عوامل کلان اقتصادی بیت کوین را برای یک رشد طوفانی آماده می‌کنند

عوامل کلان اقتصادی بیت کوین را برای یک رشد طوفانی آماده می‌کنند

نتیجه تحقیقات نشان می‌دهد سیاست‌های اتخاذشده در حوزه اقتصاد کلان در حال ایجاد «طوفانی تمام عیار» است تا جرقه افزایش قیمت بیت کوین را بزند.

به گزارش «کوین تلگراف» و به نقل از «فوربز» در روز اول آگوست (۱۰ مرداد)، محققین «دلفی دیجیتال» بر این عقیده‌اند که تغییر رویه سازش‌گونه در سیاست‌ بانک‌های ‌مرکزی، می‌تواند در نهایت منجر به افزایش قیمت بیت کوین شود. در این گزارش آمده است:

اولین و مهم‌ترین مسئله، رویکرد بانک‌های مرکزی در سطح جهان به سمت سیاست‌های سازش‌گونه است. بانک مرکزی ژاپن، بانک مرکزی چین، بانک اروپا و فدرال رزرو آمریکا، همه‌ و‌ همه به دنبال کاهش نرخ بهره‌اند تا به این وسیله بتوانند مشارکت‌ها در بازار را بالا برده و در پایان مانع از توقف رشد اقتصادی کنونی شوند.

توافق بانک‌های مرکزی در سطح جهان برای ارائه تسهیلات کمی را می‌توان ناشی از عواملی همچون تنش تجاری میان ایالات متحده و چین، تولید ناخالص ناامیدکننده آلمان و به بن‌بست رسیدن «برگزیت» دانست.

داستان طلای دیجیتال

طلا و بیت کوین

بر اساس اطلاعات این گزارش، جدا از مسئله کم‌شدن محدودیت‌های مالی، افزایش خطرات کاهش ارزش ارزهای رایج (فیات)، به صعود قیمت بیت کوین و طلا در بلند مدت سرعت خواهد بخشید.

در گزارش دلفی، ضمن اشاره به محدودیت سکه پادشاه ارزهای دیجیتال، بارها و بارها از بیت کوین به‌عنوان «طلای دیجیتال» و ابزاری برای ذخیره ارزش در اقتصاد پر فراز و نشیب امروز یاد شده است. از طرف دیگر با وجود سیاست‌های مالی افراطی و تنش‌های جغرافیایی-سیاسی در سرتاسر دنیا، عبارت طلای دیجیتال بیش‌ازپیش برای بیت کوین کاربرد دارد:

ارزش نسبی بازار بیت کوین نسبت به طلا، موجب وسوسه سرمایه‌گذارانی می‌شود که به دنبال دارایی هستند که از رشد بالقوه پا را فراتر می‌گذارند.

دلفی دیجیتال در بخش دیگری از گزارش خود پیش‌بینی می‌کند که بیت کوین در آینده از بازار هفت تریلیون دلاری طلا (ارزش بازار طلا در پاییز ۲۰۱۸) پیشی خواهد گرفت.

روز گذشته نیز یکی از اعضای ارشد سابق Goldman Sachs در مصاحبه‌ای پیش‌بینی کرد، حجم بازار بیت کوین می‌تواند به رقم ۸ تریلیون دلار برسد.

نظرات «آنتونی پامپلیانو» با نتایج تحقیقات دلفی دیجیتال همسوست، تا جایی که به عقیده وی بیت کوین و فاکتورهای اقتصاد کلان با یکدیگر همبستگی دارند. پامپلیانو در اظهارنظر اخیرش، رویکردهای سازش‌گونه توسط بانک مرکزی اروپا را جرقه‌ای برای افزایش قیمت بیت کوین دانست.

چندی پیش نیز رئیس اعتبارات بانک «دویچه» آلمان نیز سیاست‌های جدید بانکی را برای ارزهای «جایگزین»، نظیر بیت کوین، مثبت ارزیابی کرد و آنها را برای بانک‌های فعال در حوزه سرمایه‌گذاری مضر دانست.

 

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
نیما
نیما
4 سال قبل

خیلی نمیشه به جو دادن امثال اینها دل بست.
همینطور که قبلا یه بند از زمستان ارزهای دیجیتال دم میزدن.
حالا که جیب خودشون پر شده از بیت و غیره ، حالا جو میندازن که منفجر میشه و بیت کوین میشه 100 هزاردلار.
این حرف رو نوامبر 2018 هم میزدن.
مطمینا یه سری افراد تو خرید بیت کوین سود و بسیاری از افراد ضرر.
فوق العاده ریسکش بالا هست.
دوستان عزیزم ، خودتون هم میدونید با آگاهی کامل ، و ملاحظه روی بد سکه وارد بشید.
اینکه ممکنه 10 یا حتی 100 برابر در آینده سود یا برعکس ضرر.
موفق باشید.

hadi souri
hadi souri
4 سال قبل
پاسخ  نیما

پس شما هیچی در مورد بیت کوین نمیدونین . لطفا اول چارت بیت کوین رو بررسی کنید بعد نظر بدید . ممنون