بررسی سایت لوکال بیت کوینز (Localbitcoins); خرید بیت کوین بدون ترس از کلاهبرداری !

بررسی سایت لوکال بیت کوینز (Localbitcoins); خرید بیت کوین بدون ترس از کلاهبرداری !

سایت‌های زیادی هستند که خدمات خریدوفروش ارزهای دیجیتال را به کاربران ارائه می‌کنند. یکی از محبوب‌ترین آنها که مدت‌هاست در این زمینه فعالیت می‌کند، سایت لوکال بیت کوینز (LocalBitcoins) است. فروشندگان و خریداران ارزهای دیجیتال از سراسر جهان، می‌توانند در این سایت ثبت نام و بیت کوین‌هایشان را با یکدیگر معامله کنند.

در این مطلب، نکات امنیتی برای معامله در سایت لوکال بیت کوینز را به شما آموزش خواهیم داد.

روش‌های پرداختی مورد قبول لوکال بیت کوینز

در سایت لوکال بیت کوینز از روش‌های مختلفی برای پرداخت می‌توانید استفاده کنید:

 • پی پال
 • وایر ترانسفر (Wire transfer)
 • وسترن یونیون (Westren Union)
 • وب مانی (Webmoney)- رایج در ایران
 • پرداخت با ایمیل
 • پرداخت با پول نقد (کارت به کارت یا پرداخت از درگاه شخصی فروشنده) – رایج در ایران

از آنجایی‌که در این سایت دارید با افراد معامله می‌کنید، نمی‌توانید از کارت اعتباری های اعتباری بین‌المللی (مثل مسترکارت و ویزا) استفاده کنید. بااین‌حال، این سایت به شما اجازه می‌دهد در صورت نداشتن موجودی، با کارت اعتباریِ پی پال خرید کنید. هر روش پرداختی، کارمزدهای متفاوتی دارد. در بین این روش‌ها، خرید با پی پال در لوکال بیت کوینز برای فروشنده ریسک بیشتری به‌همراه دارد.

چرا خرید با پی پال ریسک بیشتری به همراه دارد؟

بیت کوین شبیه هیچ یک از محصولات و کالاهای فیزیکی یا دیجیتال دیگر نیست. بیت کوین شکلی از پول است که تقریبا غیرقابل ردیابی است. به‌همین‌دلیل بسیاری از شرکت‌ها (مانند پی پال) برای خریدوفروش بیت کوین با کارت اعتباری هیچ ضمانتی ارائه نمی‌دهند.

استفاده از روش‌های پرداختی مانند پول نقد یا پرداخت از طریق wire transfers که روش پرداخت معکوس در آنها بسیار دشوار است، معمولا برای خرید بیت کوین بهتر است.

کارمزد تراکنش

بررسی سایت لوکال بیت کوینز (Localbitcoins); خرید بیت کوین بدون ترس از کلاهبرداری !

اگر می‌خواهید فقط برای خرید بیت کوین از سایت لوکال بیت کوینز استفاده کنید، خدمات این سایت برایتان رایگان خواهد بود. در واقع این سایت فقط از فروشندگان بیت کوین حق‌العمل دریافت می‌کند و آن‌هم ۱%. بیشتر نیست. البته هنگامی‌که بیت کوین‌ها را دریافت کردید، برای انتقال آنها به کیف پول بیت کوین‌تان باید کارمزدهای معمولِ شبکه‌ی بیت کوین را پرداخت کنید.

بیت کوین‌های دریافتی ابتدا به کیف پول‌تان در سایت لوکال بیت کوینز وارد می‌شوند. اکیدا توصیه می‌کنیم این بیت کوین‌ها را بلافاصله به کیف پولِ بیت کوین امن خودتان انتقال دهید.

درست است که فروشندگان کارمزد تراکنش ندارند، اما به‌جای آن نرخ مبادله‌ی بالاتری پرداخت می‌کنند؛ این مورد را هنگام انجام معامله در نظر بگیرید.

امنیت معامله

بررسی سایت لوکال بیت کوینز (Localbitcoins); خرید بیت کوین بدون ترس از کلاهبرداری !

