حملات داستینگ به شبکه لایت کوین همچنان ادامه دارد

حملات داستینگ به شبکه لایت کوین همچنان ادامه دارد

به نظر می‌رسد شبکه لایت کوین دوباره مورد هدف حملات داستینگ (dusting attacks) قرار گرفته است. به تعداد بسیار زیادی از آدرس‌های مختلف از طریق این حملات مقداری لایت کوین واریز شده که دو مورد از بزرگترین آن‌ها در آگوست و نوامبر (تیر و مرداد) اتفاق افتاده است. افزایش‌های غیرمعمول دیگری نیز در آدرس‌ها دیگر مشهود بوده است.

به گزارش بیت کوینیست، حملات از این نوع در ظاهر بی‌خطر به نظر می‌رسند و در آن مقدار کمی از یک کوین به یک کیف پول مشخص انتقال داده می‌شود و احتمال دارد اهداف مخربی پشت این حملات باشد. تراکنش‌های داستینگ کیف پول‌ها و آدرس‌های مختلف را به یکدیگر مرتبط می‌سازند و ممکن است در رهگیری تراکنش‌های بلاک چین ایجاد اختلال کنند.

الگویی در نمودار تراکنش‌های شبکه لایت کوین مشاهده شده که نشان می‌دهد هر هفته تعداد تراکنش‌های آن شاهد جهش بوده است. البته تعداد تراکنش‌ها همواره ثابت نیستند و می‌توانند به خاطر عواملی چون افزایش قیمت تغییر کنند.

با تحلیل نمودار آدرس‌های فعال، این الگوی فعالیت واضح‌تر می‌شود. در سه ماه اخیر، آدرس‌ها به صورت ناگهانی در فواصل زمانی خاصی بیشتر شده‌اند. «فرانکلین ریچادز» (Franklyn Richards)، از بنیاد لایت کوین متوجه این الگو شده است. در بعضی روزها، افزایش فعالیت آدرس‌ها الزاماً به معنای افزایش تراکنش‌ها نیست. یکی از توضیحات احتمالی می‌تواند این باشد که برخی‌ فرآیند انتقال کوین‌ها را خودکار می‌کنند. ریچاردز همچنین اشاره کرد که ماینرها در حال تصمیم‌گیری برای محدود کردن تراکنش‌های داست هستند تا حملات داستینگ را بی‌اثر کنند. این اولین بار نیست که شبکه لایت کوین مورد هدف حملات داستینگ قرار می‌گیرد.

لایت کوین با مشکل دیگری نیز مواجه است و آن کاهش فعالیت ماینرها در شبکه است. در حال حاضر هش ریت شبکه لایت کوین نسبت به زمان اوج آن که در ماه‌های آگوست و جولای اتفاق افتاد، ۷۰ درصد افت کرده است. این افت به این خاطر است که استخراج‌کنندگان بعد از نصف شدن پاداش استخراج، ماینینگ را کنار گذاشته‌اند. بعد از هاوینگ نه تنها قیمت لایت کوین تا دو برابر افزایش پیدا نکرد، که ۶۰ درصد از ارزش خود را نیز از دست داده است.

لایت کوین تاکنون در هیچ یک از طرح‌های اعطای وام در مقیاس بزرگ استفاده نشده است و تاکنون هیچ‌یک از کسانی که طرح پانزی داشته‌اند لایت کوین جمع‌آوری نکرده‌اند. اما این دارایی به عنوان یکی از کوین‌های رایج مورد استفاده در دارک وب شناخته می‌شود.

همچنین لایت کوین تاکنون در مقیاس بزرگ از صرافی‌های ارز دیجیتال دزدیده نشده است. با این حال بیشتر عوامل بازار، تعداد تاییدهای مورد نیاز برای انجام تراکنش را بالا برده‌اند تا از حمله ۵۱ درصدی جلوگیری شود. بهترین روش برای جلوگیری از حملات داستینگ، زیرنظر گرفتن کیف پول‌های شخصی و خودداری از خرج کردن کوین به دست آمده از داستینگ در کنار سایر کوین‌هاست.

خرج نکردن کوین بدست آمده از داستینگ باعث می‌شود آدرس کیف پول غیرقابل ردیابی باشد و با هویت دیجیتال دیگری مرتبط نشود. لایت کوین هنوز ناشناس نیست اما یک لایه پوششی مبتنی بر «میمبل‌ویمبل» (MimbleWimble) در حال توسعه است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
مجيد
مجيد
4 سال قبل

در ادامه اين مطلب بايد عرض كنم من در كيفم مقداري از ارزهاي مختف از جمله لايت كوين دارم. الان مقدار نسبتا زيادي kick coin از يه آدرس واريز شده برام. اين ميتونه خطرناك باشه يا چي؟ پيشنهادي داريد؟

مجید جهادی
مجید جهادی
4 سال قبل
پاسخ  مجيد

کیک کوینی که به کیف پول شما ریخته شده ایر دراپه و مشکل خاصی نداره

مجيد
مجيد
4 سال قبل

يعني قابل خريد و فروش هم هست؟!