شاخص بلندمدت بیت کوین برای اولین بار در یک سال اخیر به حالت صعودی درآمد

شاخص بلندمدت بیت کوین برای اولین بار در یک سال اخیر به حالت صعودی درآمد

روز گذشته بیت کوین برای چندمین بار طی دو هفته اخیر، خود را به بالای قیمت ۸,۰۰۰ دلار  رساند. این اتفاق در ادامه تغییر وضعیت یکی از شاخص‌های بلندمدت بیت کوین به حالت صعودی رخ داد. اومکار گادبول، تحلیلگر کوین‌دسک، در گزارشی به بررسی وضعیت بیت کوین از جنبه تحلیل تکنیکال پرداخته است تا شرایط پادشاه ارزهای دیجیتال را پس از تغییری یک ساله ارزیابی کند.

بیت کوین که در زمان نگارش این خبر حدود ۷۹۳۰ دلار معامله می‌شود، روز گذشته موفق شد خود را بالای سطح ۸۱۰۰ دلار برساند.

خیزش دو روز اخیر بیت کوین که از قیمت ۷۵۰۰ دلار آغاز شد، از آن جهت که شاخص‌های کوتاه‌مدت به حالت نزولی تغییر حالت داده بودند، قابل توجه بود.

برای نمونه یکی از این شاخص‌های نزولی کوتاه‌مدت، سقوط بیت کوین از محدوده فشرده قیمتی در روز چهارشنبه بود که انتظار می‌رفت تا ۷۲۰۰ دلار این ریزش ادامه یابد.

اما صعود دوباره به قیمت ۸۰۰۰ دلار، بار دیگر قدرت خریداران را به رخ فروشندگان کشید تا مجموعه‌ای از اندیکاتورهای بلندمدت تکنیکال، ادامه یافتن بازار صعودی را علامت دهند.

در این میان شاخص میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه یا همان MA-200 آخرین اندیکاتوری بود که به حالت صعودی تغییر وضعیت داد. گفتنی است که از این شاخص در نمودارهای قیمتی دارایی‌های مختلف، به عنوان علامتیروند بازار در بلندمدت استفاده می‌شود.

میانگین متحرک ۲۰۰ روزه که در نیمه ابتدایی ماه می به یک خط تقریباً صاف تبدیل شده بود، در نیمه انتهایی آن شروع به افزایش یافتن کرد.

میانگین متحرک ۲۰۰ روزه صعودی

شاخص بلندمدت بیت کوین برای اولین بار در یک سال اخیر به حالت صعودی درآمد

میانگین متحرک ۲۰۰ روزه به حالت صعودی درآمده است – نمودار قیمتی بیت کوین در تایم‌فریم روزانه

همانطور که در نمودار قیمتی روزانه بیت کوین مشاهده می‌شود، در حال حاضر اندیکاتور MA-200 روزانه در قیمت ۴,۵۰۰ دلار قرار گرفته است.

لازم به اشاره است که شاخص میانگین متحرک از قیمت دارایی در روزهای گذشته استفاده می‌کند و نسبت به تحرکات قیمتی، یک تاخیر نسبی دارد. از این جهت تغییر وضعیت نزولی به صعودی این شاخص را می‌توان با روند صعودی اخیر قیمت بیت کوین که از ماه آوریل آغاز شد، مرتبط دانست.

هرچند اصلاحات قیمتی شدیدی هنوز رخ نداده، اما در صورتی که قیمت به زیر این اندیکاتور سقوط کند، از اعتبار دیدگاه صعودی بلندمدت کاسته خواهد شد.

براساس شکست مقاومتی که در تایم‌فریم‌های کوتاه مدت دیده شده، احتمال رشد BTC تا سطح ۸,۳۰۰ دلار در چند روز بعدی زیاد است.

نمودار یک ساعته و ۴ ساعته بیت کوین

شاخص بلندمدت بیت کوین برای اولین بار در یک سال اخیر به حالت صعودی درآمد

شکسته شدن خط روند نزولی RSI – تایم‌فریم‌های یک ساعته و ۴ ساعته

همانطور که در شکل سمت چپ نیز دیده می‌شود، بیت کوین در تایم‌فریم یک ساعته شاهد شکسته شدن رو به بالای الگوی پرچم بود. الگوی پرچم اغلب در میان روندهای صعودی دیده می‌شود و بر شتاب روند افزایشی قیمت می‌افزاید. بر اساس این الگو، پادشاه ارزهای دیجیتال هدف ۸,۴۰۰ دلار را دنبال می‌کند.

خط روند نزولی RSI در تایم‌فریم ۱ ساعته نمودار قیمتی بیت کوین هم شکسته شده است که می‌تواند اتفاقی مثبت برای ادامه یافتن روند صعودی باشد.

در عین حال شاخص مکدی نمودار ۴ ساعته بیت کوین که در سمت چپ تصویر بالا نمایش داده شده، در وضعیت مثبتی قرار دارد و خط روند نزولی RSI در این تایم‌فریم نیز شکسته شده است.

به گفته این تحلیلگر و با در نظر گرفتن شرایط مثبت شاخص‌های بیت کوین، می‌توان انتظار داشت که پادشاه ارزهای دیجیتال رکورد قیمتی سال ۲۰۱۹ که در قیمت ۸۳۹۰ قرار دارد را حداکثر در دو روز آتی با هدف قیمتی ۸۵۰۰ دلار به چالش بکشد.

هرچند خریداران باید جانب احتیاط را رعایت کنند، چرا که حجم معاملات روزانه بیت کوین در هفته گذشته یک سیر نزولی را تجربه کرده است.

نمودار روزانه

شاخص بلندمدت بیت کوین برای اولین بار در یک سال اخیر به حالت صعودی درآمد

روند نزولی حجم معاملات روزانه بیت کوین

خیزش بیت کوین از قیمت ۶۱۷۸ دلار در صرافی بیت‌استمپ در جمعه هفته گذشته، با کاهش حجم معاملات روزانه همراه بوده است.

این واگرایی منفی می‌تواند پایداری روند صعودی را به همراه احتمال صعود بیت کوین به سطح ۸۳۰۰ دلار را با سوال بزرگی مواجه کند.

دیدگاه نزولی و کاهش قیمت بیت کوین به حدود ۶۰۰۰ دلار تنها در صورتی امکان‌پذیر خواهد بود که یک شمع روزانه در زیر قیمت ۷۲۰۶ دلار بسته شود. در این صورت الگوی سقف دوگانه معتبر شناخته خواهد شد.

 

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه