atlasarzdigital

شاخص بلندمدت بیت کوین برای اولین بار در یک سال اخیر به حالت صعودی درآمد

شاخص بلندمدت بیت کوین برای اولین بار در یک سال اخیر به حالت صعودی درآمد

روز گذشته بیت کوین برای چندمین بار طی دو هفته اخیر، خود را به بالای قیمت 8,000 دلار  رساند. این اتفاق در ادامه تغییر وضعیت یکی از شاخص‌های بلندمدت بیت کوین به حالت صعودی رخ داد. اومکار گادبول، تحلیلگر کوین‌دسک، در گزارشی به بررسی وضعیت بیت کوین از جنبه تحلیل تکنیکال پرداخته است تا شرایط پادشاه ارزهای دیجیتال را پس از تغییری یک ساله ارزیابی کند.

بیت کوین که در زمان نگارش این خبر حدود 7930 دلار معامله می‌شود، روز گذشته موفق شد خود را بالای سطح 8100 دلار برساند.

خیزش دو روز اخیر بیت کوین که از قیمت 7500 دلار آغاز شد، از آن جهت که شاخص‌های کوتاه‌مدت به حالت نزولی تغییر حالت داده بودند، قابل توجه بود.

برای نمونه یکی از این شاخص‌های نزولی کوتاه‌مدت، سقوط بیت کوین از محدوده فشرده قیمتی در روز چهارشنبه بود که انتظار می‌رفت تا 7200 دلار این ریزش ادامه یابد.

اما صعود دوباره به قیمت 8000 دلار، بار دیگر قدرت خریداران را به رخ فروشندگان کشید تا مجموعه‌ای از اندیکاتورهای بلندمدت تکنیکال، ادامه یافتن بازار صعودی را علامت دهند.

در این میان شاخص میانگین متحرک ساده 200 روزه یا همان MA-200 آخرین اندیکاتوری بود که به حالت صعودی تغییر وضعیت داد. گفتنی است که از این شاخص در نمودارهای قیمتی دارایی‌های مختلف، به عنوان علامتیروند بازار در بلندمدت استفاده می‌شود.

میانگین متحرک 200 روزه که در نیمه ابتدایی ماه می به یک خط تقریباً صاف تبدیل شده بود، در نیمه انتهایی آن شروع به افزایش یافتن کرد.

میانگین متحرک 200 روزه صعودی

شاخص بلندمدت بیت کوین برای اولین بار در یک سال اخیر به حالت صعودی درآمد

میانگین متحرک 200 روزه به حالت صعودی درآمده است – نمودار قیمتی بیت کوین در تایم‌فریم روزانه

همانطور که در نمودار قیمتی روزانه بیت کوین مشاهده می‌شود، در حال حاضر اندیکاتور MA-200 روزانه در قیمت 4,500 دلار قرار گرفته است.

لازم به اشاره است که شاخص میانگین متحرک از قیمت دارایی در روزهای گذشته استفاده می‌کند و نسبت به تحرکات قیمتی، یک تاخیر نسبی دارد. از این جهت تغییر وضعیت نزولی به صعودی این شاخص را می‌توان با روند صعودی اخیر قیمت بیت کوین که از ماه آوریل آغاز شد، مرتبط دانست.

هرچند اصلاحات قیمتی شدیدی هنوز رخ نداده، اما در صورتی که قیمت به زیر این اندیکاتور سقوط کند، از اعتبار دیدگاه صعودی بلندمدت کاسته خواهد شد.

براساس شکست مقاومتی که در تایم‌فریم‌های کوتاه مدت دیده شده، احتمال رشد BTC تا سطح 8,300 دلار در چند روز بعدی زیاد است.

نمودار یک ساعته و 4 ساعته بیت کوین

شاخص بلندمدت بیت کوین برای اولین بار در یک سال اخیر به حالت صعودی درآمد

شکسته شدن خط روند نزولی RSI – تایم‌فریم‌های یک ساعته و 4 ساعته

همانطور که در شکل سمت چپ نیز دیده می‌شود، بیت کوین در تایم‌فریم یک ساعته شاهد شکسته شدن رو به بالای الگوی پرچم بود. الگوی پرچم اغلب در میان روندهای صعودی دیده می‌شود و بر شتاب روند افزایشی قیمت می‌افزاید. بر اساس این الگو، پادشاه ارزهای دیجیتال هدف 8,400 دلار را دنبال می‌کند.

خط روند نزولی RSI در تایم‌فریم 1 ساعته نمودار قیمتی بیت کوین هم شکسته شده است که می‌تواند اتفاقی مثبت برای ادامه یافتن روند صعودی باشد.

در عین حال شاخص مکدی نمودار 4 ساعته بیت کوین که در سمت چپ تصویر بالا نمایش داده شده، در وضعیت مثبتی قرار دارد و خط روند نزولی RSI در این تایم‌فریم نیز شکسته شده است.

به گفته این تحلیلگر و با در نظر گرفتن شرایط مثبت شاخص‌های بیت کوین، می‌توان انتظار داشت که پادشاه ارزهای دیجیتال رکورد قیمتی سال 2019 که در قیمت 8390 قرار دارد را حداکثر در دو روز آتی با هدف قیمتی 8500 دلار به چالش بکشد.

هرچند خریداران باید جانب احتیاط را رعایت کنند، چرا که حجم معاملات روزانه بیت کوین در هفته گذشته یک سیر نزولی را تجربه کرده است.

نمودار روزانه

شاخص بلندمدت بیت کوین برای اولین بار در یک سال اخیر به حالت صعودی درآمد

روند نزولی حجم معاملات روزانه بیت کوین

خیزش بیت کوین از قیمت 6178 دلار در صرافی بیت‌استمپ در جمعه هفته گذشته، با کاهش حجم معاملات روزانه همراه بوده است.

این واگرایی منفی می‌تواند پایداری روند صعودی را به همراه احتمال صعود بیت کوین به سطح 8300 دلار را با سوال بزرگی مواجه کند.

دیدگاه نزولی و کاهش قیمت بیت کوین به حدود 6000 دلار تنها در صورتی امکان‌پذیر خواهد بود که یک شمع روزانه در زیر قیمت 7206 دلار بسته شود. در این صورت الگوی سقف دوگانه معتبر شناخته خواهد شد.

 

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه شاخص بلندمدت بیت کوین برای اولین بار در یک سال اخیر به حالت صعودی درآمد ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x