بیش از یک و نیم میلیون دلار اتریوم در یک سرقت مسلحانه ربوده شد

بیش از یک و نیم میلیون دلار اتریوم در یک سرقت مسلحانه ربوده شد

دادستان نیویورک اعلام کرد که طی سرقتی مسلحانه که با گروگان گیری نیز همراه بود، فرد مظنون مبلغی معادل ۱٫۸ میلیون دلار از ارز دیجیتالی اتریوم را به سرقت برده است. در ادامه با ارز دیجیتال همراه باشید.

به گفته دادستان نیویورک، «لوئیس میز» متهم به سرقت، آدم ربایی و استفاده از سلاح گرم از تاریخ ۴ نوامبر تحت تعقیب قرار گرفته است. بنا بر اطلاعات بازپرس پرونده، «میز» از قبل از همراه داشتن اتریوم ها توسط قربانی اطلاع داشته و با مخفی شدن در ماشینی که قرار بود قربانی پس از اتمام جلسه در آن سوار شود، سرقت را انجام داده است. او پس از نشانه گرفتن اسلحه به سمت قربانی، از وی می‌خواهد تا تلفن همراه، کلیدها و کیف پولش را تسلیم نماید. پس از گرفتن این وسایل، سارق به سمت منزل قربانی رفته و اتریوم های وی را سرقت می‌کند. 

تصاویر دوربین‌های امنیتی منزل قربانی نشان می‌دهند که میز از دسته کلیدی که از او گرفته بود، وارد ساختمان می‌شود و با جعبه‌ای که احتمالا کیف پول دیجیتالی‌اش داخل آن بوده است، از ساختمان می‌گریزد. شواهد دیگر نشان می‌دهند که کمی بعد از سرقت، سارق چیزی در حدود ۱٫۸ میلیون دلار اتریوم را به حساب شخصی‌اش منتقل می‌کند.

در صدر اتهامات میز سرقت اموال، سرقت کامپیوتری و تخلفات رایانه‌ای دیده می‌شود.

«سایرس ونس» بازپرس بخش قضایی معتقد است که در آینده‌ای نزدیک شاهد فراگیرتر شدن این قبیل سرقت‌ها خواهیم بود. او در این باره می‌افزاید:

باید انتظار این چنین جرائمی را داشته باشید چرا که این روزها ارزش ارزهای دیجیتالی به شدت در حال افزایش‌ است. 

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه