امکان کاهش تعرفه برق استخراج ارزهای دیجیتال در زمستان!

امکان کاهش تعرفه برق استخراج ارزهای دیجیتال در زمستان!

عضو هیات مدیره سندیکای برق ایران گفت: در فصل سرما (دوران کم باری) برق مازاد داریم، باتوجه به اینکه نمی توانیم آن را ذخیره کنیم می توانیم آن را در اختیار ماینینگ ارزهای دیجیتال قرار دهیم.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از مهر، پیام باقری، عضو هیات مدیره سندیکای برق ایران در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اوضاع ارزهای دیجیتال در ایران گفت:

با بخشنامه هیات وزیران که مرداد ماه امسال منتشر شد به نوعی ساماندهی نسبی در حوزه ارزهای دیجیتال شکل گرفت. طبق این بخشنامه، ماینینگ به عناون یک صنعت شناخته شد و بخش های مختلف از جمله گمرکات کشور را ملزم به همکاری با صنعتگران این حوزه کرد.

وی ادامه داد:

حوزه ارزهای دیجیتال تاکنون ساماندهی نشده بود و نوعی ناهماهنگی در آن وجود داشت. این در حالی است که اکنون افق جدیدی برای فعالان در این حوزه یا سرمایه گذارانی که مایل هستند ایجاد شد.

باقری با بیان اینکه شرایط این حوزه به نحوی است که روز به روز با محدودیت های بیشتری رو به رو می شود، اظهار داشت:

در نتیجه چنین شرایطی روزانه به میزان تقاضا اضافه شده در حالی که در بخش عرضه با محدودیت رو به رو است. بنابراین قیمت این کالا در آینده بالا می رود.

به گفته رییس کمیته صادرات سندیکای برق ایران وابسته نبودن ارزهای دیجیتال به نظام بانکی هیچ کشوری، استقلال در استفاده از آن و همچنین ردیابی دشوار آن باعث می شود روز به روز استقبال بیشتری برای حضور و فعالیت در این صنعت ایجاد شود. با استفاده از این مزایا می توان در دوران تحریم از آن استفاده کرد.

وی توجیه اقتصادی هر صنعتی را یکی از مهم ترین ارکان آن دانست و افزود:

باید دید بازگشت سرمایه و سود صنعتی که خواهان ورود به آن هستیم تضمینی است یا خیر و از سویی دیگر آیا سود آن به نحوی است که ریسک آن را توجیه کند؟! مصرف برق و هزینه آن تاثیر مستقیم بر شکل گیری این صنعت در کشور دارد. پیش از ساماندهی این صنعت در کشور از برق صنعتی یا خانگی برای تولید ارزهای دیجیتال استفاده می کردند که تولید آن به شدت به صرفه بود که البته نوعی بی عدالتی در استفاده از منابع انرژی کشور بود چرا که برق در ایران با یارانه عرضه می شود و سود بسیاری برای ماینینگ کننده‌ها داشت.

باقری با اشاره به نرخ ۷ سنتی تعرفه برق ماینینگ ارزهای دیجیتال، اظهار داشت:

این رقم ، رقم گرانی برای تولید ارزهای دیجیتال است. از سویی دیگر در فصل سرما ( دوران کم باری) برق مازاد داریم. باتوجه به اینکه نمی توانیم آن را ذخیره کنیم یا باید آن را صادر کنیم که زیرساخت های آن به صورت گسترده وجود ندارد یا باید در اختیار صنایع برق بر همانند ماینینگ ارزهای دیجیتال قرار دهیم.

عضو هیات مدیره سندیکای برق ایران با بیان اینکه اختلاف بار برق در فصل گرم و سرد کشور حدود ۲۰ هزارمگاوات است، گفت:

حدود ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ مگاوات آن را صادر می کنیم و با حجم زیادی از برق تولیدی رو به رو هستیم. البته قیمت تعرفه برق در دوران کم باری را نمی توانیم معادل فصول گرم در نظر بگیریم چرا که سرمایه گذار از فعالیت در این حوزه استقبال نمی کند. بنابراین کاهش قیمت تعرفه برق ماینینگ می توان روشی برای جذب سرمایه گذار است.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

6 دیدگاه
بنده خدا
بنده خدا
4 سال قبل

بیشترین ماینرهایی که تو ایران دارن کار میکنن دستگاه های M3 و S9 هست که الان با تعرفه خانگی هم که حساب کنی سوده نیست چه برسه به 7 سنت
با توجه به هالوینگ بیت کوین در ماه های آینده که همه فکر میکنن قیمت سر به فلک خواهد کشید (نصف شدن پاداش روزانه لاین کوین بررسی کنید) که مطمئنا اینطوری نخواهد بود و دیگه هیچ دستگاه سوده نخواهد بود مگر با برق ارزان که تو خواب هم نمیشه دید
مسئولین فرصت های باد آورده رو باید به فرصت تبدیل کنند که نکردن هیچ بیشتر هم فرصت سوزی کردن و این وسط کلی مردم ضرر کردن

محمد رضا
محمد رضا
4 سال قبل

حتی با بهترین دستگاه های روز دنیا با احتساب اجاره مکان و برق و حقوق پرسنل و مشکلات امروز ماینرهادر ایران و خرابی قطعات و سود سرمایه اولیه ، سود بسیار اندکی داره. اینقدر در این کار کارشکنی می کنن تا مردم بیخیال بشن . به این راحتی ها نمی خوان جواز بدهند

ممد
ممد
4 سال قبل

واقعا جای تاسف داره. عرضه تعیین یک تعرفه و مجوز رو ندارید
الان کاملا فهمیدم که چرا وضعیت مملکت به این روز افتاده با این مسئولین!!!

مقدم
مقدم
4 سال قبل

2 ساله دارن چرتو پرت تحویل مردم میدن ب جای این همه حرف یه تعرفه نمیتونن بدن تعرفه ای ک هنوز معلوم نیس جقده رو زیاده کم میکنن نرخ تسریع سامانه نیما یه سال طول میکشه بخونیش معلوم هم نیس چقد هست این نرخ

حسن
حسن
4 سال قبل

دیگه چیزی از صنعت ماینینگ نمونده. چیزی که الان وجود داره یک عده خورده پا است که با ریسک زیاد و برق دزدی در حال کار هستند.
مفهموم صنعت ماینینگ در ایران در بزنگاه مهم بهره وری نابود شد

رضا
رضا
4 سال قبل

اصلا تعرفه برق به ریال چقدر بوده که کم شده؟چه کسی تا حالا با این تعرفه کار میکرده؟
ماینینگ قانونی با ماینرای غیرقانونی! چرا تکلیف مردم رو مشخص نمیکنن؟