سایت لوکال بیت کوینز با ویژگی‌هایی که دارد به شما کمک می‌کند معامله‌ای بی‌خطر انجام دهید:

 • اعتبارسنجی: میزان اعتبار و سوابق فعالیت‌های هر یک از معامله‌گران در این سایت کاملا مشخص است.
 • پشتیبانی از پول: پولی که بابت انجام معامله ارسال می‌کنید، نزد سایت لوکال بیت کوینز به امانت باقی می‌ماند (بلوکه می‌شود). پس از آنکه فروشنده کامل‌شدنِ فرایند معامله را تأیید کرد پول‌ها آزاد می‌شوند.
 • ۲FA: این ویژگی، همان احراز هویت دومرحله‌ای است. البته این گزینه به‌صورت پیش‌فرض فعال نیست و خودتان باید آن را فعال کنید. این یعنی هربار که وارد حساب کاربری‌تان می‌شوید، باید پین کد دیگری را که به تلفن همراه‌تان ارسال می‌شود وارد کنید. این ویژگی از هک شدن حساب کاربری شما جلوگیری می‌کند.
 • تأیید ورود به سایت: اگر همیشه از یک مرورگر برای ورود به سایت استفاده کنید، لوکال بیت کوینز شما را تشخیص خواهد داد. اما اگر مرورگرتان را تغییر دهید، سایت از شما می‌خواهد دوباره ایمیل‌تان را تأیید کنید.
 • تیم پشتیبانی و حل اختلاف: لوکال بیت کوینز یک تیم پشتیبانی دارد که هم به پرسش‌های کاربران پاسخ می‌دهد و نیز اگر بین خریداران و فروشندگان اختلافی پیش بیاید، کمک می‌کند تا اختلاف برطرف شود.

دیدگاه‌های مردم درباره‌ی لوکال بیت کوینز را بررسی کنید

در انجمن‌های مربوط به بیت کوین (مانند رددیت و Bitcointalk)، می‌توانید دیدگاه‌های دیگران را درباره‌ی لوکال بیت کوینز ببینید. البته دیدگاه‌های مختلفی درباره‌ی این سایت وجود دارد، اما به‌طورکلی نظرات مثبت است. به‌عنوان مثال، بیشتر آنها عقیده دارند که این پلتفرم بسیار خوب عمل می‌کند یا اینکه معاملات و معامله‌گران کاملا قابل اعتماد هستند.

چگونه بدون ترس از کلاهبرداری در لوکال بیت کوینز معامله کنیم؟

لوکال بیت کوینز پلتفرم فوق‌العاده‌ای است، اما گاهی معامله‌گران بد هم در آن پیدا می‌شوند. در هر صورت، شما دارید با افراد معامله می‌کنید و بهتر است مراقب باشید.

انتخاب فروشنده

بررسی سایت لوکال بیت کوینز (Localbitcoins); خرید بیت کوین بدون ترس از کلاهبرداری !

در این سایت، فهرست بلندبالایی از فروشندگان وجود دارد. اما شما می‌توانید با تعیین موقعیت مکانی و شیوه‌ی پرداخت، این فهرست را کمی محدودتر کنید. سپس می‌توانید از بین این افراد، یکی را برای انجام معامله انتخاب کنید. هرگز یک فروشنده را فقط بر مبنای قیمتی که ارائه می‌دهد انتخاب نکنید. گاهی پرداخت ۵٪ بیشتر برای یک تراکنش، بهتر از این است که از فرد نامعتبری خرید کنید. به تاریخچه‌ی تراکنش‌های فروشنده نگاه کنید و ببینید در گذشته چگونه عمل کرده است.

پس از انتخاب فروشنده، وارد حساب کاربری او شوید و موارد زیر را بررسی کنید:

 • تعداد معاملات انجام شده توسط این فرد مهم است.
 • رتبه‌ی بازخوردهای او حداقل به ۹۸% رسیده باشد.
 • حداقل یک سال از تاریخ ایجاد حساب کاربری‌اش گذشته باشد.
 • شماره تلفن، نشانی ایمیل و حساب کاربری شرکتی که در آن فعالیت دارد کاملا مشخص باشد.
 • حداقل ۱۰ کاربر دیگر به او اعتماد داشته باشند.

فروشنده‌ای را پیدا کنید که همه‌ی موارد بالا درباره‌ی او صدق کند. اما اگر نتوانستید، حداقل کسی را انتخاب کنید که معاملات بزرگ و موفقیت‌آمیزی را در گذشته انجام داده باشد.

