فکر کنم توکن هایی که گفتی رشدی ندارند

BTC461
BTC461
۵ سال قبل
پاسخ  lost

همه شون ک نه یکی دوتا شون حتما رشد میکنن!
بازار اگ دوباره ریزش بزرگی نداشته باشه به نوبت همه شون دو الی سه برابر خواهند شد من فک نکنم حمایت 3000 بشکنه اگ هم وارد روند صعودی نشه تا چند ماه بازار درجا میزنه!