میزان جستجوی عبارت «قیمت بیت کوین» در حال سقوط به پایین‌ترین سطح سه سال اخیر !

میزان جستجوی عبارت «قیمت بیت کوین» در حال سقوط به پایین‌ترین سطح سه سال اخیر !

جستجوی کلمه «قیمت بیت کوین» (bitcoin price) در گوگل به شدت کاهش یافته است.

نتایج به‌دست آمده از سوابق گوگل ترندز نشان می‌دهد که محبوبیت عبارت انگلیسی قیمت بیت کوین در حال حرکت تاریخی به سطوحی است که از سال ۲۰۱۵ دیده نشده بود.

تاثیرات رکود بازار در جستجوی گوگل

گوگل ترندز یکی از امکانات عمومی تحت وب شرکت گوگل بوده که میزان محبوبیت کلمات و عبارات کلیدی در را در سرتاسر جهان بر اساس حجم جستجو در گوگل به نمایش می‌گذارد. گوگل ترندز این قابلیت را به کاربران می‌دهد تا سطح علاقه به خرید و فروش بیت کوین را بسنجند.

بر اساس آنچه داده‌های موجود نشان می‌دهد؛ از سال ۲۰۱۳ تا اوایل سال ۲۰۱۷، با وجود چند شکاف کوچک در زمان‌های خاص، فرکانس جستجو برای این واژه اغلب به شکل یکنواخت بوده است. این تغییرات ذکر شده از ماه مه ۲۰۱۷ همزمان با شروع روند صعودی بیت کوین، تغییر کرد. همراه با قیمت بیت کوین که در پایان سال ۲۰,۰۰۰ میزان جستجوی کلمه «قیمت بیت کوین» هم بالا و بالاتر می‌رفت.

میزان جستجوی عبارت «قیمت بیت کوین» در حال سقوط به پایین‌ترین سطح سه سال اخیر !

دوران اوج جستجو برای اصطلاح “قیمت بیت کوین” بین دسامبر ۲۰۱۷ تا ژانویه ۲۰۱۸ بود که بیت کوین به رکورد قیمتی خود دست یافته بود و دیوانه‌وار توجه سرمایه‌گذاران را به این روند جلب کرده بود. در فاصله بین ۲۴ و ۳۰ دسامبر ۲۰۱۷، جستجوی قیمت بیت کوین در گوگل رکورد بیشترین تعداد جستجو را در طی این مدت ثبت کرد.

تنها دو ماه بعد از این اتفاق و در فوریه سال ۲۰۱۸، همزمان با رسیدن بیت کوین به نصف بالاترین قیمتش، میزان جستجوی عبارت قیمت بیت کوین هم به نصف رسید. روند کاهشی جستجوی این کلمه همچنان ادامه یافت تا اینکه در تاریخ ۱۰ تا ۱۶ ژوئن، همزمان با افزایش جزئی قیمت بیت کوین، شاخص جستجو‌ هم مختصراً در یک دوره کوتاه مدت شاهد اندکی رشد بود.

در حال حاضر، عدد جستجوی جهانی عبارت «قیمت بیت کوین» روی رقم ۷ از ۱۰۰ قرار دارد که پایین‌ترین حد نسبت به ژوئیه ۲۰۱۷ است و پایین‌تر می‌رود. دور از انتظار نیست که فرکانس جستجو به میزانی که در سال ۲۰۱۵ بوده است یعنی رقم ۲ از ۱۰۰ برسد.

با این شواهد به نظر نمی‌رسد چنین بازاری اوضاع بهتری پیش روی داشته باشد. چرا که قیمت بیت کوین همچنان در حدود ۶۵۰۰ دلار باقی مانده است و بازار نیز هیچ نشانه‌ای از حرکت مداوم رو به بالا را نشان نمی‌دهد.

موارد عجیب و غریبی از «Hodl» و «Rekt»

نکته جالب توجه دیگری که از یافته‌های گوگل ترندز شاهد هستیم، این است که فرکانس جستجو عبارت «Hodl» به طور قابل توجهی کاهش یافته است. هودل (برعکس شده Hold) یک طنز اینترنتی در بین سرمایه‌گذاران به معنای نگهداری ارزهای دیجیتال و عدم فروش است. حائز اهمیت است که میزان فرکانس جستجوی این عبارت در اواخر دسامبر ۲۰۱۷ به اوج خود رسیده بود.

میزان جستجوی عبارت «قیمت بیت کوین» در حال سقوط به پایین‌ترین سطح سه سال اخیر !از ماه ژوئن عبارت رکت (Rekt) گوی سبقت را از هودل ربود. رکت یکی دیگر از طنزهای اینترنتی در بین سرمایه‌گذاران و به معنای نابودی و ورشکستگی است.

منبع:ccn
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
l3oy-lover
l3oy-lover
5 سال قبل

سلام لطفا یک مقاله در مورد هارد فورک بیت کوین به نام ANON بگذارید تقریبا دو هفته دیگه هستش و یکی از developer هاش یک فرد ایرانی هست به نام دکتر Sam Abbassi سام عباسی مرسی از سایت خوبتون

Badboy
Badboy
5 سال قبل

سلام دوستان كم كم به نابود شدن ارزهاي ديجيتال نزديك خواهيم شد لطفا كمربند هاي خود را ببنديد ?
باتشكر خلبان BTC از ارزهاي ديجيتال ?