پس از بررسی حساب کاربری فروشنده، در انجمن‌های پرسش و پاسخ (فروم) لوکال بیت کوینز دنبال نام کاربری او بگردید. اگر حتی یک مورد منفی درباره‌ی او پیدا کردید، از خیر معامله با او بگذرید.

ارتباط با فروشنده

بررسی سایت لوکال بیت کوینز (Localbitcoins); خرید بیت کوین بدون ترس از کلاهبرداری !

حال می‌توانید درخواست خریدتان را به فروشنده ارسال کنید.

کارهای زیر را به هیچ عنوان انجام ندهید:

 • تا زمانی‌که فروشنده پاسخ نداده است، هیچ‌گونه اطلاعاتی به او ارسال نکنید.
 • با فروشنده در جایی بیرون از لوکال بیت کوینز برای معامله صحبت و توافق نکنید، زیرا در این صورت نمی‌توانید از خدمات «پشتیبانی از پول» این سایت بهره‌مند شوید.
 • به جز صندوق پیامِ لوکال بیت کوینز، اطلاعات پرداخت‌تان را به هیچ شیوه‌ی دیگری (مانند ایمیل، پیام متنی یا تماس تلفنی) به فروشنده ارسال نکنید. فقط از پیام رسان همین سایت استفاده کنید.

نکته: تا زمانی‌که دکمه تأیید پرداخت را انتخاب نکرده‌اید، می‌توانید از انجام تراکنش منصرف شوید.

حال باید منتظر بمانید بیت کوین‌ها وارد حساب‌تان در لوکال بیت کوینز شوند. اگر مشکلی پیش بیاید، سعی کنید ابتدا با خود فروشنده آن را حل کنید. نگران از دست رفتن پول‌تان نباشید، لوکال بیت کوینز از پول شما پشتیبانی خواهد کرد.

شاید اوایل ورودتان به این سایت، فروشندگان معتبر تمایلی برای معامله با شما نداشته باشند؛ دلیلش این است که هنوز به اندازه‌ی کافی بازخورد مثبت دریافت نکرده‌اید. برای جلب اعتماد فروشندگان بزرگ، ابتدا باید چند معامله‌ی کوچک با فروشندگان معمولی انجام بدهید و بازخوردهای خوبی دریافت کنید.

حال که می‌دانید چگونه باید از لوکال بیت کوینز استفاده کنید، دیگر نگران کلاهبرداری‌ها نباشید. با رعایت نکاتی که گفته شد تا ۹۹% معاملات بی‌خطری خواهید داشت. اگر سؤال دیگری دارید، در صفحه‌ی FAQ page لوکال بیت کوینز مطرح کنید. تیم پشتیبانی همواره پاسخگوی شما خواهند بود.

منبع: ۹۹bitcoins
اشتراک
اطلاع از
guest
23 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
زهرا روشن
زهرا روشن
1 سال پیش

سلام
دوستی دارم که ساکن کانادا است. ایشون با ایجاد کاربری در سایت لوکال بیت کوینز، دسترسی پنل به من میدهند. سوالی که هست، با توجه به اینکه واریز وجه از طرف من و ایران خواهد بود برای  خرید ارز دیجیتال، دوستم باید مالیات پرداخت کند؟ ایا اداره مالیات به میزان ارز خریداری شده دسترسی دارد؟ با توجه به اینکه از حساب دوستم پولی کسر و اضافه نمی شود!

امین
امین
1 سال پیش

سلام یه دختر از آمریکا تو اینستاگرام بهم پیام داده که پول بریزم تو شرکتشون برام کار کنه این معتبره راهنمایی کنید ممنون

سالار قاسمی
سالار قاسمی
1 سال پیش

سلام با تشکر بخاطر سایت خوبتون
لطفا طریقه ی تکمیل پروفایل رو تو سایت لوکال بیت کوین و اموزش برین ممنون

پوریا هادیانی
پوریا هادیانی
2 سال پیش

چطوری میتونم بیتکوین رو از کیف پول وبسایت لوکال‌بیت‌کوین به کیف پول موبایلم انتقال بدم؟

افضلی
افضلی
2 سال پیش

جالب، مفید، کاربردی

saeidpc
saeidpc
2 سال پیش

و همچنان سوال های بدون جواب . من نمیدونم قسمت نظرات برای چی راه افتاده تو این سایت ؟!!!!

