شرکت Marathon حدود ۱۵۰ میلیون دلار بیت کوین خرید

شرکت Marathon حدود ۱۵۰ میلیون دلار بیت کوین خرید

شرکت سهامی عام ماراتون پتنت گروپ (Marathon Patent Group)، دیروز اعلام کرد که حدود ۴,۸۱۳ واحد بیت کوین، به ارزش تقریبی ۱۵۰ میلیون دلار خریداری کرده است.

به گزارش «The Block»، بودجه این این سرمایه‌گذاری از صندوق ذخیره این شرکت تأمین شده است. مریک اوکاموتو (Merrick Okamoto)، مدیرعامل ماراتون هم این مسئله را تأیید کرده است. این اولین بار است که یک شرکت فعال در حوزه استخراج بیت کوین، بیت کوین می‌خرد. اوکاموتو در این باره گفت:

با تبدیل نقدینگی خود به سرمایه‌گذاری در بیت کوین، سرمایه‌گذاری در همان بازاری را که در آن فعال هستیم به واقعیت تبدیل کردیم. معتقدیم که نگه‌داری بخشی از ذخایر خزانه به‌صورت بیت کوین، استراتژی بلندمدت بهتری نسبت به نگه‌داری دلار آمریکاست. این کار ما مشابه شرکت‌های آینده‌نگری مثل مایکرواستراتژی (MicroStrategy)‌ است.

سهام ماراتون طی سال گذشته ۸۹۲ درصد رشد داشته است. در همین مدت، ارزش سهام مایکرواستراتژی ۱۶۶ درصد بیشتر شده است. این در حالی است که قیمت بیت کوین جهشی ۳۰۰ درصدی داشته است.

ماراتون اوایل ماه جاری میلادی، ۲۵۰ میلیون دلار نقدینگی جذب کرده است. اوکاموتو در پاسخ به اینکه آیا از این سرمایه برای خرید بیت کوین استفاده شده است یا نه، گفت:

پیش از این برنامه جذب سرمایه، ۴۲۵ میلیون دلار نقدینگی در اختیار داشتیم و از آن برای خرید بیت کوین استفاده کردیم.

ماراتون این بیت کوین‌ها را از طریق شرکت NYDIG‌ خریده است. این شرکت از سال ۲۰۱۷ وارد حوزه استخراج بیت کوین شده است. به‌گفته اوکاموتو، در حال حاضر ۲,۵۶۰ دستگاه در تأسیسات این شرکت فعالیت و حدود ۱.۵ تا ۲ بیت کوین در روز استخراج می‌کنند.

این شرکت به‌تازگی ده‌ها هزار دستگاه پیشرفته اس ۱۹ (S19) خریداری کرده است تا کسب‌وکار خود را گسترش دهد. ارزش این دستگاه‌ها حدود ۲۷۰ میلیون دلار برآورد شده است. اوکاموتو در این باره گفت:

این دستگاه‌ها از هفته جاری ارسال می‌شوند. با راه‌اندازی کامل، مجموع هش ریت شرکت از ۱۰.۳۴ اگزا هش بر ثانیه فراتر می‌رود. با این اوصاف، فکر می‌کنیم که ماراتون به بزرگترین ماینر بیت کوین در جهان تبدیل می‌شود.

هش ریت فعلی ماراتون، چیزی در حدود ۲۵۶ پتا هش بر ثانیه است. اوکوماتو معتقد است که در صورت رسیدن دستگاه‌های جدید، درآمد این شرکت به روزی ۵۵ تا ۶۰ واحد بیت کوین برسد.

اوکاموتو با اشاره به شراکت این شرکت و شرکت بیوولف انرژی (Beowulf Energy)، گفت که موضع‌گیری ماراتون برای موفقیت بلندمدت منحصربه‌فرد است. قرارداد ماراتون و بیوولف انرژی برای دسترسی به برق ارزان‌قیمت است.

بیشتر ماینرهای بیت کوین یک قالب دارند. هزینه این تشکیلات در محدوده ۰.۰۵ تا ۰.۰۶ کیلووات ساعت قرار دارد.

با توافق بیوولف و ماراتون، این هزینه‌ها به ۰.۰۲۸ دلار کاهش یافته است. به‌عبارت دیگر، هزینه تولید هر بیت کوین از ۷,۷۰۰ دلار به ۴,۴۰۰ دلار کاهش یافته است. اوکاموتو در مورد سرمایه‌گذاری‌های آتی ماراتون در بازار بیت کوین صحبتی نکرد.

قیمت بیت کوین در حال حاضر در محدوده ۳۲,۰۰۰ دلار قرار دارد.  

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
Pedram
Pedram
3 سال قبل

سلام،یه سوال؟هر روز اخبار جدید خبر از خریدهای آنچنانی بیت کوین رو میده،پس چرا اینقدر وضع بیت کوین خرابه؟

علی
علی
3 سال قبل
پاسخ  Pedram

چون مشخص نیست اینا دقیقا کی بیت کوین هایی که الان اخبار خریدش رو پخش میکنن خریدن
ممکنه یه هفته قبل یا چند هفته قبل خریداری کرده باشن و الان خبر خریدش رو پخش میکنن تا ببینن میتونن دوباره قیمت رو بالا بکشن
این میتونه یکی از سیاستهای خریدهای ارز دیجیتال توسط شرکت ها و نهادهای سرمایه گذاری باشه

حسن
حسن
3 سال قبل
پاسخ  Pedram

بد؟

Smsafdari
Smsafdari
3 سال قبل

سلام
تو این بازار تنها خرید نیست وحتما فروشی هم هست لطفا از فروشندگان بزرگ هم خبری بزارید

محمد
محمد
3 سال قبل

[spoiler title="تست آیتم کشویی"] [/spoiler]
خیلی هم عالی