ارا
ارا
3 سال پیش

سلام چه جوری از blockcahin مقدار بیت کوین رو به localbitcoin انتقال بدم

فراز
فراز
3 سال پیش

خیلی ممنون از مطالب مفیدتون

ایمان
ایمان
3 سال پیش

سلام
مطلب خیلی خوب و کاملی بود
و یه سوال دارم
الان ک سایت لوکال بیت کوینز فیلتر و تحریم شده
چه سایت های معتبر دیگری برا خرید و فروش بیت کوین هست ؟

farshid
farshid
2 سال پیش
پاسخ  ایمان

سایت مورد نظر مسدود نیست
https://localbitcoins.com

ایمان
ایمان
2 سال پیش
پاسخ  ایمان

keepchange.io
hodlhodl.com

آرش
آرش
3 سال پیش

سلام شماگفین پشتیبانی درمیان بزارین مگه فارسیه؟بعدشم همش اینجاگفتین خریدازفروشنده الان بخوام بفروشم چی؟قیمت ازکجابیارم ماشین حساب شما؟راستی میشه به سایتایه فیلترشده اعتمادکرد؟وسوال آخرآدرس منزل یاشماره ثابت می خواد؟
احرازهویت به چه صورته؟
خواهشن اگه تأییدکردیدیه پاسخی بدیدحتمأبایدهفت.هشتاسایت بگردم؟

شایان
شایان
3 سال پیش

دقیقأمتوجه نشدم الان سایت بین المللی سرورش کجاست؟یعنی خارجی باشه عکسه مدارکم چه بدردش می خوره بازم بایدهویته کاملموبدم سایت بیگانه؟حالامن مثله بقیه مشکلی مدارک عکس ندارم قانونه
فقط آدم نبایدتلفن وآدرسشوبه هرکس بده!که توسایتاالزامیه!
بعدنکته قابله توجه اینه که چراسایتااسم فامیلیوواسه عموم نمایش میزارن این اشتباست عابروریزیه
مثله حسن قلی خان 0.002بیتکوین به تومن گذاشته ازشهرتهران هرکسی می توسایت اسمشومی بینه
ممکنه فکوفامیلشم ببینه!مسخره نیست؟!احساس می کنم حضوری خیلی بهتره کسی که شناخت داره یاصرافی داره!تواین سایت یکی کلاهه یکیوبرداشت پایه کیه؟بریم پشتیبانی بگیم آقایه فلان پولم خوردمسدودکن!
خب اون درجاانتقال میده به کیف پول دیگه

arash382
arash382
3 سال پیش

سلام. خسته نباشید .
کارمزد depost بیت کوین در این سایت چقدر است ؟
و اینکه اگه به فروشنده درخواست 1 بیت کوین کنیم ، موقع انتقال بیت کوین از فروشنده به خریدار ، کارمزدی کم نمیشه ؟ مثلا به جای 1 بیت کوین 0/99 بیت کوین به والت این سایت واریز شه .
و سوالم آخرم ، شما فرمودید که فقط از فروشندگان بیت کوین یک درصد کارمزد کم میشه . ولی در سایت local bitcoin در قسمت fee نوشته برای ثبت نام ، خرید و فروش کارمزد رایگانه ولی برای انجام معامله کامل کسی که تبلیغ گزاشته 1 درصد کم میشه . حالا شما اشتباه گفتید یا من اشتباه متوجه شدم ؟

ملیحه عظیمی
ملیحه عظیمی
3 سال پیش

سلام میشه لطف کنید مراحل تبدیل دلار در سایت های exemoney به بیت کویین و روش های برداشت را توضیح دهید؟

شعیب احمدی
شعیب احمدی
3 سال پیش

من چجوری از بلاک چین به حساب کاربری لوکالبیتکوینم انتقال بدم که بعدش بیت کوین رو بفروش برسونم؟

ایمان
ایمان
3 سال پیش

منم همچین سامانه ای ساختم ولی به خاطر لطف فیلترینگ اپلیکیشن و سایت بعد یکهفته فیلترشد ?.
برای همچین سرعتی از مسئولین متشکرم.

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۶,۰۰۰,۰۰۰
off
۳,۶۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA